Wyśmierzyce. Psy pozamykane w klatkach, bez jedzenia i wody

27 lutego 2021 07:29; Bialobrzegi24.net

Psy pozamykane w klatkach, bez jedzenia i wody. Trzymane na łańcuchu pomiędzy odchodami. Bernardyny, yorki, pekińczyki - tak wyglądała pseudohodowla psów w gminie Wyśmierzyce.

Fot. facebook.com/pogotowiedlazwierzat
Fot. facebook.com/pogotowiedlazwierzat

O zamknięciu pseudohodowli informuje Pogotowie dla Zwierząt, którego wolontariusze zakończyli koszmar czworonogów, który trwał od jesieni zeszłego roku.

Właścicielem psów, które trzymane były na opuszczonej działce był mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego. Jak relacjonuje Pogotowie dla Zwierząt, co jakiś czas dojeżdżał on na posesję w gminie Wyśmierzyce, by nakarmić psy. Ale zwierzęta dokarmiali też mieszkańcy wsi, dolewali im wody i współczuli życia w takich warunkach.

Zwierzęta wiązane na łańcuchach, w dodatku siedzące w boksach, pośród własnych odchodów, które nie były sprzątane od długiego czasu. Nie lepiej miały szczeniaki. Wprawdzie miały budę ale standardem było utrzymywanie tych psów również na łańcuchu.

Posesja była stale zamknięta, na domu założone kamery. W pomieszczeniu znajdowała się klatka z kolejnym przedstawicielem psów rasowych. Zamknięty był tam pekińczyk, bez oka; na posesji były też yorki.

Wolontariuszy zaalarmowali okoliczni mieszkańcy. Przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Białobrzegach weszli oni na teren pseudohodowli, i odebrali wszystkie psy, które z ledwością pomieściły się w dostawczym aucie.

Pogotowie dla Zwierząt już złożyło doniesienie o przestępstwie znęcania się nad psami. Wolontariusze szukają też tymczasowych domów dla czworonogów (kontakt w tej sprawie: adopcja@pogotowiedlazwierzat.pl).

(mat)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Meredes stanął w płomieniach

  • Aktualności
  • Stara Błotnica

W czwartkowy wieczór w miejscowości Kadłubek w gminie Stara Błotnica doszło do pożaru samochodu osobowego marki mercedes.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Starostwo Powiatowe w Białobrzegach

W Białobrzegach uczczono pamięć Grzegorza Przemyka

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę, 15 maja 2022 r. w Białobrzegach odbyły się uroczystości poświęcone pamięci Grzegorza Przemyka i jego matki, Barbary Sadowskiej.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Na co wydadzą pieniądze?

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw oraz środki na inwestycje w ochronę powietrza i klimatu – w powiecie białobrzeskim dofinansowanych zostanie w sumie 17 projektó...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. KPP w Białobrzegach

Podinsp. Paweł Ozga został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W poniedziałek podczas odprawy kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, kierujący białobrzeską jednostką mł. insp. Grzegorz Mikołajczyk serdecznie powitał i złożył gratulacje podinsp. Pawłowi Ozdze, który objął...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Ależ thriller na stadionie w Białobrzegach!

  • Sport
  • Białobrzegi

Pilica grając w ósemkę zdołała w ostatniej minucie dogrywki doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie jednak w rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze Legii II Warszawa, i to oni zagrają w mazowieckim finale Pucharu Polski.

Dodano: 18 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net