Skazani sprzątali las. Wspólna akcja Służby Więziennej i Nadleśnictwa Dobieszyn

12 października 2022 13:43; Informacja prasowa

W miniony weekend kolejna grupa skazanych pod nadzorem funkcjonariuszy Służby Więziennej i pracowników Nadleśnictwa Dobieszyn wzięła udział w akcji sprzątania lasu.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Współpraca aresztu z nadleśnictwem

We wrześniu br. minął już rok od podpisania porozumienia między Aresztem Śledczym w Grójcu a Nadleśnictwem Dobieszyn, które ma na celu między innymi prowadzenie i organizowanie programów resocjalizacji sprzyjających społecznej readaptacji osób pozbawionych wolności, edukacji z zakresu ochrony przyrody oraz rozwijanie świadomości ekologicznej wśród skazanych oraz poprawę warunków bytowych dziko żyjących zwierząt na terenie Nadleśnictwa Dobieszyn. W ramach współpracy realizowane są zajęcia profilaktyczne i edukacyjno-informacyjne. Podczas prowadzonych programów resocjalizacyjnych, osadzeni wykonują także nowe urządzenia łowieckie i urządzenia wykorzystywane w gospodarce leśnej, które można spotkać w parkach i kompleksach leśnych na terenie Nadleśnictwa Dobieszyn.
 
Resocjalizacja

Współpraca aresztu z nadleśnictwem to szereg wymiernych korzyści dla społeczeństwa, dla lasu, dla środowiska naturalnego. Jest to także niezwykle ważne przedsięwzięcie dla osadzonych, sprzyjające przywracaniu skazanych do społeczeństwa. Działanie na rzecz ochrony środowiska i ekologii wzmacnia poczucie odpowiedzialności, kształtuje właściwe nawyki dbania o najbliższe otoczenie, a możliwość wykonania profesjonalnych urządzeń gospodarki leśnej sprzyja nabywaniu nowych umiejętności zawodowych, ułatwiających w przyszłości zdobycie zatrudnienia. Udział skazanych w cyklicznych akcjach sprzątania lasu, takich jak w miniony weekend, to nieoceniona pomoc dla całego nadleśnictwa – jak podkreślają leśnicy – szczególnie w okresie trwającego grzybobrania. Wraz z grzybiarzami, niestety w lasach rośnie ilość śmieci, które dzięki skazanym, szybko zostają usunięte. To ważny element współpracy, który stale się rozwija i przynosi wymierne korzyści.     
 
Opracowanie: ppor. Bartosz Muszyński

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Iwona Śliwa: odwołano mnie ze stanowiska na podstawie pomówień i insynuacji

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Publikujemy oświadczenie, jakie wydała Iwona Śliwa, którą zarząd Powiatu Białobrzeskiego odwołał bez wypowiedzenia ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

Dodano: 6 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Policja.pl

Okradł mieszkanie w Białobrzegach. Teraz może "posiedzieć" nawet 10 lat

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Białobrzescy policjanci zatrzymali 40-latka, który usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do mieszkania na terenie miasta. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości blisko 10 000 złotych. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w...

Dodano: 5 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Wiadomo dlaczego odwołano dyrektor liceum w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego opublikowano uchwałę w sprawie odwołania bez wypowiedzenia Pani Iwony Śliwy ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

Dodano: 4 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. lobialobrzegi.pl

Trzęsienie ziemi w białobrzeskim liceum! Ujawniono nieprawidłowości

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Zarząd Powiatu Białobrzeskiego odwołał ze stanowiska długoletnią dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej, Iwonę Śliwę.

Dodano: 1 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Wnętrza budynku OSP w Kożuchowie (fot. Bialobrzegi24.net)

Wyśmierzyce. Po remoncie dachu: grzyb, odpadające tynki i basen na podłodze

  • Aktualności
  • Wyśmierzyce

Mieszkańcy miejscowości Kożuchów w gminie Wyśmierzyce skarżą się, że przez źle wykonany remont dachu, dewastacji ulega budynek miejscowej remizy.

Dodano: 30 listopada 2022 r. Komentowano: 3 razy Autor: Bialobrzegi24.net