Wyśmierzyce: burmistrz wyznacza nagrody za pomoc we wskazaniu sprawców kradzieży i podpaleń

4 sierpnia 2021 11:34; Karolina Adamska

Burmistrz Wyśmierzyc Wojciech Sępioł z własnych pieniędzy wypłaca nagrody za pomoc we wskazaniu sprawców kradzieży i podpaleń.


Jak informuje "Radio Dla Ciebie", metoda wyśmierzyckiego burmistrza okazała się skuteczna. W zeszłym roku gmina zmagała się z plagą podpaleń łąk i innych nieużytków. Mimo zgłoszeń na policję sprawcy nie znaleziono. Wówczas burmistrz Sępioł z bezsilności postanowił ufundować nagrodę za wskazanie podpalacza. Jak przynaje sam burmistrz po ogłoszeniu tej akcji podpalenia skończyły się z dnia na dzień. Według włodarza ludzie w takich małych społecznościach dobrze się znają i stąd obawy, że zostaną przyłapani.

Kolejna nagroda dotyczyła ujęcia złodzieja wody z sieci miejskiej. Proceder trwał latami. Gdy w czerwcu burmistrz wyznaczył nagrodę za pomoc w ujęciu sprawcy, telefony od razu się rozdzwoniły. Dzięki temu udało się namierzyć złodzieja.

Więcej na ten temat tutaj: https://www.rdc.pl/informacje/burmistrz-z-powiatu-bialobrzeskiego-nagrodami-pienieznymi-zacheca-mieszkancow-do-pomocy/?fbclid=IwAR1IuT-6hxdU3fRxSbvp_il8Qt8Yy8Y9ltc4ex6sk8ASB_ZUtukNeJuqcCU

(RDC, kar)

 

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Już w ten weekend Majowe Dni Białobrzegów!

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Mateusz Mijal, Miły Pan, Long&Junior, Hlopaky, Szymon Wydra & Carpe Diem oraz Lady Pank - to wszystko czeka nas już w najbliższy weekend podczas Majowych Dni Białobrzegów 2022.

Dodano: 20 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Meredes stanął w płomieniach

  • Aktualności
  • Stara Błotnica

W czwartkowy wieczór w miejscowości Kadłubek w gminie Stara Błotnica doszło do pożaru samochodu osobowego marki mercedes.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Starostwo Powiatowe w Białobrzegach

W Białobrzegach uczczono pamięć Grzegorza Przemyka

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę, 15 maja 2022 r. w Białobrzegach odbyły się uroczystości poświęcone pamięci Grzegorza Przemyka i jego matki, Barbary Sadowskiej.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Na co wydadzą pieniądze?

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw oraz środki na inwestycje w ochronę powietrza i klimatu – w powiecie białobrzeskim dofinansowanych zostanie w sumie 17 projektó...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. KPP w Białobrzegach

Podinsp. Paweł Ozga został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W poniedziałek podczas odprawy kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, kierujący białobrzeską jednostką mł. insp. Grzegorz Mikołajczyk serdecznie powitał i złożył gratulacje podinsp. Pawłowi Ozdze, który objął...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net