Przeładowana ciężarówka, kierowca po alkoholu. Przedsiębiorcy z powiatu białobrzeskiego grozi kara

3 maja 2022 08:41; Informacja prasowa

Blisko pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca ciężarówki z przyczepą, którą przewożono prefabrykaty betonowe. Mężczyzna jechał drogą lokalną, żeby ominąć inspektorów mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego, którzy prowadzili czynności przy „ekspresówce”. Mimo tego został zatrzymany oraz przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

Fot. mazowsze.witd.gov.pl
Fot. mazowsze.witd.gov.pl

W środę (27 kwietnia), na drodze lokalnej wzdłuż ekspresowej „siódemki”, przy zjeździe na Warkę, patrol ITD zatrzymał do kontroli samochód ciężarowy z przyczepą. Jeden z przedsiębiorców z pow. białobrzeskiego przewoził prefabrykaty betonowe do Warki. Inspektorzy skierowali ciężarówkę do pobliskiego punktu kontrolnego w Zaborowie koło Grójca, gdzie skontrolowali m.in. tonaż zespołu pojazdów i trzeźwość kierującego. Ciężarówka z ładunkiem ważyła 41,5 tony zamiast dopuszczalnych 40 t. Badanie alkomatem przesiewowym wykazało, że kierowca jest w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Na miejsce kontroli wezwano funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało 0,46 promila alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierowcę. Mężczyznę przekazano do dalszych czynności policjantom. Za stwierdzone przekroczenie dozwolonego tonażu zostało wszczęte postępowanie administracyjne wobec przewoźnika. Grozi mu kara pieniężna.

mazowsze.witd.gov.pl

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Już w ten weekend Majowe Dni Białobrzegów!

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Mateusz Mijal, Miły Pan, Long&Junior, Hlopaky, Szymon Wydra & Carpe Diem oraz Lady Pank - to wszystko czeka nas już w najbliższy weekend podczas Majowych Dni Białobrzegów 2022.

Dodano: 20 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Meredes stanął w płomieniach

  • Aktualności
  • Stara Błotnica

W czwartkowy wieczór w miejscowości Kadłubek w gminie Stara Błotnica doszło do pożaru samochodu osobowego marki mercedes.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Starostwo Powiatowe w Białobrzegach

W Białobrzegach uczczono pamięć Grzegorza Przemyka

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę, 15 maja 2022 r. w Białobrzegach odbyły się uroczystości poświęcone pamięci Grzegorza Przemyka i jego matki, Barbary Sadowskiej.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Na co wydadzą pieniądze?

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw oraz środki na inwestycje w ochronę powietrza i klimatu – w powiecie białobrzeskim dofinansowanych zostanie w sumie 17 projektó...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. KPP w Białobrzegach

Podinsp. Paweł Ozga został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W poniedziałek podczas odprawy kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, kierujący białobrzeską jednostką mł. insp. Grzegorz Mikołajczyk serdecznie powitał i złożył gratulacje podinsp. Pawłowi Ozdze, który objął...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net