Złapano bimbrownika z gminy Radzanów. Miał długą broń własnej produkcji

31 marca 2022 09:16; Informacja prasowa

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego białobrzeskiej komendy Policji dokonali zatrzymania 57-letniego mieszkańca gminy Radzanów podejrzanego o wytwarzanie alkoholu etylowego.

Fot. KPP w Białobrzegach
Fot. KPP w Białobrzegach

Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych jednego z Radzanowskich gospodarstw Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach ujawnili 3 sztuki broni długiej własnej produkcji, 16 sztuk amunicji kalibru 5,56 mm oraz alkohol i papierosy z podrobionym znakiem firmowym znanej firmy tytoniowej. Na miejscu zabezpieczono 127 litrów alkoholu etylowego, 168 l zacieru, 2600 szt. papierosów, 5 kg tytoniu oraz maszynki do produkcji papierosów.

W związku z tym zdarzeniem zatrzymano 57-letniego mężczyznę któremu przedstawiono zarzuty z art. 12a Ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych, ustawodawca przewidział że za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Znaleziona broń poddana będzie analizie biegłego celem ustalenia czy zabezpieczone jednostki stanowią broń palną.

J.G.

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (1)

Ogier ; 31 marca 2022 22:47

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Przeczytaj również

Już w ten weekend Majowe Dni Białobrzegów!

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Mateusz Mijal, Miły Pan, Long&Junior, Hlopaky, Szymon Wydra & Carpe Diem oraz Lady Pank - to wszystko czeka nas już w najbliższy weekend podczas Majowych Dni Białobrzegów 2022.

Dodano: 20 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Meredes stanął w płomieniach

  • Aktualności
  • Stara Błotnica

W czwartkowy wieczór w miejscowości Kadłubek w gminie Stara Błotnica doszło do pożaru samochodu osobowego marki mercedes.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Starostwo Powiatowe w Białobrzegach

W Białobrzegach uczczono pamięć Grzegorza Przemyka

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę, 15 maja 2022 r. w Białobrzegach odbyły się uroczystości poświęcone pamięci Grzegorza Przemyka i jego matki, Barbary Sadowskiej.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Na co wydadzą pieniądze?

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw oraz środki na inwestycje w ochronę powietrza i klimatu – w powiecie białobrzeskim dofinansowanych zostanie w sumie 17 projektó...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. KPP w Białobrzegach

Podinsp. Paweł Ozga został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W poniedziałek podczas odprawy kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, kierujący białobrzeską jednostką mł. insp. Grzegorz Mikołajczyk serdecznie powitał i złożył gratulacje podinsp. Pawłowi Ozdze, który objął...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net