Zamknij

Wygrana Pilicy z Pelikanem. W środę puchar z Tygrysem

18:12, 25.03.2023 facebook.com/PilicaBialobrzegi Aktualizacja: 10:11, 26.03.2023
Skomentuj Fot. M. Adamski / Bialobrzegi24.net Fot. M. Adamski / Bialobrzegi24.net

W meczu XXI kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Pelikan Łowicz 2-0.

W spotkaniu z Pelikanem z różnych powodów nie mogli zagrać Patryk Walasek, Bartłomiej Niedziela, Mateusz Krawczyk i Piotr Drabik.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i tak naprawdę każda ze stron mogła objąć prowadzenie w tym meczu. Wydaje się jednak, że to goście mieli bardziej klarowne sytuacje do zdobycia gola, ale w naszej bramce bardzo dobrze spisywał się Filip Adamczyk. Trzeba przyznać, że golkiper gości równie stanął na wysokości zadania i obronił trudne strzały Aleksandra Stawiarza oraz Damiana Winiarskiego.

[FOTORELACJA]29[/FOTORELACJA]

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie, od początku obydwa zespoły dążyły do objęcia prowadzenia i tylko kwestią czasu było kiedy i komu padnie pierwsza bramka. Wreszcie nadeszła 67 minuta gry. Aleksander Stawiarz zagrał dokładną piłkę do Damiana Winiarskiego, a ten fantastycznym uderzeniem w długi róg umieścił futbolówkę w siatce. Pelikan ruszył od razu do odrabiania strat, jednak w 78 minucie stracił drugiego gola. Tym razem Oskar Wojtysiak dośrodkował w pole karne, piłka minęła praktycznie wszystkich zawodników, ale po raz kolejny dobrze ustawiony był popularny „Winiar” i po raz kolejny mocnym strzałem podwyższył wynik spotkania. W 82 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Wiktor Żurawski i Pilica kończyła mecz w „10”. Mimo gry w osłabieniu bardzo mądrze się broniliśmy i przy odrobinie szczęścia to nasz zespół mógł zdobyć kolejnego gola. Wynik nie uległ zmianie i Pilica odniosła pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej.

Kolejne spotkanie ligowe Pilica rozegra w niedzielę 2 kwietnia o godzinie 12 na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Wcześniej nasz zespół zagra w 1/8 finału forBet Mazowieckiego Pucharu Polski, gdzie na wyjeździe zagra z Tygrysem Huta Mińska. Mecz rozegrany zostanie w środę 29 marca o godzinie 16.

Pilica Białobrzegi – Pelikan Łowicz 2-0 (0-0)

Bramki: Winiarski 67, 78

Pilica: Adamczyk – Uziębło, Wiatrak, Żurawski, Kencel, Michalski (88 Świątek), Gliński (71 Zawadzki), Grober (56 Dohojda), Wojtysiak, Winiarski (88 Bućko), Stawiarz (71 Rudnicki)