W białobrzeskiej komendzie można oznaczyć swój rower

29 kwietnia 2022 10:40; Bialobrzegi24.net

W każdy wtorek w godzinach od 10:00 do 12:00 począwszy od 10 maja 2022 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Białobrzegach będzie można oznakować swój rower.


W Komendzie Powiatowej Policji w Białobrzegach od 10 maja rusza akcja znakowania rowerów. W każdy wtorek w godzinach od 10:00 do 12:00 będzie można oznakować swój rower. Celem akcji jest zmniejszenie atrakcyjności roweru dla złodzieja. Zaletą oznakowanego roweru jest pewność, że kupimy używany rower od właściciela a nie od złodzieja. W przypadku odzyskania skradzionego roweru, znakowanie pozwoli na szybsze ustalenie właściciela takiego roweru.

Znakowanie roweru polega na naniesieniu na rower unikalnego numeru, pod którym będzie figurował w policyjnej bazie danych aplikacji ROWER-2.

Aby oznakować swój rower trzeba:

- dokonać ustalenia terminu oznakowania roweru na nr tel. 47 702 22 53,

- być osobą pełnoletnią, mieszkającą na terenie garnizonu mazowieckiego,

- stawić się w Komendzie Powiatowej Policji w Białobrzegach w wyznaczony terminie z rowerem, dokumentem tożsamości, paragonem lub kartą gwarancyjną z datą zakupu roweru (w przypadku braku dowodu zakupu lub karty gwarancyjnej roweru, jego właściciel będzie zobowiązany wypełnić odpowiednie oświadczenie potwierdzające własność).

Uwaga!

Znakowane będą tylko te rowery, które posiadają pełne wyposażenie (światła, jeden sprawnie działający hamulec, dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy).

Rowery noszące na sobie ślady usuwania bądź przerabiania numerów ramy nie będą znakowane.

sierż. Magdalena Zawadzka-Miros

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Już w ten weekend Majowe Dni Białobrzegów!

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Mateusz Mijal, Miły Pan, Long&Junior, Hlopaky, Szymon Wydra & Carpe Diem oraz Lady Pank - to wszystko czeka nas już w najbliższy weekend podczas Majowych Dni Białobrzegów 2022.

Dodano: 20 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Meredes stanął w płomieniach

  • Aktualności
  • Stara Błotnica

W czwartkowy wieczór w miejscowości Kadłubek w gminie Stara Błotnica doszło do pożaru samochodu osobowego marki mercedes.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Starostwo Powiatowe w Białobrzegach

W Białobrzegach uczczono pamięć Grzegorza Przemyka

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę, 15 maja 2022 r. w Białobrzegach odbyły się uroczystości poświęcone pamięci Grzegorza Przemyka i jego matki, Barbary Sadowskiej.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Na co wydadzą pieniądze?

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw oraz środki na inwestycje w ochronę powietrza i klimatu – w powiecie białobrzeskim dofinansowanych zostanie w sumie 17 projektó...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. KPP w Białobrzegach

Podinsp. Paweł Ozga został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W poniedziałek podczas odprawy kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, kierujący białobrzeską jednostką mł. insp. Grzegorz Mikołajczyk serdecznie powitał i złożył gratulacje podinsp. Pawłowi Ozdze, który objął...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net