W powiecie białobrzeskim rusza program KARTA DOBRA

29 września 2021 10:11; Informacja prasowa

W wyniku zaangażowania, doświadczenia i dotychczasowej działalności na rzecz wsparcia i pomocy seniorom, FUNDACJA KOALICJA DLA MŁODYCH została partnerem regionalnym Fundacji Biedronki. Dzięki naszej wspólnej pracy w powiatach: białobrzeskim, grójeckim oraz kozienickim rusza program KARTA DOBRA.

Karta Dobra (fot. materiały prasowe)
Karta Dobra (fot. materiały prasowe)

Program Fundacji Biedronki skierowany jest do lokalnych organizacji pomocowych. W jego ramach Fundacja Biedronki przekazuje karty na zakupy w sklepach sieci Biedronka, które dzięki lokalnym organizacjom trafiają do potrzebujących seniorów. KARTY DOBRA przez rok będą stanowiły realne wsparcie domowych budżetów seniorów. Uczestnikami tej edycji programu jest 8 doświadczonych w świadczeniu pomocy organizacji z całej Polski, jedną z nich jest białobrzeska FUNDACJA KOALICJA DLA MŁODYCH.

- W pierwszej edycji programu Karta dobra podjęliśmy współpracę z doświadczonymi w niesieniu pomocy ośmioma lokalnymi organizacjami, działającymi na terenie pięciu województw. Chcemy wykorzystać ich największą siłę, jaką jest skuteczność w docieraniu do seniorów z w ich otoczeniu, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Karta dobra pozwoli seniorom, pozostającym pod opieką danej organizacji, lepiej się odżywiać, a pozostałe z emerytury środki przeznaczyć na zakup leków czy opału – mówi Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.

Od lat Fundacja Koalicja dla Młodych pracuje nad tym aby tu, gdzie żyjemy, było nam dobrze. Prowadzimy działania na rzecz osób potrzebujących, innych lokalnych organizacji i stowarzyszeń, dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Dbamy o nasz lokalny świat i rozumiemy problemy i potrzeby naszej społeczności. Zdajemy sobie sprawę z tego jak istotni są seniorzy, dlatego też udział w programie KARTA DOBRA jest dla nas bardzo ważny i cieszy nas kolejna możliwość pomagania drugiemu człowiekowi. Jesteśmy przekonani, że KARTA DOBRA nie tylko odciąży budżety naszych seniorów, ale także stanie się dla nas nowym narzędziem pomocy i będzie kolejnym krokiem do objęcia seniorów systematycznym wsparciem WOLONTARIATU Z KLEMENTYNĄ.

- Cieszymy się, że Fundacja Koalicja dla Młodych mogła dołączyć do Programu Karta Dobra. Bycie częścią Karty Dobra dało nam szansę na rozwój naszej oferty pomocowej skierowanej do seniorów z powiatów białobrzeskiego, grójeckiego i kozienickiego. Dla naszych seniorów posiadanie Karty Dobra to odciążenie budżetu domowego, bardziej wartościowy posiłek, brak potrzeby wyboru pomiędzy wykupieniem wszystkich leków, a zakupem węgla czy drzewa do ogrzewania. Jednak jednym z najważniejszych zalet tego programu jest stały kontakt z drugim człowiekiem, czyli naszymi Wolontariuszami. Seniorzy obejmowani wsparciem przez naszą Fundację często są samotni, nie mają z kim porozmawiać, powiedzieć o swoich troskach i radościach. Ten Program to jedyny program w naszym regionie, który daje taką możliwość i trwale łączy ze sobą seniora z wolontariuszem. – mówi Dawid Jarząbek-Nowak, Prezes Zarządu Fundacji Koalicja dla Młodych

Jak działa KARTA DOBRA?

Karta wydawana jest przez Fundację Biedronki i co miesiąc przez 10 kolejnych miesięcy – od września 2021 roku do czerwca 2022 roku – jest doładowywaną kwotą 150 złotych. Senior przeznacza te środki na zakupy artykułów spożywczych, chemii gospodarczej i kosmetyków w sklepach Biedronka. Karta pozostaje aktywna i można nią płacić do końca sierpnia 2022r. Karty wydawane będą seniorom z naszego regionu przez Fundację Koalicja Dla Młodych, na podstawie realnego zapotrzebowania i regulaminu.

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Adam Bolek (burmistrz Białobrzegów), Łukasz Fonfara (prezes zielona-energia.com), Jacek Kacprzak (prezes Pilicy Białobrzegi)

Zielona-energia.com zacieśnia współpracę z Pilicą Białobrzegi i miastem

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W środę na stadionie miejskim podpisano nową umowę sponsorską pomiędzy firmą zielona-energia.com a Miejskim Klubem Sportowym Pilica Białobrzegi.

Dodano: 1 grudnia 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 211

  • Aktualności
  • Mazowsze

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" m.in. materiały o umowie partnerstwa 19 samorządów z północnego Mazowsza na rzecz budowy kolei z Przasnysza przez Zegrze do Warszawy...

Dodano: 30 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Laureaci Białobrzeskiego Festiwalu Piosenki

XXVIII Białobrzeski Festiwal Piosenki im. Jeremiego Przybory (FOTO i VIDEO)

  • Kultura
  • Białobrzegi

W piątek w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 odbył się XXVIII Białobrzeski Festiwal Piosenki im. Jeremiego Przybory. Patronat medialny sprawował portal Bialobrzegi24.net.

Dodano: 28 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Miejski Klub Sportowy Pilica Białobrzegi

Mecz odwołany. Koniec piłkarskiego roku dla Pilicy Białborzegi

  • Sport
  • Białobrzegi

Śnieg, jaki spadł na boisku Znicza Biała Piska uniemożliwił rozegranie zaplanowanego na sobotę meczu. Miało być to pierwsze spotkanie z rundy wiosennej rozegrane awansem.

Dodano: 27 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Różowo, nietypowo, kolorowo

  • Po godzinach
  • Białobrzegi

Fundacja Koalicja Dla Młodych rozchmurza jesienne humory. Przy siedzibie Fundacji na ulicy Reymonta pojawiła się RÓŻOWA ŁAWECZKA KLEMENTYNY. Jest oryginalna, wesoła, rzuca się w oczy i przyciąga uwagę. To nowy, ciekawy punkt na mapie Biał...

Dodano: 26 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Inforamacja prasowa