Zamknij

Pilica Białobrzegi na autostradzie do baraży o III ligę! Pokonała najgroźniejszego rywala!

18:49, 24.04.2021 Bialobrzegi24.net
Skomentuj Fot. facebook.com/PilicaBialobrzegi Fot. facebook.com/PilicaBialobrzegi
W spotkaniu określanym "meczem sezonu" piłkarze z Białobrzegów pokonali w Mińsku Mazowieckim wicelidera tabeli 3:0 (1:0), i zwiększyli przewagę nad Mazovią do siedmiu punktów. Do końca sezonu zostało osiem kolejek.

Kluczowa dla losów meczu okazała się 28.minuta, kiedy po faulu na dobrze dysponowanym tego dnia Konradzie Paterku z boiska z drugą żółtą kartką wyleciał obrońca Mazovii, Norbert Jędrzejczyk. Pilica wykorzystała grę w przewadze już w 36.minucie, a katem zespołu z Mińska okazał się Paterek, który jesienią w meczu z tym przeciwnikiem ustrzelił hattricka (wówczas Pilica przegrała w Białobrzegach 3:4).

W 66.minucie ładnym wolejem popisał się Michał Kucharczyk, a kilka minut później podanie Paterka na gola zamienił rezerwowy w tym meczu Bartłomiej Niedziela, i było 3:0. Takim też wynikiem zakończyły się zawody na stadionie w Mińsku Mazowieckim.

Mazovia Mińsk Mazowiecki - Pilica Białobrzegi 0:3 (0:1)

Gole: Paterek (36.), Kucharczyk (66.), Niedziela (73.)

Skład Pilicy: Adamczyk - Kencel, Walasek, Karasek, Klinicki, Michalski, Gliński (53. Niedziela), Rawski (87. Skrzypek), Winiarski (53. Zawadzki), Paterek (73. Dobkowski), Kucharczyk (78. Bykowski).