Wiadomo dlaczego odwołano dyrektor liceum w Białobrzegach

4 grudnia 2022 08:45; Bialobrzegi24.net

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego opublikowano uchwałę w sprawie odwołania bez wypowiedzenia Pani Iwony Śliwy ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.


Informacja o odwołaniu ze stanowiska wieloletniej dyrektor szkoły wywołała duże poruszenie wśród mieszkańców Białobrzegów. Na naszym portalu artykuł na ten temat był wyświetlany blisko 10 tysięcy razy.O ustalenia z kontroli, które była powodem odwołania dyrektor Śliwy zwróciliśmy się do Starostwa Powiatowego, któremu podlega placówka.

W odpowiedzi Agnieszka Nadgrodkiewicz z Wydziału Organizacji i Nadzoru Starostwa Powiatowego w Białobrzegach odesłała nas do uchwały Zarządu Powiatu Białobrzeskiego z 30 listopada, którą opublikowano w Biuletynie Informacji Publicznej.

Dokument liczy 23 strony. W jego podsumowaniu czytamy, iż "w ocenie Zarządu Powiatu Białobrzeskiego najbardziej jaskrawymi oraz obiektywnie nieprawidłowymi działaniami Dyrektor Pani Iwony Śliwy są: sprawowanie de facto funkcji dyrektora dwóch konkurencyjnych szkół (LO AK i Niepublicznego LO), przyzwolenie i pomoc w pobieraniu od uczniów odpłatności za szafki szkolne, przerzucanie kosztów ubezpieczenia pracowników szkoły na uczniów, wpisywanie informacji o przeprowadzeniu przez Dyrektora zajęć lekcyjnych, sprawdzeniu listy obecności i wpisaniu tematu zajęć lekcyjnych podczas gdy Dyrektor przebywał na urlopie wypoczynkowym i fizycznie nie mógł przeprowadzić tych zajęć, brak należytego nadzoru nad pracownikami i brak kontroli w zakresie przyznawania zastępstw doraźnych, kreowanie rzekomych skarg na nauczycieli, przygotowywanie dokumentów na potrzeby kontroli, których celem jest sankcjonowanie ujawnionych nieprawidłowości, jak również udostępnianie Niepublicznemu Liceum Ogólnokształcącemu >>Siódemka<< w Białobrzegach pomieszczeń Liceum Ogólnokształcącego oraz Hali Widowiskowo-Sportowej celem przeprowadzania zajęć i innych wydarzeń pozalekcyjnych bez zgody i wiedzy Powiatu Białobrzeskiego oraz udostępnianie Niepublicznemu Liceum Ogólnokształcącemu >>Siódemka<< w Białobrzegach mienia Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej bez zgody i wiedzy Powiatu Białobrzeskiego".

- Biorąc pod uwagę wyżej opisane okoliczności, dalsze kierowanie szkołą przez Panią Dyrektor Iwonę Śliwę stanowi istotne zagrożenie dla interesu publicznego oraz dla osiągnięcia celów stawianych placówce oświatowej – wskazuje w uchwale Zarząd Powiatu Białobrzeskiego.


Z pełną treścią uzasadnienia uchwały można zapoznać się tutaj:

https://powiatbialobrzeski.bip.gov.pl/uchwaly-zarzadu-powiatu-vi-kadencji/uchwala-nr-164-353-2022-zarzadu-powiatu-bialobrzeskiego-z-dnia-30-listopada-2022-roku-w-sprawie-odwolania-bez-wypowiedzenia-pani-iwony-sliwy-ze-stanowiska-dyrektora-liceum-ogolnoksztalcacego-im-armii-krajowej-w-bialobrzegach-ul-targowicka-3.html

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. ROZPN

Turniej o Puchar Wiosny w Białobrzegach. To była znakomita impreza (VIDEO!)

  • Sport
  • Białobrzegi

10 drużyn, dwie grupy, dużo goli i mnóstwo kibiców na trybunach. Białobrzegi okazały się bardzo gościnne i pierwszy turniej z cyklu "O Puchar Wiosny" możemy uznać za udany - pisze na swojej stronie Radomski Okręgowy Związek Piłki Noż...

Dodano: 5 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Jest bardzo ślisko na S7. Doszło do zderzenia dwóch aut

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W sobotę przed godziną 9.00 na drodze ekspresowej nr 7 w miejscowości Gózd doszło do zderzenia dwóch aut osobowych.

Dodano: 4 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
100 lat Klubu Sportowego Pilica Białobrzegi 1922-2022

Białobrzegi moim miastem, Pilica moim klubem. Ukazał się album na 100-lecie klubu

  • Publicystyka i historia
  • Białobrzegi

Z okazji jubileuszu 100-lecia powstania Klubu Sportowego Pilica Białobrzegi ukazał się album, przedstawiający historię klubu w latach 1922-2022.

Dodano: 3 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. UMiG w Białobrzegach

Bulwar połączy ul. Krakowską z ul. Cichą. Rozpoczęły się prace!

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Rozpoczęły się prace przy budowie ścieżki przyrodniczej nad jeziorem wschodnim w Białobrzegach. Ciąg pieszy połączy ulicę Krakowską z ulicą Cichą. Gmina na to zadanie pozyskała środki z LGD Zapilicze w wysokości 172 tys. zł.

Dodano: 2 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. KPP w Białobrzegach

Białobrzeska Policja podsumowała 2022 rok

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

31 stycznia 2023 r. W Sali Konferencyjnej Hali Sportowej w Białobrzegach odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz efekty pracy funkcjonariuszy w minionym roku. W uroczystej naradzie uczestniczył I...

Dodano: 2 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa