Wyśmierzyce. Psy pozamykane w klatkach, bez jedzenia i wody

27 lutego 2021 07:29; Bialobrzegi24.net

Psy pozamykane w klatkach, bez jedzenia i wody. Trzymane na łańcuchu pomiędzy odchodami. Bernardyny, yorki, pekińczyki - tak wyglądała pseudohodowla psów w gminie Wyśmierzyce.

Fot. facebook.com/pogotowiedlazwierzat
Fot. facebook.com/pogotowiedlazwierzat


O zamknięciu pseudohodowli informuje Pogotowie dla Zwierząt, którego wolontariusze zakończyli koszmar czworonogów, który trwał od jesieni zeszłego roku.

Właścicielem psów, które trzymane były na opuszczonej działce był mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego. Jak relacjonuje Pogotowie dla Zwierząt, co jakiś czas dojeżdżał on na posesję w gminie Wyśmierzyce, by nakarmić psy. Ale zwierzęta dokarmiali też mieszkańcy wsi, dolewali im wody i współczuli życia w takich warunkach.

Zwierzęta wiązane na łańcuchach, w dodatku siedzące w boksach, pośród własnych odchodów, które nie były sprzątane od długiego czasu. Nie lepiej miały szczeniaki. Wprawdzie miały budę ale standardem było utrzymywanie tych psów również na łańcuchu.

Posesja była stale zamknięta, na domu założone kamery. W pomieszczeniu znajdowała się klatka z kolejnym przedstawicielem psów rasowych. Zamknięty był tam pekińczyk, bez oka; na posesji były też yorki.

Wolontariuszy zaalarmowali okoliczni mieszkańcy. Przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Białobrzegach weszli oni na teren pseudohodowli, i odebrali wszystkie psy, które z ledwością pomieściły się w dostawczym aucie.

Pogotowie dla Zwierząt już złożyło doniesienie o przestępstwie znęcania się nad psami. Wolontariusze szukają też tymczasowych domów dla czworonogów (kontakt w tej sprawie: adopcja@pogotowiedlazwierzat.pl).

(mat)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Szkolenia w ramach Białobrzeskiego Centrum Obywatelskiego

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

FUNDACJA KOALICJA DLA MŁODYCH w ramach Białobrzeskiego Centrum Obywatelskiego prowadzi nie tylko działalność doradczą i pomocową dla organizacji pozarządowych, ale także szkoleniową.

Dodano: 27 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. archiwum Bialobrzegi24.net

Pilica Białobrzegi wraca na zwycięską ściężkę! Pokonała 2:1 Wissę Szczuczyn

  • Sport
  • Białobrzegi

W spotkaniu X kolejki o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Wissę Szczuczyn 2:1.

Dodano: 26 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Wielki powrót sekcji szachowej do Białobrzegów – MGOK otwiera nabór!

  • Kultura
  • Białobrzegi

Po długiej przerwie, szachy znowu w Białobrzegach! Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku i poziomu umiejętności na zajęcia które startują już w październiku!

Dodano: 26 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Zdecyduj co powstanie w Twoim regionie!

  • Aktualności
  • Mazowsze

Tylko do 10 października br. możesz zagłosować na projekt, który zostanie zrealizowany w Twojej okolicy. Właśnie trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Wybierz spośród 17 projektów w regionie radomskim i 29 ogólnowojewó...

Dodano: 24 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny

Białobrzescy policjanci kolejny raz organizują zbiórkę krwi

  • Wkrótce
  • Powiat Białobrzeski

W czwartek 7 października 2021 r. w godz. 8:00 – 12:00 na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, przy ul. Żeromskiego 23 zaparkowany będzie Mobilny Punkt Poboru Krwi, w którym po raz drugi w tym roku odbędzie się zbiórka krwi...

Dodano: 24 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net