Skąd wiadomo, że zaczęła się wiosna?

29 marca 2022 09:03; Informacja prasowa

To proste, młodzi ludzie zaczynają tańczyć na ulicach. Radość, zabawa, integracja, a jak się okazało także, atrakcja dla mieszkańców. Przechodnie się zatrzymują, uśmiechają, kierowcy pozdrawiają klaksonami, a tancerze ze szkoły tańca Kosmos dzielą się swoją pasją.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

W poniedziałek młodzi uczniowie z grup Rakietki i Dzieci Kosmosu odbyli wspólny trening na ulicy. Parking przed szkołą tańca został opanowany przez hip hopową muzykę i roztańczone dzieciaki.

„Uczymy naszych podopiecznych hip hopu, a jego źródła to ulice amerykańskich miast, rapowanie na schodach, tańczenie pod blokiem, dje rozkładający się na boiskach do koszykówki. Źródełko tej kultury i klimatu bije z wnętrz ludzi z zajawką, a nie wnętrz odpicowanych budynków. Fajnie, że na co dzień dajemy naszym klientom profesjonalnie przygotowane miejsce, ale doceniamy także wartość miejskich ulic. A do tego możemy podzielić się zajawką z przechodniami” - komentuje Łukasz UFO Łukomski.

Faktycznie grupa tancerzy okazała się być atrakcją, sami także świetnie się bawili. Ten wyjątkowy trening odbył się w grupie łączonej. To pozwoliło wspólnie ćwiczyć ekipom w różnym wieku i nie przyzwyczajonych do pracy razem.

„Chcemy w Kosmosie tworzyć społeczność połączoną pasją, Nasi tancerze są podzieleni na grupy otwarte i turniejowe, są w różnych grupach wiekowych, jedni tańczą hip hop, jeszcze inni trenują break dance. Jednak najważniejszy jest wspólny mianownik – miłość do tańca. Dzięki takim łączonym spotkaniom możemy im pokazać, że to co nas różni nie ma znaczenia. Bardziej istotne jest to co nas łączy. Jak zauważyliśmy po reakcjach ludzi, TO COŚ zrobiło wrażenie” - Kasia ŻABKA Miazga.

Przejeżdżające samochody zwalniały, kierowcy trąbili pozdrawiając tancerzy, zaskakująco głośne były pozdrowienia od kierowców ciężarówek. Uśmiechem dzielili się także przechodnie, spacerowicze i rowerzyści. Uczestnicy treningu zauważyli nawet kierowcę, który zatrzymał się i nagrywał ich popisy z samochodu. Tancerze dali energię widzom, widzowie tancerzom.

(inf. prasowa)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. ROZPN

Turniej o Puchar Wiosny w Białobrzegach. To była znakomita impreza (VIDEO!)

  • Sport
  • Białobrzegi

10 drużyn, dwie grupy, dużo goli i mnóstwo kibiców na trybunach. Białobrzegi okazały się bardzo gościnne i pierwszy turniej z cyklu "O Puchar Wiosny" możemy uznać za udany - pisze na swojej stronie Radomski Okręgowy Związek Piłki Noż...

Dodano: 5 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Jest bardzo ślisko na S7. Doszło do zderzenia dwóch aut

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W sobotę przed godziną 9.00 na drodze ekspresowej nr 7 w miejscowości Gózd doszło do zderzenia dwóch aut osobowych.

Dodano: 4 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
100 lat Klubu Sportowego Pilica Białobrzegi 1922-2022

Białobrzegi moim miastem, Pilica moim klubem. Ukazał się album na 100-lecie klubu

  • Publicystyka i historia
  • Białobrzegi

Z okazji jubileuszu 100-lecia powstania Klubu Sportowego Pilica Białobrzegi ukazał się album, przedstawiający historię klubu w latach 1922-2022.

Dodano: 3 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. UMiG w Białobrzegach

Bulwar połączy ul. Krakowską z ul. Cichą. Rozpoczęły się prace!

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Rozpoczęły się prace przy budowie ścieżki przyrodniczej nad jeziorem wschodnim w Białobrzegach. Ciąg pieszy połączy ulicę Krakowską z ulicą Cichą. Gmina na to zadanie pozyskała środki z LGD Zapilicze w wysokości 172 tys. zł.

Dodano: 2 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. KPP w Białobrzegach

Białobrzeska Policja podsumowała 2022 rok

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

31 stycznia 2023 r. W Sali Konferencyjnej Hali Sportowej w Białobrzegach odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz efekty pracy funkcjonariuszy w minionym roku. W uroczystej naradzie uczestniczył I...

Dodano: 2 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa