Wybrano nazwę dla Białobrzeskiego Centrum Kultury

16 grudnia 2021 09:14; Bialobrzegi24.net

Mieszkańcy zdecydowali, że białobrzeski ośrodek kultury będzie nosił nazwę Białe Brzegi.

Fot. UMiG w Białobrzegach
Fot. UMiG w Białobrzegach

W pierwszym etapie mieszkańcy miasta i gminy Białobrzegi zgłaszali propozycje nazw. Spośród nich Komisja konkursowa wyłoniła osiem, które poddano głosowaniu internetowemu.

Największą ilość oddanych głosów w głosowaniu internetowym otrzymały trzy propozycje Białe Brzegi, BOKICZ (Białobrzeski Ośrodek Kultury i Czytelnictwa) i Balbinka. Spośród tych nazw Komisja konkursowa wyłoniła Laureata oraz dwóch Zwycięzców.

Laureatem konkursu został autor nazwy Białe Brzegi. Zwycięzcami zaś autorzy nazw BOKICZ (Białobrzeski Ośrodek Kultury i Czytelnictwa) oraz Balbinka.

Na początku 2022 roku Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach oficjalnie zmieni nazwę na Białobrzeskie Centrum Kultury „Białe Brzegi”. Zakończeniem procedury nadania nazwy będzie decyzja Rady Miasta i Gminy w tej sprawie.

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (1)

Klałn; 16 grudnia 2021 18:28

Chyba nie mieszkańcy, a komisja zdecydowała

Przeczytaj również

Już w ten weekend Majowe Dni Białobrzegów!

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Mateusz Mijal, Miły Pan, Long&Junior, Hlopaky, Szymon Wydra & Carpe Diem oraz Lady Pank - to wszystko czeka nas już w najbliższy weekend podczas Majowych Dni Białobrzegów 2022.

Dodano: 20 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Meredes stanął w płomieniach

  • Aktualności
  • Stara Błotnica

W czwartkowy wieczór w miejscowości Kadłubek w gminie Stara Błotnica doszło do pożaru samochodu osobowego marki mercedes.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Starostwo Powiatowe w Białobrzegach

W Białobrzegach uczczono pamięć Grzegorza Przemyka

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę, 15 maja 2022 r. w Białobrzegach odbyły się uroczystości poświęcone pamięci Grzegorza Przemyka i jego matki, Barbary Sadowskiej.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Na co wydadzą pieniądze?

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw oraz środki na inwestycje w ochronę powietrza i klimatu – w powiecie białobrzeskim dofinansowanych zostanie w sumie 17 projektó...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. KPP w Białobrzegach

Podinsp. Paweł Ozga został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W poniedziałek podczas odprawy kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, kierujący białobrzeską jednostką mł. insp. Grzegorz Mikołajczyk serdecznie powitał i złożył gratulacje podinsp. Pawłowi Ozdze, który objął...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net