Przebudowa drogi Stanisławów – Pnie staje się faktem

20 stycznia 2022 13:28; Karolina Adamska

Podpisano umowę na przebudowę drogi relacji Stanisławów – Pnie!

Powiat Białobrzeski/Facebook
Powiat Białobrzeski/Facebook

Jak czytamy na profilu społecznościowym Starostwa Powiatowego, w ramach rozstrzygniętego przetargu wyłoniono firmę, która wykona inwestycję. Za kwotę 1 913 201,29 zł drogę przebuduje Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno - Drogowych z siedzibą w Grójcu.
W ramach zadania przebudowany zostanie 2-kilometrowy odcinek drogi. Na odcinku wyłożone zostaną dwie warstwy asfaltu, wykonane zostaną lokalne poszerzenia jezdni. Wzdłuż nawierzchni wykonany zostanie chodnik z kostki brukowej. W trakcie inwestycji zamontowane zostaną 2 słupy z oświetleniem solarnym, a także nowa wiata przystankowa. Wykonawca wykona także grubowarstwowe poziome oznakowanie jezdni.
 
Środki finansowe na realizację zadania pochodzą z pozyskanej przez Zarząd Powiatu Białobrzeskiego dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, środków budżetowych Powiatu Białobrzeskiego oraz środków budżetowych Gminy Promna (200 000 zł).
 
Planowany termin zakończenia prac to lipiec 2022 roku.

(kar)

 

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Meredes stanął w płomieniach

  • Aktualności
  • Stara Błotnica

W czwartkowy wieczór w miejscowości Kadłubek w gminie Stara Błotnica doszło do pożaru samochodu osobowego marki mercedes.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Starostwo Powiatowe w Białobrzegach

W Białobrzegach uczczono pamięć Grzegorza Przemyka

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę, 15 maja 2022 r. w Białobrzegach odbyły się uroczystości poświęcone pamięci Grzegorza Przemyka i jego matki, Barbary Sadowskiej.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Na co wydadzą pieniądze?

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw oraz środki na inwestycje w ochronę powietrza i klimatu – w powiecie białobrzeskim dofinansowanych zostanie w sumie 17 projektó...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. KPP w Białobrzegach

Podinsp. Paweł Ozga został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W poniedziałek podczas odprawy kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, kierujący białobrzeską jednostką mł. insp. Grzegorz Mikołajczyk serdecznie powitał i złożył gratulacje podinsp. Pawłowi Ozdze, który objął...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Ależ thriller na stadionie w Białobrzegach!

  • Sport
  • Białobrzegi

Pilica grając w ósemkę zdołała w ostatniej minucie dogrywki doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie jednak w rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze Legii II Warszawa, i to oni zagrają w mazowieckim finale Pucharu Polski.

Dodano: 18 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net