Wyśmierzyce. Po remoncie dachu: grzyb, odpadające tynki i basen na podłodze

30 listopada 2022 12:30; Bialobrzegi24.net

Mieszkańcy miejscowości Kożuchów w gminie Wyśmierzyce skarżą się, że przez źle wykonany remont dachu, dewastacji ulega budynek miejscowej remizy.

Wnętrza budynku OSP w Kożuchowie (fot. Bialobrzegi24.net)
Wnętrza budynku OSP w Kożuchowie (fot. Bialobrzegi24.net)

W liście do redakcji Bialobrzegi24.net mieszkańcy Kożuchowa przypominają, że 2018 roku wnętrza budynku remizy przeszły generalny remont. Dwa lata później, w grudniu ze środków pozyskanych od Wojewody Mazowieckiego (20 tys. zł) oraz środków własnych gminy (9,5 tys. zł) wykonano remont dachu, bowiem stary przeciekał.

- Po pierwszym deszczu od inwestycji dach zaczął przeciekać jeszcze bardziej – relacjonują mieszkańcy. - Teraz mamy wszechobecnego grzyba, odpadające tynki, i basen na podłodze – dodają.Zarząd OSP Kożuchów i sołtys wielokrotnie zwracali się do władz Wyśmierzyc o naprawę budowlanej fuszerki. Jak usłyszeliśmy na miejscu, przez dwa lata nie zadziało się w tej sprawie kompletnie nic. – Burmistrz wysłał jedynie dwa pisma do wykonawcy o naprawę szkody oraz jedno wezwanie przedsądowe, którego właściciel firmy nie odebrał – denerwują się mieszkańcy. Obawiają się, że po nadchodzącej zimie budynek remizy będzie nadawał się już tylko do rozbiórki.Jak podkreślają ich obawy są uzasadnione, bowiem z końcem grudnia mija termin gwarancji wykonanych robót. – Mamy dość bajek o ubezpieczeniu gminnym, rzekomej sprawie w sądzie, w lipcu miał być już remont. Za szkodę budowlaną odpowiada wyłączenie burmistrz Wyśmierzyc Wojciech Sępioł jako inwestor – grzmią mieszkańcy.Z pytaniami odnośnie tej sprawy zwróciliśmy się do burmistrza. W otrzymanej odpowiedzi czytamy, iż „gmina podjęła działania wzywając wielokrotnie wykonawcę do wykonania umowy zgodnie ze sztuką budowlaną w ramach rękojmi. Wykonawca jednak nie odpowiadał na działania Gminy. Dopiero po interwencji pełnomocnika profesjonalnego udało się skontaktować z pełnomocnikiem reprezentującym na co dzień wykonawcę. Niestety taktyka negocjacyjna stosowana przez stronę przeciwną okazała się jedynie zwodnicza zaś wykonawca tylko próbował grać „na zwłokę” celem przedawnienia roszczenia Gminy, stąd wytoczenie powództwa stało się konieczne i uzasadnione”.

Burmistrz Wyśmierzyc poinformował jednocześnie, że „powództwo zapłatę z tytułu zwrotu wynagrodzenia za nienależyte wykonanie umowy zostało wytoczone przed Sąd Rejonowy w Radomiu. Sąd przyjął pozew, jednak z tego co udało się ustalić nie przekazał jeszcze jego odpisu do pozwanego”. Jak dodano, obecnie gmina oczekuje na dalsze czynności sądu.

Niestety, nie uzyskaliśmy odpowiedzi na dwa kluczowe pytania. Po pierwsze, kiedy można spodziewać się działań ze strony Urzędu Miejskiego w tej sprawie, czyli kiedy dach budynku remizy zostanie naprawiony. Po drugie, czy samorząd przewiduje kapitalny remont budynku.

O dalszych losach tej sprawy będziemy informować na Bialobrzegi24.net.

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (3)

Poziomka; 1 grudnia 2022 10:27

W artykule niema słowa o tym że wykonawca został wybrany tylko wyłącznie z polecenia burmistrza i dodatkowo gmina chciała ta fuszerkę wyremontować z środków funduszu obywatelskiego mieszkańców Kożuchowa i sprawę zamieść pod dywan..Dzięki postawie mieszkańców którzy na zebraniu się niezgodzili sprawa została przekazana do sądu....Takie oto są plotki które się słyszy na temat tej fuszerki

Kaktus ; 1 grudnia 2022 13:58

Czytając artykuł zastanawiam się dlaczego tak długo trwa reklamacja wykonanej pracy ? W dzisiejszych czasach każdy walczy o swoje .Czy Włodarz tej gminy nie ma czasu na takie sprawy ? Oj ciekawi mnie bardzo dalszy przebieg .

Strażak ; 2 grudnia 2022 20:27

Gdzie był Zarząd strazy strażacy mieszkańcy?
Zakaz wstepu byl na budowe?
Przecież ktos to musial odebrać
Przedstawiciele z straży burmistrz

Przeczytaj również

Fot. ROZPN

Turniej o Puchar Wiosny w Białobrzegach. To była znakomita impreza (VIDEO!)

  • Sport
  • Białobrzegi

10 drużyn, dwie grupy, dużo goli i mnóstwo kibiców na trybunach. Białobrzegi okazały się bardzo gościnne i pierwszy turniej z cyklu "O Puchar Wiosny" możemy uznać za udany - pisze na swojej stronie Radomski Okręgowy Związek Piłki Noż...

Dodano: 5 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Jest bardzo ślisko na S7. Doszło do zderzenia dwóch aut

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W sobotę przed godziną 9.00 na drodze ekspresowej nr 7 w miejscowości Gózd doszło do zderzenia dwóch aut osobowych.

Dodano: 4 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
100 lat Klubu Sportowego Pilica Białobrzegi 1922-2022

Białobrzegi moim miastem, Pilica moim klubem. Ukazał się album na 100-lecie klubu

  • Publicystyka i historia
  • Białobrzegi

Z okazji jubileuszu 100-lecia powstania Klubu Sportowego Pilica Białobrzegi ukazał się album, przedstawiający historię klubu w latach 1922-2022.

Dodano: 3 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. UMiG w Białobrzegach

Bulwar połączy ul. Krakowską z ul. Cichą. Rozpoczęły się prace!

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Rozpoczęły się prace przy budowie ścieżki przyrodniczej nad jeziorem wschodnim w Białobrzegach. Ciąg pieszy połączy ulicę Krakowską z ulicą Cichą. Gmina na to zadanie pozyskała środki z LGD Zapilicze w wysokości 172 tys. zł.

Dodano: 2 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. KPP w Białobrzegach

Białobrzeska Policja podsumowała 2022 rok

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

31 stycznia 2023 r. W Sali Konferencyjnej Hali Sportowej w Białobrzegach odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz efekty pracy funkcjonariuszy w minionym roku. W uroczystej naradzie uczestniczył I...

Dodano: 2 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa