Teatru nie ma, ale spektakl będzie

22 listopada 2022 12:06; Informacja prasowa

Z wielką dumą i radością dzielimy się z Państwem wyjątkową wiadomością i serdecznym zaproszeniem. Już 3-ego grudnia w Białobrzegach wystawiany będzie spektakl „HIP HOPOWA PODRÓŻ DO PRZESZŁOŚCI”.


Nie mamy w Białobrzegach teatru, ale mamy artystów, twórców, pasję i chęci. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, Hala Sportowa przy ulicy Reymonta 13a w Białobrzegach zamieni się w wyjątkową maszynę do podróży w czasie i przestrzeni. To wszystko za sprawą widowiska, na które zapraszamy o godzinie 17:00. Czeka na Was magia tańca, muzyki, świateł, gry aktorskiej, sztuki beat box i prezentacji audiowizualnych. Wśród choreografów znajdziecie znane Wam w Białobrzegach nazwiska – Kasia ŻABKA Miazga i Łukasz UFO Łukomski.

Wystawiany spektakl pokazuje podróż jaką przeszła kultura hip hop, od jej początków na ulicach amerykańskich gett, aż do stania się światowym fenomenem. Droga ta kształtowała teraźniejszość i będzie miała wpływ na przyszłość, a Wy będziecie mogli ją zobaczyć. Pokój, Miłość, Jedność i Dobra Zabawa, to wartości tej kultury. Muzyka, Taniec, sztuka Graffiti, Wiedza – to część elementów tej kultury. Jesteśmy przekonani, że przygotowane przedstawienie pokaże Wam to w przyjemny i przystępny sposób.

W spektaklu będzie można podziwiać między innymi tancerzy z naszej lokalnej szkoły tańca – Kosmos. To tancerze z ekipy Dzieci Kosmosu zabiorą Was w artystyczną podróż na ulice Nowego Jorku, Kalifornii, do klubów wypełnionym energetyczną muzyką funk, a nawet na plan teledysku króla muzyki pop. W spektaklu wystąpią także reprezentacji szkoły tańca „Progres” z Ostrowca Świętokrzyskiego, a także Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca. To wyjątkowe wydarzenie, które jest okazją do poznania historii tańca związanego z kulturą hip hop, ale także wielka szansa dla tancerek i tancerzy z naszego regionu. Nasza białobrzeska szkoła została wybrana do pracy z najlepszymi i pokazania Polsce jak tańczy się nad Pilicą. Spektakl wystawiony będzie trzy razy i w trzech różnych miastach. 03.12.22 widzimy się w Białobrzegach, ale widzowie obejrzą nas także w Ostrowcu Świętokrzyskim i na deskach Kieleckiego Teatru Tańca.

Takiego spektaklu z białobrzeżanami i w Białobrzegach jeszcze nie było. Tym bardziej nie może Was zabraknąć na widowni. Wstęp na to wielkie wydarzenie jest wolny. Wystarczy chcieć obcować z kultury i przyjść na show o godzinie 17:00.

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Iwona Śliwa: odwołano mnie ze stanowiska na podstawie pomówień i insynuacji

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Publikujemy oświadczenie, jakie wydała Iwona Śliwa, którą zarząd Powiatu Białobrzeskiego odwołał bez wypowiedzenia ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

Dodano: 6 grudnia 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Policja.pl

Okradł mieszkanie w Białobrzegach. Teraz może "posiedzieć" nawet 10 lat

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Białobrzescy policjanci zatrzymali 40-latka, który usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do mieszkania na terenie miasta. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości blisko 10 000 złotych. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w...

Dodano: 5 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Wiadomo dlaczego odwołano dyrektor liceum w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego opublikowano uchwałę w sprawie odwołania bez wypowiedzenia Pani Iwony Śliwy ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

Dodano: 4 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. lobialobrzegi.pl

Trzęsienie ziemi w białobrzeskim liceum! Ujawniono nieprawidłowości

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Zarząd Powiatu Białobrzeskiego odwołał ze stanowiska długoletnią dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej, Iwonę Śliwę.

Dodano: 1 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Wnętrza budynku OSP w Kożuchowie (fot. Bialobrzegi24.net)

Wyśmierzyce. Po remoncie dachu: grzyb, odpadające tynki i basen na podłodze

  • Aktualności
  • Wyśmierzyce

Mieszkańcy miejscowości Kożuchów w gminie Wyśmierzyce skarżą się, że przez źle wykonany remont dachu, dewastacji ulega budynek miejscowej remizy.

Dodano: 30 listopada 2022 r. Komentowano: 3 razy Autor: Bialobrzegi24.net