Za nami pierwszy tydzień wyjątkowej WAKACYJNEJ PODRÓŻY Z KLEMENTYNĄ

10 lipca 2021 17:24; Informacja prasowa

Przed nami jeszcze dwa tygodnie wspaniałych przygód. Wakacyjna Podróż z Klementyną to projekt białobrzeskiej FUNDACJI KOALICJA DLA MŁODYCH realizowany wraz z partnerem projektu FUNDACJĄ PZU.


W dniach od 5 do 9 lipca odbyły się pierwsze półkolonie dla dzieci w wieku przedszkolnym, których celem jest nie tylko ułatwienie rodzicom zagospodarowania czasu dla swoich pociech podczas wakacji, ale przede wszystkim zabawa i edukacja. Podczas Wakacyjnych Podróży z Klementyną uczymy dzieci o życiu na różnych kontynentach. W Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Czarnocinie i Publicznej Szkole Podstawowej w Kostrzynie odbyły się pierwsze półkolonie, na których poznawaliśmy Europę i Afrykę.

Nauka języków, tradycji, wiedza o przyrodzie, geografia, typowa dla poszczególnych regionów kuchnia, kultura i sztuka, to tylko fragment tego co poznają uczestnicy półkoloni. Zadbaliśmy także o to, aby wiedza była przekazywana w sposób przystępny i poprzez zabawę, dzięki czemu dzieci chętniej ją przyswajają. Pierwszy tydzień półkoloni pokazał nam jak wielki jest potencjał MŁODYCH PODRÓŻNIKÓW i jak wielka jest w nich chęć poznawania. Drugi tydzień WAKACYJNEJ PODRÓŻY Z KLEMENTYNĄ będzie odbywał się w Dobieszynie i Kaszowie, trzeci zaś w Suchej i Promnie.

W naszej przygodzie weźmie udział łącznie 144 dzieci z roczników 2014-2016 zamieszkujące tereny wiejskie powiatu białobrzeskiego. Udział w Wakacyjnej Podróży z Klementyną jest bezpłatny.

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Burmistrz Adam Bolek i prezes firmy EnergoSter Sp. z o.o. Mariusz Mejka

Nowy inwestor wchodzi do Białobrzegów

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W Specjalnej Strefie Ekonomicznej zainwestuje firma EnergoSter. Gmina Białobrzegi sprzedała działkę, na której inwestor wybuduje zakład pracy.

Dodano: 29 lipca 2021 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. KPP w Białobrzegach

Święto Policji w Białobrzegach. Awanse odebrało 16 stróżów prawa

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

23 lipca policjanci oraz pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach obchodzili swoje Święto. W 102 rocznicę powstania Policji Państwowej wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Dodano: 28 lipca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 193

  • Aktualności
  • Mazowsze

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa "Mazowsze. Wiadomości z regionu" mówimy, m.in. o utworzeniu nowego oddziału neurologii w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach, inwestycjach sportowych w gminie Rzewnie i...

Dodano: 27 lipca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny

Pięciu nowych zawodników w Pilicy! To jeszcze nie koniec transferów

  • Sport
  • Białobrzegi

W ostatnim czasie białobrzeski klub zakontraktował pięciu nowych futbolistów.

Dodano: 26 lipca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Zakończyła się Wakacyjna Podróż z Klementynką

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

23.07.2021 zakończyliśmy 3 tygodnie Wakacyjnej Podróży z Klementyną. To projekt, który zapewnił dzieciom z terenów wiejskich powiatu białobrzeskiego opiekę, edukację i aktywnie spędzony czas w okresie wakacyjnym.

Dodano: 26 lipca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa