Zakończyła się Wakacyjna Podróż z Klementynką

26 lipca 2021 14:59; Informacja prasowa

23.07.2021 zakończyliśmy 3 tygodnie Wakacyjnej Podróży z Klementyną. To projekt, który zapewnił dzieciom z terenów wiejskich powiatu białobrzeskiego opiekę, edukację i aktywnie spędzony czas w okresie wakacyjnym.
Zainteresowanie jakim cieszyły się półkolonie Klementyny pokazuje jak bardzo potrzebne są przedszkola działające także w lipcu i sierpniu. Przez te 3 tygodnie byliśmy w 6 oddziałach przedszkolnych; w Czarnocinie, Kostrzynie, Dobieszynie, Kaszowie, Suchej i w Promnie, a udział w tej wyjątkowej przygodzie wzięło aż 144 dzieci z roczników 2014-2016. W każdej miejscowości odbyliśmy edukacyjną i rozrywkową, a przede wszystkim kreatywną podróż na inny kontynent. Dzięki temu projektowi, dzieci miały okazję poznać kulturę, kuchnię, zwyczaje, naturę, historię i wiele ciekawostek z AFRYKI, AZJI, EUROPY, AUSTRALII I OCEANI, AMERYKI PÓŁNOCNEJ i POŁUDNIOWEJ. Był grecki teatr, afrykańskie przyprawy, malarstwo i stroje Aborygenów, było posługiwanie się pałeczkami i tworzenie wachlarzy, budowa tipi, czy zabawy plastyczne z lamą. Nie sposób wymienić wszystko, ale zapewniamy, że dzieciaki były zachwycone. My także jesteśmy pod wrażeniem energii, kreatywności i chęci poznawczych naszych młodych podopiecznych. Bardzo cieszy nas, że mogliśmy zrealizować ten ważny dla lokalnej społeczności projekt, ale to jeszcze nie koniec. 30.08.2021 (poniedziałek) zapraszamy Was na finał naszej wspólnej przygody. Spotkajmy się na białobrzeskim rynku o godzinie 19:30. Będzie ciakawie, będzie rodzinnie, będzie z nami gąska Klementyna w swoich różowych kaloszach, a także wspólne oglądanie bajki w kinie plenerowym.

Organizatorem Wakacyjnej Podróży z Klementyną jest FUNDACJA KOALICJA DLA MŁODYCH, a partnerem jest FUNDACJA PZU. Razem dziękujemy wszystkim za udział, dziękujemy każdemu zaangażowanemu w ten projekt, Klementyna przybija Wam wszystkim "pionę" skrzydłem. Razem także zapraszamy Was na FINAŁ PODRÓŻY. Do zobaczenia na białobrzeskim rynku.

BO TU GDZIE ŻYJEMY MA BYĆ NAM DOBRZE

Fundacja Koalicja Dla Młodych

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Szkolenia w ramach Białobrzeskiego Centrum Obywatelskiego

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

FUNDACJA KOALICJA DLA MŁODYCH w ramach Białobrzeskiego Centrum Obywatelskiego prowadzi nie tylko działalność doradczą i pomocową dla organizacji pozarządowych, ale także szkoleniową.

Dodano: 27 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. archiwum Bialobrzegi24.net

Pilica Białobrzegi wraca na zwycięską ściężkę! Pokonała 2:1 Wissę Szczuczyn

  • Sport
  • Białobrzegi

W spotkaniu X kolejki o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Wissę Szczuczyn 2:1.

Dodano: 26 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Wielki powrót sekcji szachowej do Białobrzegów – MGOK otwiera nabór!

  • Kultura
  • Białobrzegi

Po długiej przerwie, szachy znowu w Białobrzegach! Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku i poziomu umiejętności na zajęcia które startują już w październiku!

Dodano: 26 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Zdecyduj co powstanie w Twoim regionie!

  • Aktualności
  • Mazowsze

Tylko do 10 października br. możesz zagłosować na projekt, który zostanie zrealizowany w Twojej okolicy. Właśnie trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Wybierz spośród 17 projektów w regionie radomskim i 29 ogólnowojewó...

Dodano: 24 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny

Białobrzescy policjanci kolejny raz organizują zbiórkę krwi

  • Wkrótce
  • Powiat Białobrzeski

W czwartek 7 października 2021 r. w godz. 8:00 – 12:00 na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, przy ul. Żeromskiego 23 zaparkowany będzie Mobilny Punkt Poboru Krwi, w którym po raz drugi w tym roku odbędzie się zbiórka krwi...

Dodano: 24 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net