Wystartował Program DZIAŁAJ LOKALNIE 2022

5 maja 2022 09:58; Informacja prasowa

Ruszyła rekordowa edycja programu Działaj Lokalnie z Fundacją Koalicja Dla Młodych. Dlaczego rekordowa? W tej edycji na granty dla uczestników programu przeznaczymy aż 90000 złotych, co możliwe jest między innymi dzięki gminom partnerskim w programie Działaj Lokalnie 2022. Są to gminy: Białobrzegi, Promna, Radzanów, Belsk Duży i Głowaczów.


Jak co roku w kwietniu, Fundacja Koalicja Dla Młodych jako Ośrodek Działaj Lokalnie, ogłasza konkurs grantowy w ramach programu Działaj Lokalnie. Program ten pozwala lokalnej społeczności zrobić coś wartościowego dla swoich miejscowości, zintegrować mieszkańców czy rozwiązać istotny problem społeczny. Bo tu, gdzie żyjemy, ma być nam dobrze. Wiemy, że to właśnie sami mieszkańcy najlepiej rozumieją i wiedzą co ulepszy ich lokalny świat. Właśnie dlatego z wielką radością i satysfakcją wspieramy ich inicjatywy. Na ich potrzeby i pomysły przeznaczymy aż 90000 złotych.

Program Działaj Lokalnie to nie tylko coroczny konkurs grantowy, ale również opieka, pomoc i stały kontakt z zespołem Fundacji Koalicja Dla Młodych. W ramach programu Działaj Lokalnie, Koalicja Dla Młodych daje odpowiednie wsparcie, profesjonalne szkolenia i pomoc z zakresu komunikacji i promocji. Od tego roku koordynatorką programu z ramienia Fundacji została Pani Ewelina Poziomecka, członkini zarządu i osoba z wielkim doświadczeniem w organizacji różnorodnych wydarzeń, akcji pomocowych, integracji społeczności. Jej wiedza i doświadczenie będą służyły uczestnikom Programu.

Kto może aplikować do programu Działaj Lokalnie?

Wnioski o granty składać mogą:

- Organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną np. fundacje, uczniowskie kluby sportowe, koła gospodyń wiejskich
- Stowarzyszenia zwykłe
- Grupy nieformalne, w których imieniu wniosek złoży organizacja pozarządowa
- Grupy nieformalne, występujące z wnioskiem samodzielnie, jako tzw. inicjatywa

Program ruszył 28 kwietnia i od tego czasu, chętni aby działać lokalnie, mają 30 dni aby aplikować o wsparcie dla swoich pomysłów. Wystarczy odwiedzić https://fundacjakdm.org/dzialaj-lokalnie-2022/ i złożyć wniosek.

Jeżeli chcesz poznać szczegóły konkursu, dowiedzieć się czy Twój pomysł ma szanse na dofinansowanie, nauczyć się wypełniać wniosek, masz jakieś pytania – zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się 11 maja 2022 roku o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej budynku przy ulicy Reymonta 11. Szkolenie potrwa około półtorej godziny.

Program „DZIAŁAJ LOKALNIE” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Koalicja Dla Młodych.

Partnerami Fundacji w programie Działaj Lokalnie 2022 są gminy Białobrzegi, Promna, Radzanów, Belsk Duży i Głowaczów.

Szczegółowych informacji udziela koordynatorka Programu:

Ewelina Poziomecka
511 521 903
e.poziomecka@fundacjakdm.org

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Meredes stanął w płomieniach

  • Aktualności
  • Stara Błotnica

W czwartkowy wieczór w miejscowości Kadłubek w gminie Stara Błotnica doszło do pożaru samochodu osobowego marki mercedes.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Starostwo Powiatowe w Białobrzegach

W Białobrzegach uczczono pamięć Grzegorza Przemyka

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę, 15 maja 2022 r. w Białobrzegach odbyły się uroczystości poświęcone pamięci Grzegorza Przemyka i jego matki, Barbary Sadowskiej.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Na co wydadzą pieniądze?

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw oraz środki na inwestycje w ochronę powietrza i klimatu – w powiecie białobrzeskim dofinansowanych zostanie w sumie 17 projektó...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. KPP w Białobrzegach

Podinsp. Paweł Ozga został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W poniedziałek podczas odprawy kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, kierujący białobrzeską jednostką mł. insp. Grzegorz Mikołajczyk serdecznie powitał i złożył gratulacje podinsp. Pawłowi Ozdze, który objął...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Ależ thriller na stadionie w Białobrzegach!

  • Sport
  • Białobrzegi

Pilica grając w ósemkę zdołała w ostatniej minucie dogrywki doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie jednak w rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze Legii II Warszawa, i to oni zagrają w mazowieckim finale Pucharu Polski.

Dodano: 18 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net