Zamknij

Cenne zwycięstwo piłkarzy z Białobrzegów

09:45, 10.04.2023 facebook.com/PilicaBialobrzegi Aktualizacja: 09:50, 10.04.2023
Skomentuj Fot. M. Adamski / Bialobrzegi24.net Fot. M. Adamski / Bialobrzegi24.net

W spotkaniu XXIII kolejki o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Sokół Ostróda 1-0.

W meczu z Sokołem z różnych powodów (kartki, kontuzje) nie mogli zagrać Piotr Grober, Mateusz Krawczyk i Piotr Drabik.

Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja podopiecznych trenera Marcina Sikorskiego, którzy byli stroną przeważającą, przez większą część pierwszej połowy to właśnie Pilica była groźniejsza, czego efektem były strzały Damiana Winiarskiego (dwukrotnie) oraz Bartosza Zawadzkiego, jednak do pewnego momentu górą okazywał się golkiper przyjezdnych. Wszystko się zmieniło w 28 minucie. Wtedy to po zagraniu Aleksandra Stawiarza w okolicach pola karnego dość niespodziewanie znalazł się Maciej Kencel i płaskim uderzeniem dał prowadzenie naszemu zespołowi. Goście próbowali odpowiedzieć, jednak najgroźniejsi byli po stałych fragmentach gry i po jednej z takich akcji w samej końcówce mieli najlepszą okazję do zdobycia gola, jednak zawodnik Sokoła w niezłej okazji trafił jedynie w boczną siatkę bramki w której znajdował się Filip Adamczyk.

[FOTORELACJA]30[/FOTORELACJA]

Druga połowa miała bardzo podobny przebieg do pewnego momentu. Kolejno próbowali uderzać na bramkę Winiarski, Kencel i wprowadzony w drugiej połowie Konrad Rudnicki, jednak dobrze bronił golkiper Sokoła. Kilka chwil później bramkarza gości wyręczył obrońca wybijając piłkę z linii bramkowej po strzale Patryka Walaska. Kiedy wydawało się, że kwestią czasu jest kolejna bramka dla Pilicy nastała 79 minuta gry. Podczas jednej z akcji zdaniem arbitra Wiktor Żurawski niesportowo potraktował rywala i sędzia główny tego meczu ukarał naszego zawodnika czerwoną kartką. Przez ostatnie dziesięć minut graliśmy w osłabieniu, a goście uwierzyli, że mogą wywieźć choćby punkt ruszyli do ataków. Najlepszą okazję do wyrównania mieli w 86 minucie, kiedy to po strzale z rzutu wolnego piłka minimalnie przeszła obok słupka naszej bramki. Wynik nie uległ zmianie i Pilica odniosła bardzo cenne zwycięstwo zwiększając przewagę nad strefą spadkową i dodatkowo sprawiając miły prezent kibicom na święta Wielkanocne. Brawo Pilica!

W następnym meczu Pilica zmierzy się na wyjeździe z Ursusem Warszawa. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 15 kwietnia o godzinie 17.

Pilica Białobrzegi – Sokół Ostróda 1-0 (1-0)

Bramki: Kencel 28

Pilica: Adamczyk – Kencel, Walasek, Żurawski, Wiatrak, Uziębło, Michalski (46 Rudnicki), Zawadzki, Winiarski (83 Świątek), Gliński (83 Niedziela), Stawiarz (83 Dohojda)