Wraca temat korupcji w polskiej piłce. Cień padł na ostatni mecz Pilicy Białobrzegi

8 listopada 2022 21:17; Bialobrzegi24.net

Ogólnopolskie media sportowe rozpisują się o podejrzeniach dotyczących meczu z ostatniej soboty w 3 lidze grupie I między Concordią Elbląg a Pilicą Białobrzegi

Mecz Pilicy Białobrzegi (fot. Bialobrzegi24.net, archiwum)
Mecz Pilicy Białobrzegi (fot. Bialobrzegi24.net, archiwum)

- Przy stanie 0:2 pojawiło się mnóstwo zakładów na to, że jeszcze przed przerwą padnie kolejna bramka - czytamy w artykule "Najgorsza choroba naszej piłki powróciła. "W Polsce ustawia się mecze. To pewnik" zamieszczonym na portalu TVP Sport. 

Obstawiających nie zraziły nawet spadające kursy. - W ciągu kilku minut postawiono 8 tysięcy euro po kursie niższym niż 1,9 (...) na "over 2,5" w 1. połowie postawiono łącznie 12500 euro z 13000 euro z puli na tę linię (łącznie over i under). Gracze do samego końca stawiali ten zakład, nawet po tym jak kursy bardzo spadły (do 1,2-1,6). Wciąż bowiem byli przekonani, że "over 2,5" się wydarzy. - donosi dziennikarz TVP Sport Mateusz Miga. Do przerwy było 3:1 dla Pilicy. Sędzia podyktował aż cztery (!) rzuty karne. 

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem popularnych "Gęsiarzy" 3:1.

Norbert Skórzewski, związany w przeszłości z redakcją „Weszło”, poinformował ponadto, że w poniedziałek wiele polskich klubów dostało wiadomość-alarm od osoby podającej się za inspektora Asia Gaming Company, który informował o wynikach rzekomego śledztwa wskazujących na ustawienie meczów z udziałem Błękitnych Stargard Szczeciński, Bałtyku Gdynia oraz Pogoni II Szczecin.

Do sprawy odniósł się Polski Związek Piłki Nożnej. W wydanym oświadczeniu poinformował, że "od końcowej fazy sezonu 2021/2022 obserwuje zwiększoną działalność międzynarodowych grup przestępczych, które usiłują w nieuczciwy sposób uzyskać wpływ na przebieg meczów piłkarskich lub zdarzenia boiskowe, będące przedmiotem zakładów bukmacherskich, w szczególności w niższych klasach rozgrywkowych".

„Informacje zawarte w ostatnich doniesieniach medialnych będą przedmiotem wnikliwej” - czytamy. PZPN podkreśla jednocześnie, że „udział w meczach, w których dowody wskazują na przewinienie „match-fixingu”, może być podstawą do poniesienia przez kluby odpowiedzialności dyscyplinarnej na podstawie Regulaminu Dyscyplinarnego, który w takim przypadku przewiduje m.in. karę dyscyplinarną w postaci przeniesienia zespołu do niższej klasy rozgrywkowej.”

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (1)

zbynio; 8 listopada 2022 21:54

Srały muchy będzie wiosna...

Przeczytaj również

Iwona Śliwa: odwołano mnie ze stanowiska na podstawie pomówień i insynuacji

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Publikujemy oświadczenie, jakie wydała Iwona Śliwa, którą zarząd Powiatu Białobrzeskiego odwołał bez wypowiedzenia ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

Dodano: 6 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Policja.pl

Okradł mieszkanie w Białobrzegach. Teraz może "posiedzieć" nawet 10 lat

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Białobrzescy policjanci zatrzymali 40-latka, który usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do mieszkania na terenie miasta. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości blisko 10 000 złotych. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w...

Dodano: 5 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Wiadomo dlaczego odwołano dyrektor liceum w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego opublikowano uchwałę w sprawie odwołania bez wypowiedzenia Pani Iwony Śliwy ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

Dodano: 4 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. lobialobrzegi.pl

Trzęsienie ziemi w białobrzeskim liceum! Ujawniono nieprawidłowości

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Zarząd Powiatu Białobrzeskiego odwołał ze stanowiska długoletnią dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej, Iwonę Śliwę.

Dodano: 1 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Wnętrza budynku OSP w Kożuchowie (fot. Bialobrzegi24.net)

Wyśmierzyce. Po remoncie dachu: grzyb, odpadające tynki i basen na podłodze

  • Aktualności
  • Wyśmierzyce

Mieszkańcy miejscowości Kożuchów w gminie Wyśmierzyce skarżą się, że przez źle wykonany remont dachu, dewastacji ulega budynek miejscowej remizy.

Dodano: 30 listopada 2022 r. Komentowano: 3 razy Autor: Bialobrzegi24.net