Samochody i sprzęt od samorządu Mazowsza dla OSP z powiatu białobrzeskiego

18 maja 2021 17:22; Informacja prasowa

Dziś radni województwa mazowieckiego podjęli decyzję o przekazaniu wsparcia dla mazowieckich jednostek OSP. Strażacy ochotnicy z powiatów białobrzeskiego, kozienickiego, lipskiego, przysuskiego, radomskiego, szydłowieckiego, zwoleńskiego i grójeckiego zostaną doposażeni w profesjonalny sprzęt i lekkie samochody ratownicze . W sumie do 67 jednostek OSP z subregionu radomskiego i powiatu grójeckiego trafi blisko 1,5 mln zł.

Straż pożarna - zdjęcie poglądowe
Straż pożarna - zdjęcie poglądowe

Gminy zgłaszają się do nas o pomoc praktycznie przez cały rok, zauważa marszałek Adam Struzik. – Szczególnie trudny dla druhów jest czas pandemii, kiedy wszystkie służby są w pełnej gotowości. Ale gotowość to jedno. Aby ochotnicy mogli jak najlepiej wywiązywać się z powierzonych im zadań i uczestniczyć w różnego rodzaju akcjach potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Sukcesywnie więc doposażamy OSP. W sumie od 2006 r. na wsparcie mazowieckich jednostek przekazaliśmy ponad 100 mln zł.  

Na Mazowszu działa blisko 2 tys. Ochotniczych Straży Pożarnych. Tylko w ubiegłym roku wyjeżdżały do akcji ponad 55 tys. razy, z czego do samych pożarów odnotowano 20 tys. wyjazdów. Aby mogły działać sprawnie potrzebują odpowiedniego wyposażenia. Samorząd województwa mazowieckiego od 15 lat doposaża mazowieckie jednostki OSP. Tylko w tym roku sprzęt specjalistyczny, lekkie specjalne samochody ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą i odzież ochrony indywidualnej strażaka trafi do 337 jednostek OSP z Mazowsza w tym do 67 z subregionu radomskiego i powiatu grójeckiego.

– Wsparcie dla mazowieckich OSP to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców regionu. Pamiętajmy, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale niosą pomoc w każdej kryzysowej sytuacji jak wypadki drogowe, powodzie czy epidemia koronawirusa. Decyzja o przeznaczeniu wsparcia na sprzęt i wyposażenie nie budziła więc żadnych wątpliwości – zaznacza wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Decyzją radnych województwa mazowieckiego do OSP z Mazowsza trafi ponad 7,6 mln zł, z czego blisko 1,5 mln zł trafi do subregionu radomskiego. – W tym roku pomagamy w zakupie sprzętu specjalistycznego, lekkich samochodów ratowniczych i odzieży ochrony indywidualnej strażaka. Aby nieść skuteczną pomoc liczy się nie tylko sprawność fizyczna, ale też profesjonalne wyposażenie i odpowiednie zabezpieczenie – mówi radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak.

Wśród beneficjentów znalazły się gminy: Białobrzegi (OSP Stawiszyn - 20 tys. zł dofinansowania na komplety odzieży ochrony indywidualnej strażaka, sprzęt specjalistyczny; OSP Sucha - 19,6 tys. zł na komplety odzieży ochrony indywidualnej strażaka, sprzęt specjalistyczny), Promna (OSP Osuchów - 16,6 tys. zł na komplety odzieży ochrony indywidualnej strażaka, sprzęt specjalistyczny; OSP Biejkowska Wola - 19,9 tys. zł na komplety odzieży ochrony indywidualnej strażaka, sprzęt specjalistyczny) oraz Stara Błotnica (OSP Stara Błotnica - 80 tys. zł na nowy lekki specjalny samochód ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą).

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Pilica zaczyna baraże o III ligę! Na początek wyjazd do Ząbek

  • Sport
  • Białobrzegi

Od sobotniego meczu z Ząbkovią Ząbki bój o awans rozpoczną podopieczni trenera Tomasza Grzywny.

Dodano: 18 czerwca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Kobiecym głosem na dwa serca - to będzie wyjątkowy koncert na rynku

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy wieczór podczas którego dwie charyzmatyczne kobiety wyśpiewują co im w duszy gra w partiach solowych i w duetach, a także wspierając się drugim głosem. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę 20...

Dodano: 17 czerwca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Mecz Polska - Hiszpania: będzie strefa kibica na rynku w Białobrzegach!

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Burmistrz Adam Bolek oraz MGOK zapraszają całe rodziny z gminy Białobrzegi i okolic do strefy kibica na wspólne piknikowe oglądanie w plenerze MISTRZOSTW EUROPY W PIŁCE NOŻNEJ! Organizatorzy gwarantują profesjonalną transmisję na dużym...

Dodano: 17 czerwca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Kultura HIP HOP nad Pilicą

  • Kultura
  • Powiat Białobrzeski

Lubię obserwować ludzi, widzieć czym żyje ulica i w jakim rytmie oddycha miasto. Bez względu na to czy jestem w Warszawie, Opolu czy Białobrzegach, wszędzie zauważam wspólny mianownik. Tym wspólnym mianownikiem jest wszechobecna kultura...

Dodano: 15 czerwca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Łukasz UFO Łukomski

Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 187

  • Aktualności
  • Mazowsze

W tym wydaniu magazynu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" mówimy m.in. o zielonych przystankach w Brwinowie z dotacją z budżetu Mazowsza, nowo powstającym Centrum Integracji Społecznej w...

Dodano: 15 czerwca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny