Symbol nowego rozdziału kultury w gminie Białobrzegi

3 marca 2022 15:01; Bialobrzegi24.net

Przed budynkiem Białobrzeskiego Centrum Kultury stanęła instalacja w postaci drzewa, wykonanego ze stali. Autorem dekoracji jest Paweł Chruściński, którego pasją jest metaloplastyka.


Połączenie pięknego, surowego wyglądu stali z fantazyjnym, sędziwym wrażeniem, jakie dają poskręcane konary i korzenie stylizowane na kształt drzewa – metaloplastyka – to coś, koło czego nie da się przejść obojętnie. Wszystko to w otoczeniu barwnego podświetlenia, nadającemu niepowtarzalny urok i punkt charakterystyczny na terenie Białobrzegów przed budynkiem Białobrzeskiego Centrum Kultury.

Wykonawcą dekoracji jest lokalny artysta, metaloplastyk – Paweł Chruściński, z którym BCK miał przyjemność współpracować przy tworzeniu wystawy „Metaloplastyka, czyli sztuka z metalu”. Paweł to człowiek z pasją, który dzięki wielkiej wyobraźni i talentowi tworzy przedmioty, którym często nadaje drugie życie. Potrafi zrobić wszystko to co dla innych wydaje się niemożliwe.

Dzieło Pawła spełnia dla nas nie tylko rolę dekoracyjną, ale również symboliczną, gdyż jego montaż odbył się w dniu 1 marca, a więc w dniu wejścia w życie nowej nazwy Białobrzeskiego Centrum Kultury BIAŁE BRZEGI. Chcielibyśmy, aby był to symbol nowego rozdziału kultury w gminie Białobrzegi! Z tego miejsca zachęcam wszystkich do współpracy na rzecz rozwoju kultury! Razem możemy więcej! - p.o. Dyrektora BCK BIAŁE BRZEGI Mateusz Rzeźnicki.

Wkrótce ogłosimy konkurs na nazwę wyjątkowego, dekoracyjnego i symbolicznego drzewa.

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Zaskakujące informacje ws. makabrycznego wypadku w miejscowości Małe Boże

  • Aktualności
  • Stromiec

Znany jest sprawca wypadku w miejscowości Małe Boże. To 19-latka, która twierdziła dotąd, że była pasażerką. - Okazało się, że to jednak ona siedziała za kierownicą.

Dodano: 3 października 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Straszny wypadek w gminie Stromiec! Audi przecięte na pół

  • Aktualności
  • Stromiec

W niedzielę po godz. 20.00 na drodze relacji Stromiec - Boże doszło do poważnego wypadku. Na skutek zderzenia osobowe audi zostało wręcz przecięte na pół. Drugie z aut biorących w wypadku - osobowy opel leży na boku.

Dodano: 2 października 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
SP ZOZ w Białobrzegach (fot. Bialobrzegi24.net)

Donald Tusk w Białobrzegach. Wicestarosta i PGNiG reagują

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Zakład Opieki Zdrowotnej w Białobrzegach dostał od PGNiG za to, że placówka… zużyła za mało gazu.

Dodano: 30 września 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Konferencja prasowa przed SP ZOZ w Białobrzegach

Donald Tusk w Białobrzegach. Chodzi o karę za ogrzewanie dla SP ZOZ

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W piątek przed budynkiem SP ZOZ w Białobrzegach odbyła się konferencja z udziałem lidera Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska.

Dodano: 30 września 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. materiały prasowe

W Stawiszynie odbyły się manewry z udziałem psów specjalnych

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Przewodnicy psów służbowych kolejny raz spotkali się na ćwiczeniach zorganizowanych w Oddziale Zewnętrznym w Stawiszynie. W szkoleniu uczestniczyli przewodnicy psów z Aresztu Śledczego w Grójcu oraz z Zakładu Kynologii Policyjnej. Wspólne...

Dodano: 29 września 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa