Rozbudowa ośrodka kultury w Białobrzegach z opóźnieniem

24 listopada 2021 08:06; Bialobrzegi24.net

Wielkie otwarcie nie w kwietniu, ale w czerwcu. Nowe skrzydło od dwóch miesięcy czeka na dach - informuje portal radia VOX FM.

fot. Bialobrzegi24.net
fot. Bialobrzegi24.net

Burmistrz Białobrzegów Adam Bolek przyznaje, iż opóźnienia to efekt skoków cen na rynku budowlanym.

- Nasz wykonawca też ma problemy z dostępem do materiałów. Na dach czekamy chyba od dwóch miesięcy. To specyficzna konstrukcja, bo w budynku będzie kino, więc wymagająca specjalnego wyciszenia. Dach ma być jednak dostarczony jeszcze w tym tygodniu - wyjaśnia włodarz Białobrzegów na łamach serwisu voxfm.pl.

Po zadaszeniu nowego skrzydła Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury, mają przyspieszyć prace z układaniem niezbędnych instalacji, m. in. elektrycznej i nagłośnieniowej. Potem przyjdzie czas na tynki a następnie wyposażanie pomieszczeń.

Przypomnijmy, iż budowa ruszyła w grudniu ubiegłego roku.  Pierwotnie zakładano, iż prace potrwają do marca 2022 roku.

W nowym obiekcie o powierzchni ponad 400m2 mieścić się będzie kino „Za Rogiem” (na 55 miejsc) oraz nowoczesna czytelnia. Całość będzie tak zaprojektowana, że na potrzeby większych imprez sala pomieści ponad 200 osób widowni. Przebudowane zostanie również otoczenie budynku, powstaną parkingi i mała architektura. Plac zyska nowe oświetlenie i zieleń.

Inwestycja łącznie kosztować będzie blisko 4 mln złotych. Gmina otrzymała na to zadanie 1,8 mln zł z środków województwa mazowieckiego.

(mat)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Adam Bolek (burmistrz Białobrzegów), Łukasz Fonfara (prezes zielona-energia.com), Jacek Kacprzak (prezes Pilicy Białobrzegi)

Zielona-energia.com zacieśnia współpracę z Pilicą Białobrzegi i miastem

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W środę na stadionie miejskim podpisano nową umowę sponsorską pomiędzy firmą zielona-energia.com a Miejskim Klubem Sportowym Pilica Białobrzegi.

Dodano: 1 grudnia 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 211

  • Aktualności
  • Mazowsze

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" m.in. materiały o umowie partnerstwa 19 samorządów z północnego Mazowsza na rzecz budowy kolei z Przasnysza przez Zegrze do Warszawy...

Dodano: 30 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Laureaci Białobrzeskiego Festiwalu Piosenki

XXVIII Białobrzeski Festiwal Piosenki im. Jeremiego Przybory (FOTO i VIDEO)

  • Kultura
  • Białobrzegi

W piątek w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 odbył się XXVIII Białobrzeski Festiwal Piosenki im. Jeremiego Przybory. Patronat medialny sprawował portal Bialobrzegi24.net.

Dodano: 28 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Miejski Klub Sportowy Pilica Białobrzegi

Mecz odwołany. Koniec piłkarskiego roku dla Pilicy Białborzegi

  • Sport
  • Białobrzegi

Śnieg, jaki spadł na boisku Znicza Biała Piska uniemożliwił rozegranie zaplanowanego na sobotę meczu. Miało być to pierwsze spotkanie z rundy wiosennej rozegrane awansem.

Dodano: 27 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Różowo, nietypowo, kolorowo

  • Po godzinach
  • Białobrzegi

Fundacja Koalicja Dla Młodych rozchmurza jesienne humory. Przy siedzibie Fundacji na ulicy Reymonta pojawiła się RÓŻOWA ŁAWECZKA KLEMENTYNY. Jest oryginalna, wesoła, rzuca się w oczy i przyciąga uwagę. To nowy, ciekawy punkt na mapie Biał...

Dodano: 26 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Inforamacja prasowa