Wyśmierzyce. Psy pozamykane w klatkach, bez jedzenia i wody

27 lutego 2021 07:29; Bialobrzegi24.net

Psy pozamykane w klatkach, bez jedzenia i wody. Trzymane na łańcuchu pomiędzy odchodami. Bernardyny, yorki, pekińczyki - tak wyglądała pseudohodowla psów w gminie Wyśmierzyce.

Fot. facebook.com/pogotowiedlazwierzat
Fot. facebook.com/pogotowiedlazwierzat

O zamknięciu pseudohodowli informuje Pogotowie dla Zwierząt, którego wolontariusze zakończyli koszmar czworonogów, który trwał od jesieni zeszłego roku.

Właścicielem psów, które trzymane były na opuszczonej działce był mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego. Jak relacjonuje Pogotowie dla Zwierząt, co jakiś czas dojeżdżał on na posesję w gminie Wyśmierzyce, by nakarmić psy. Ale zwierzęta dokarmiali też mieszkańcy wsi, dolewali im wody i współczuli życia w takich warunkach.

Zwierzęta wiązane na łańcuchach, w dodatku siedzące w boksach, pośród własnych odchodów, które nie były sprzątane od długiego czasu. Nie lepiej miały szczeniaki. Wprawdzie miały budę ale standardem było utrzymywanie tych psów również na łańcuchu.

Posesja była stale zamknięta, na domu założone kamery. W pomieszczeniu znajdowała się klatka z kolejnym przedstawicielem psów rasowych. Zamknięty był tam pekińczyk, bez oka; na posesji były też yorki.

Wolontariuszy zaalarmowali okoliczni mieszkańcy. Przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Białobrzegach weszli oni na teren pseudohodowli, i odebrali wszystkie psy, które z ledwością pomieściły się w dostawczym aucie.

Pogotowie dla Zwierząt już złożyło doniesienie o przestępstwie znęcania się nad psami. Wolontariusze szukają też tymczasowych domów dla czworonogów (kontakt w tej sprawie: adopcja@pogotowiedlazwierzat.pl).

(mat)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Pilica zaczyna baraże o III ligę! Na początek wyjazd do Ząbek

  • Sport
  • Białobrzegi

Od sobotniego meczu z Ząbkovią Ząbki bój o awans rozpoczną podopieczni trenera Tomasza Grzywny.

Dodano: 18 czerwca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Kobiecym głosem na dwa serca - to będzie wyjątkowy koncert na rynku

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy wieczór podczas którego dwie charyzmatyczne kobiety wyśpiewują co im w duszy gra w partiach solowych i w duetach, a także wspierając się drugim głosem. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę 20...

Dodano: 17 czerwca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Mecz Polska - Hiszpania: będzie strefa kibica na rynku w Białobrzegach!

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Burmistrz Adam Bolek oraz MGOK zapraszają całe rodziny z gminy Białobrzegi i okolic do strefy kibica na wspólne piknikowe oglądanie w plenerze MISTRZOSTW EUROPY W PIŁCE NOŻNEJ! Organizatorzy gwarantują profesjonalną transmisję na dużym...

Dodano: 17 czerwca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Kultura HIP HOP nad Pilicą

  • Kultura
  • Powiat Białobrzeski

Lubię obserwować ludzi, widzieć czym żyje ulica i w jakim rytmie oddycha miasto. Bez względu na to czy jestem w Warszawie, Opolu czy Białobrzegach, wszędzie zauważam wspólny mianownik. Tym wspólnym mianownikiem jest wszechobecna kultura...

Dodano: 15 czerwca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Łukasz UFO Łukomski

Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 187

  • Aktualności
  • Mazowsze

W tym wydaniu magazynu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" mówimy m.in. o zielonych przystankach w Brwinowie z dotacją z budżetu Mazowsza, nowo powstającym Centrum Integracji Społecznej w...

Dodano: 15 czerwca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny