Zamknij

Towarzyska porażka Pilicy w Siedlcach

15:41, 05.02.2022 Bialobrzegi24.net
Skomentuj
W kolejnym meczu sparingowym rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy wiosennej w III lidze Pilica Białobrzegi przegrała z II-ligową Pogonią Siedlce 1:3.

Pogoń otworzyła wynik już w 8 minucie. Włodyka dograł do Przybeckiego, a ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam. W pierwszym kwadransie obie drużyny oddały jeszcze po jednym strzale. W Pilicy niecelnie uderzał Damian Winiarski, z kolei w Pogoni Filipa Adamczyka sprawdził Marcinho. W kolejnych fragmentach swoich szans szukali goście. Dwukrotnie po strzałach Konrada Paterka oraz Kacpra Pankowskiego interweniował golkiper gospodarzy. Pilica ponownie zaatakowała w 29 minucie. Skutecznym strzałem popisał się Paterek i tym samym doprowadził do wyrównania. Do przerwy więcej bramek już nie padło.

W drugiej połowie Pilica dosyć szybko mogła wyjść na prowadzenie, gdy w słupek trafił Bartłomiej Niedziela. 120 sekund później z natarciem ruszyli siedlczanie. Przewrotką po podaniu Piotrowskiego popisał się Marcinho i to Pogoń znów wyszła na prowadzenie. Nasz zespół do końca szukał swoich szans m.in. gdy w 76 minucie zawodnik testowany trafił w poprzeczkę. Ostatecznie jednak gospodarze wygrali 3:1, gdyż decydujący cios w 90 minucie zadał Demianiuk ustalając wynik rywalizacji.

Mimo porażki nasz zespół zasłużył na pochwałę, gdyż do końca walczył jak równy z równym z wyżej notowanym rywalem.

W naszym zespole zagrał zapowiadany przed meczem testowany zawodnik. Wypadł solidnie i będzie sprawdzany w kolejny sparingu.

W meczu z Pogonią z różnych powodów nie zagrali Bartłomiej Michalski, Kacper Klinicki, Kamil Czarnecki oraz Damian Król.

Kolejny sparing Pilica rozegra już w najbliższą środę 9 lutego. Tym razem naszym przeciwnikiem będzie IV-ligowy Ks Raszyn. Spotkanie rozegrane zostanie w Białobrzegach o godzinie 18.

Pogoń Siedlce – Pilica Białobrzegi 3-1 (1-1)
Bramki: Przybecki, Marcinho, Demianiuk - Paterek
Pilica: Adamczyk – Kencel, Karasek, Walasek, Uziębło, Rawski, Winiarski, Zawadzki, Korczakowski, Paterek, Pankowski oraz Natorski (bramkarz), Niedziela, Å»urawski, Bykowski, testowany