Utrzymuje się wysoki poziom wody na Pilicy w powiecie białobrzeskim

17 lutego 2021 17:42; Bialobrzegi24.net

Komenda Powiatowa PSP w Białobrzegach prowadzi stałą obserwację stanu wody na Pilicy. Poziom wody utrzymuje się w granicach alarmu przeciwpowodziowego.

Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz Starosta Białobrzeski Sylwester Korgul podczas oceny sytuacji na rzece Pilicy (fot. KP PSP w Białobrzegach)
Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz Starosta Białobrzeski Sylwester Korgul podczas oceny sytuacji na rzece Pilicy (fot. KP PSP w Białobrzegach)

W Starostwie Powiatowym w Białobrzegach pod przewodnictwem Starosty Białobrzeskiego Sylwestra Korgula oraz Wicewojewody Mazowieckiego Artura Standowicza odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie wysokiego poziomu wody na Pilicy w powiecie białobrzeskim. W spotkaniu udział wzieli: Burmistrzowie i Wójtowie Gmin z terenu Powiatu, przedstawiciele Komendy Powiatowej Pańśtwowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji, Nadzoru Wodnego w Białobrzegach oraz Wojsk Obrony Terytorialnej.  W trakcie posiedzenia omówiono aktualną sytuację panującą na rzece oraz przedstawiono działania podejmowane przez służby w związku z wezbraniem i zatorem na Pilicy.

Zgodnie z prognozami IMGW w dniach 20-21 lutego 2021 spodziewane jest ocieplenie. Komenda Powiatowa PSP w Białobrzegach prowadzi stałą obserwację stanu wody na Pilicy. Sytuacja na rzece i zbiornikach jest stale monitorowana.  Poziom wody utrzymuje się w granicach alarmu przeciwpowodziowego.

Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz wraz ze Starostą Białobrzeskim Sylwestrem Korgulem oraz przedstawicielem Komendy Powiatowej PSP w Białobrzegach st. kpt. Damianem Jagiełło dokonali oceny bieżącej sytuacji na terenach zagrożonych zalaniem. Wicewojewoda rozmawiał z mieszkańcami zagrożonych terenów przyległych do rzeki Pilicy o ewentualnym wsparciu podczas istniejącego zagrożenia powodzią.

(KP PSP w Białobrzegach)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

I Turniej FIFA 2021 o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Białobrzegi

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Ruszyły zapisy!

Dodano: 3 marca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Karolina Adamska
Mazowsze. Wiadomości z regionu

Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 172

  • Aktualności
  • Mazowsze

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" sprzeciw radnych Mazowsza przeciwko centralizacji szpitali, nowy sprzęt dla OSP Kuczbork, a także nowe eksponaty w Muzeum Mazowieckim w P...

Dodano: 1 marca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny

Amfiteatr, place zabaw i skatepark nad Pilicą? Tak, ale najpierw wał

  • Aktualności
  • Białobrzegi

We wtorkowej rozmowie z Zebrra.tv burmistrz Adam Bolek przyznał, że jeśli chodzi o podniesiony stan Pilicy to najgorsze mamy już za sobą. W najbliższych dniach odwołane zostanie pogotowie przeciwpowodziowe.

Dodano: 2 marca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Komenda PSP w Białobrzegach

Mł. kpt. Paweł Mirkowski odchodzi na emeryturę

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Pracował jako strażak ponad 20 lat.

Dodano: 2 marca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Karolina Adamska
Fot. rozpn.pl

Białobrzeski turniej Starosta Cup 2021

  • Sport
  • Powiat Białobrzeski

W sobotę 27 lutego 2021 r. w hali sportowej w Białobrzegach rozegrano pierwszą edycję turnieju piłki halowej ,,STAROSTA CUP 2021” dla dzieci z rocznika 2010 i młodszych. Turniej rozegrany został pod patronatem Starosty Powiatu Biał...

Dodano: 2 marca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net