Szkolenia w ramach Białobrzeskiego Centrum Obywatelskiego

27 września 2021 14:04; Bialobrzegi24.net

FUNDACJA KOALICJA DLA MŁODYCH w ramach Białobrzeskiego Centrum Obywatelskiego prowadzi nie tylko działalność doradczą i pomocową dla organizacji pozarządowych, ale także szkoleniową.


Zdajemy sobie sprawę jak istotne jest aby członkowie takich organizacji posiadali odpowiednią wiedzę i umiejętności praktyczne, aby jeszcze lepiej pracować nad tym, by tu gdzie żyjemy było nam dobrze. W odpowiedzi na ich potrzeby zorganizowaliśmy szkolenie merytoryczno – warsztatowe z zakresu Pracy metodą projektu.

W szkoleniu weźmie udział 12 osób, po jednej z każdej zgłoszonej organizacji. Dzięki temu aż 12 lokalnych organizacji pozarządowych wzmocni swoją wiedzę, umiejętności i kompetencje w tym obszarze. Całe szkolenie zostało podzielone na 9 spotkań po 4 godziny, jak wiemy opierając się o nasze już 12 letnie doświadczenie w zakresie wsparcia lokalnych NGO, taki system przynosi najlepsze efekty.

W ramach szkolenia uczestnicy nauczą się jak poszukiwać możliwości ubiegania się o granty, analizować dokumentację konkursową, tworzyć plan ubiegania się o granty, poznają także logikę projektową. Ponadto na szkoleniu nauczymy jak diagnozować potrzeby, określać cele i odbiorców działania, analizować rezultaty, budżet, dowiedzą się o monitoringu realizacji działań i monitoringu finansowym projektu. Taki rodzaj szkolenia jest odpowiedzią na potrzeby członków organizacji, które wskazali podczas realizacji wsparcia w roku ubiegłym. Słuchamy i reagujemy.

Dodatkową korzyścią jest to, iż chcemy aby w ramach szkolenia każda organizacja stworzyła swój projekt do wybranego konkursu grantowego na podstawie aktualnej oferty realizacji zadania publicznego. Jesteśmy przekonani, że efekt pracy uczestników w postaci gotowego projektu dla ich organizacji będzie doskonale motywował do ciągłego i aktywnego uczestnictwa w szkoleniu. To istotne, ponieważ każde kolejne spotkanie będzie kontynuacją poprzedniego.

Szkolenie rozpocznie się 18 października, pierwsze spotkanie będzie trwało od godziny 9 do 13. Dokładne rozplanowanie godzin warsztatowych oraz pracy indywidualnej będzie ustalone z uczestnikami podczas pierwszego dnia szkoleniowego. Szkolenie odbędzie się na platformie zoom.

Pamiętając, że BIAŁOBRZESKIE CENTRUM OBYWATELSKIE to także wsparcie merytoryczne i techniczne, pomoc w przygotowaniu dokumentacji, doradztwo i pomocna dłoń dla organizacji pozarządowych z powiatu białobrzeskiego, kozienickiego i grójeckiego, mając na uwadze pozostałe działania w ramach BCO, jesteśmy pewni podniesienia jakości działań lokalnych NGO i znacznego ułatwienia im pracy.

Dzielimy się  naszą wiedzą i doświadczeniem, bo to ważne i czujemy się odpowiedzialni za lokalną społeczność i społeczność organizacji pozarządowych.

(inf. prasowa)

BIAŁOBRZESKIE CENTRUM OBYWATELSKIE dofinansowano ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach

Ćwiczenia i ewakuacja szkoły w Przybyszewie

  • Aktualności
  • Promna

W środę odbyły się ćwiczenia na obiekcie Zespołu Placówek Oświatowych w Przybyszewie. Były to manewry jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu gminy Promna.

Dodano: 21 października 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Białobrzegi POPularne! (VIDEO)

  • Po godzinach
  • Białobrzegi

Białobrzegi zyskują na popularności wśród tancerzy z całej Polski, szczególnie tych zajmujących się stylem POPPING.

Dodano: 20 października 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Jak zaplanować wyjazd na narty?

  • Po godzinach
  • Polska

Sezon zimowy zacznie się lada dzień, a wszyscy miłośnicy nart z pewnością już myślą, gdzie w tym roku będą mogli oddawać się swojej ulubionej rozrywce. W tym tekście opowiemy Ci o najważniejszych rzeczach, o których powinieneś pami...

Dodano: 20 października 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Jerzy Popiełuszko (fot. wikipedia.org)

Tajemnicza śmierć pod Białobrzegami. Zginęli śledczy, którzy badali sprawę zabójstwa ks. Popiełuszki

  • Publicystyka i historia
  • Białobrzegi

19 października 1984 r. komunistyczna Służba Bezpieczeństwa porwała ks. Jerzego Popiełuszkę wracającego ze Mszy św. w Bydgoszczy. Na przełomie 1984 i 1985 r. sąd skazał oficerów SB Grzegorza Piotrowskiego, Leszka Pękalę i Waldemara...

Dodano: 19 października 2021 r. Komentowano: 2 razy Autor: Tomasz Plaskota

Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 205

  • Aktualności
  • Mazowsze

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" mówimy m.in. o trwających konsultacjach zmian w uchwale antysmogowej, a także nowej pracowni tomografii komputerowej w Nowodworskim...

Dodano: 19 października 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny