Wyśmierzyce: burmistrz wyznacza nagrody za pomoc we wskazaniu sprawców kradzieży i podpaleń

4 sierpnia 2021 11:34; Karolina Adamska

Burmistrz Wyśmierzyc Wojciech Sępioł z własnych pieniędzy wypłaca nagrody za pomoc we wskazaniu sprawców kradzieży i podpaleń.
Jak informuje "Radio Dla Ciebie", metoda wyśmierzyckiego burmistrza okazała się skuteczna. W zeszłym roku gmina zmagała się z plagą podpaleń łąk i innych nieużytków. Mimo zgłoszeń na policję sprawcy nie znaleziono. Wówczas burmistrz Sępioł z bezsilności postanowił ufundować nagrodę za wskazanie podpalacza. Jak przynaje sam burmistrz po ogłoszeniu tej akcji podpalenia skończyły się z dnia na dzień. Według włodarza ludzie w takich małych społecznościach dobrze się znają i stąd obawy, że zostaną przyłapani.

Kolejna nagroda dotyczyła ujęcia złodzieja wody z sieci miejskiej. Proceder trwał latami. Gdy w czerwcu burmistrz wyznaczył nagrodę za pomoc w ujęciu sprawcy, telefony od razu się rozdzwoniły. Dzięki temu udało się namierzyć złodzieja.

Więcej na ten temat tutaj: https://www.rdc.pl/informacje/burmistrz-z-powiatu-bialobrzeskiego-nagrodami-pienieznymi-zacheca-mieszkancow-do-pomocy/?fbclid=IwAR1IuT-6hxdU3fRxSbvp_il8Qt8Yy8Y9ltc4ex6sk8ASB_ZUtukNeJuqcCU

(RDC, kar)

 

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Szkolenia w ramach Białobrzeskiego Centrum Obywatelskiego

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

FUNDACJA KOALICJA DLA MŁODYCH w ramach Białobrzeskiego Centrum Obywatelskiego prowadzi nie tylko działalność doradczą i pomocową dla organizacji pozarządowych, ale także szkoleniową.

Dodano: 27 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. archiwum Bialobrzegi24.net

Pilica Białobrzegi wraca na zwycięską ściężkę! Pokonała 2:1 Wissę Szczuczyn

  • Sport
  • Białobrzegi

W spotkaniu X kolejki o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Wissę Szczuczyn 2:1.

Dodano: 26 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Wielki powrót sekcji szachowej do Białobrzegów – MGOK otwiera nabór!

  • Kultura
  • Białobrzegi

Po długiej przerwie, szachy znowu w Białobrzegach! Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku i poziomu umiejętności na zajęcia które startują już w październiku!

Dodano: 26 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Zdecyduj co powstanie w Twoim regionie!

  • Aktualności
  • Mazowsze

Tylko do 10 października br. możesz zagłosować na projekt, który zostanie zrealizowany w Twojej okolicy. Właśnie trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Wybierz spośród 17 projektów w regionie radomskim i 29 ogólnowojewó...

Dodano: 24 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny

Białobrzescy policjanci kolejny raz organizują zbiórkę krwi

  • Wkrótce
  • Powiat Białobrzeski

W czwartek 7 października 2021 r. w godz. 8:00 – 12:00 na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, przy ul. Żeromskiego 23 zaparkowany będzie Mobilny Punkt Poboru Krwi, w którym po raz drugi w tym roku odbędzie się zbiórka krwi...

Dodano: 24 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net