Zamknij

Minimalna porażka Pilicy z liderem. Za tydzień z Pelikanem

14:54, 18.03.2023 facebook.com/PilicaBialobrzegi Aktualizacja: 15:01, 18.03.2023
Skomentuj facebook.com/PilicaBialobrzegi facebook.com/PilicaBialobrzegi

W spotkaniu XX kolejki o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 0-1.

W meczu z Pogonią z różnych powodów (kartki, kontuzje) nie mogli zagrać Mateusz Krawczyk, Piotr Drabik oraz Bartosz Zawadzki.

Pierwsza połowa toczyła się głównie w środku pola, a obydwa zespoły nie specjalnie zwiększały tempo gry. Dopiero w 32 minucie Pilica jako pierwsza stworzyła groźną sytuację, kiedy to po uderzeniu z rzutu wolnego przez Damiana Winiarskiego piłka trafiła w poprzeczkę. Pogoń próbowała odpowiadać, jednak strzały gospodarzy mijały światło bramki strzeżonej przez Filipa Adamczyka. Do przerwy nie padły żadne bramki.

W drugiej połowie działo się zdecydowanie więcej, śmielej zaatakowali gospodarze czego efektem była bramka zdobyta w 63 minucie, której autorem był Strzałkowski. Pilica jednak się nie poddała i dzielnie walczyła o doprowadzenie do remisu. Szczególnie aktywny był Winiarski, który mocnymi strzałami próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy, ten jednak bronił bardzo dobrze. W doliczonym czasie gry Pilica była najbliżej zdobycie gola, jednak w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Winiarskiego wybił jeden z obrońców gospodarzy. Po tej akcji sędzia zakończył spotkanie. Szkoda, pozostał niedosyt, bo dzisiaj można było wywieźć remis z boiska lidera.

W następnym spotkaniu Pilica zmierzy się na własnym boisku z Pelikanem Łowicz. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 25 marca o godzinie 15. Już serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.

Pogoń Grodzisk Maz. – Pilica Białobrzegi 1-0 (0-0)

Bramki: Strzałkowski 63

Pilica: Adamczyk – Kencel, Żurawski, Walasek, Wiatrak (84 Bućko), Gliński, Michalski (67 Rudnicki), Grober (61 Dohojda), Winiarski, Wojtysiak, Stawiarz