To było prawdziwe piłkarskie święto w Białobrzegach! Pilica przywitała się z III ligą (ZDJĘCIA!)

7 sierpnia 2021 20:22; Bialobrzegi24.net

Puchar za awans, chóralne śpiewy kibiców, zacięte sportowe widowisko – tak było w sobotnie popołudnie na stadionie im. Zygmunta Siedleckiego. Do pełni szczęścia zabrakło jedynie zwycięstwa miejscowej Pilicy.

Kibice na meczu Pilica Białobrzegi - Znicz Biała Piska (fot. Bialobrzegi24.net)

Mecz inaugurujący nowy sezon III ligi w Białobrzegach miał dwa oblicza. Do przerwy zdecydowanie lepiej spisywali się gospodarze. Swoją przewagę udokumentowali już w 16.minucie gry, kiedy z rogu pola karnego niczym z armaty huknął Olaf Oziębło, a futbolówka zatrzepotała w siatce. Na 2:0 już w doliczonym czasie gry uderzeniem głową po rzucie rożnym podwyższył Adrian Karasek.

W drugiej odsłonie meczu częściej do głosu zaczęli dochodzić goście. Zmniejszyć straty udało im się już w 50.minucie, kiedy Mateusz Furma wykorzystał błąd golkipera Pilicy, Filipa Adamczyka, i skierował piłkę do pustej bramki. W 63.minucie precyzyjnym strzałem przy słupku wynik wyrównał rezerwowy Znicza, Maciej Famulak.

Mogło być jeszcze gorzej, bowiem w 75.minucie Maciej Kencel ściągnął w swoim polu karnym do parteru rywala, a prowadząca zawody sędzia wskazała na jedenastkę. Zrehabilitował się jednak Adamczyk, który obronił uderzenie Bartosza Giełażyna. W końcówce gospodarze mogli pokusić się o sięgnięcie po komplet punktów, ale futbolówka po strzale Konrada Paterka trafiła tylko w słupek.

W następnej kolejce podopiecznych Tomasza Grzywny czeka trudny wyjazd na mecz z rezerwami Mistrza Polski, Legią Warszawa.

Szkoleniowiec popularnych „Gęsiarzy” nie mógł skorzystać z Przemysława Śliwińskiego. Napastnik, który był już „po słowie” z działaczami białobrzeskiego klubu, wyjechał przed spotkaniem ze Zniczem, i nie wiadomo czy będzie w tym sezonie reprezentował barwy Pilicy. Na pomeczowej konferencji trener Grzywna odpowiadając na pytanie o poszukiwania nowego snajpera, odpowiedział, że czeka na powrót Kamila Czarneckiego. – To świetny napastnik – podkreślił Grzywna. Wróci on jednak do gry nie wcześniej, niż w spotkaniu piątej kolejki z Bronią Radom.

Pilica Białobrzegi – Znicz Biała Piska 2:2 (2:0)
Gole: Oziębło (16.), Karasek (45.) – Furman (50.), Famulak (63.)
Skład Pilicy: Adamczyk – Michalski, Paterek, Karasek, Dobkowski (73. Niedziela), Winiarski, Rawski, Oziębło, Kencel (78. Klinicki), Walasek, Zawadzki (73. Imiołek)