Symbol nowego rozdziału kultury w gminie Białobrzegi

3 marca 2022 15:01; Bialobrzegi24.net

Przed budynkiem Białobrzeskiego Centrum Kultury stanęła instalacja w postaci drzewa, wykonanego ze stali. Autorem dekoracji jest Paweł Chruściński, którego pasją jest metaloplastyka.


Połączenie pięknego, surowego wyglądu stali z fantazyjnym, sędziwym wrażeniem, jakie dają poskręcane konary i korzenie stylizowane na kształt drzewa – metaloplastyka – to coś, koło czego nie da się przejść obojętnie. Wszystko to w otoczeniu barwnego podświetlenia, nadającemu niepowtarzalny urok i punkt charakterystyczny na terenie Białobrzegów przed budynkiem Białobrzeskiego Centrum Kultury.

Wykonawcą dekoracji jest lokalny artysta, metaloplastyk – Paweł Chruściński, z którym BCK miał przyjemność współpracować przy tworzeniu wystawy „Metaloplastyka, czyli sztuka z metalu”. Paweł to człowiek z pasją, który dzięki wielkiej wyobraźni i talentowi tworzy przedmioty, którym często nadaje drugie życie. Potrafi zrobić wszystko to co dla innych wydaje się niemożliwe.

Dzieło Pawła spełnia dla nas nie tylko rolę dekoracyjną, ale również symboliczną, gdyż jego montaż odbył się w dniu 1 marca, a więc w dniu wejścia w życie nowej nazwy Białobrzeskiego Centrum Kultury BIAŁE BRZEGI. Chcielibyśmy, aby był to symbol nowego rozdziału kultury w gminie Białobrzegi! Z tego miejsca zachęcam wszystkich do współpracy na rzecz rozwoju kultury! Razem możemy więcej! - p.o. Dyrektora BCK BIAŁE BRZEGI Mateusz Rzeźnicki.

Wkrótce ogłosimy konkurs na nazwę wyjątkowego, dekoracyjnego i symbolicznego drzewa.

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Już w ten weekend Majowe Dni Białobrzegów!

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Mateusz Mijal, Miły Pan, Long&Junior, Hlopaky, Szymon Wydra & Carpe Diem oraz Lady Pank - to wszystko czeka nas już w najbliższy weekend podczas Majowych Dni Białobrzegów 2022.

Dodano: 20 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Meredes stanął w płomieniach

  • Aktualności
  • Stara Błotnica

W czwartkowy wieczór w miejscowości Kadłubek w gminie Stara Błotnica doszło do pożaru samochodu osobowego marki mercedes.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Starostwo Powiatowe w Białobrzegach

W Białobrzegach uczczono pamięć Grzegorza Przemyka

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę, 15 maja 2022 r. w Białobrzegach odbyły się uroczystości poświęcone pamięci Grzegorza Przemyka i jego matki, Barbary Sadowskiej.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Na co wydadzą pieniądze?

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw oraz środki na inwestycje w ochronę powietrza i klimatu – w powiecie białobrzeskim dofinansowanych zostanie w sumie 17 projektó...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. KPP w Białobrzegach

Podinsp. Paweł Ozga został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W poniedziałek podczas odprawy kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, kierujący białobrzeską jednostką mł. insp. Grzegorz Mikołajczyk serdecznie powitał i złożył gratulacje podinsp. Pawłowi Ozdze, który objął...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net