Powstanie amfiteatr nad Pilicą. Gmina pozyskała 2 mln zł

4 sierpnia 2022 08:55; Informacja prasowa

Gmina Białobrzegi pozyskała 2 mln zł na budowę amfiteatru na terenach nadpilicznych. Wkrótce ogłoszone zostanie postępowanie przetargowe.

UMiG w Białobrzegach
UMiG w Białobrzegach

Amfiteatr nad Pilicą to część większego projektu, polegającego na zagospodarowaniu terenów nadpilicznych w Białobrzegach.

Przypomnijmy, Gmina kilka miesięcy temu pozyskała środki finansowe z puli rządowej (6,3 mln zł) i z samorządu woj. Mazowieckiego (2,2 mln zł) na realizację dużego projektu zagospodarowania terenów nadpilicznych. Pierwszy przetarg przewidywał m. in. budowę na tych terenach amfiteatru. Niestety jedyna oferta, która wpłynęła w tym postępowaniu była za wysoka i przetarg unieważniono. Pod koniec czerwca Gmina ogłosiła drugie postępowanie przetargowe. Aby osiągnąć niżą cenę z zakresu zadania zdjęto niektóre pozycje w tym amfiteatr. W ostatnich dniach okazało się, że gmina pozyskała 2 mln zł i amfiteatr będzie budowany.

Środki pochodzą z trzeciej edycji Rządowego Programu Polski Ład, dedykowanych do gmin, w których funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne. W tym samym naborze zgłoszono wniosek na budowę dróg w miejscowości Sucha na kwotę 5 mln zł. Niestety nie został on zakwalifikowany do realizacji.

Amfiteatr nad Pilicą będzie składał się z widowni na około 400 miejsc, zadaszonej muszli koncertowej z zapleczem dla artystów. W ramach tego zadania wybudowany zostanie również budynek, w który będą pomieszczenia gospodarcze oraz szalety. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na to zadanie.

(info UMiG w Białobrzegach)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Iwona Śliwa: odwołano mnie ze stanowiska na podstawie pomówień i insynuacji

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Publikujemy oświadczenie, jakie wydała Iwona Śliwa, którą zarząd Powiatu Białobrzeskiego odwołał bez wypowiedzenia ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

Dodano: 6 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Policja.pl

Okradł mieszkanie w Białobrzegach. Teraz może "posiedzieć" nawet 10 lat

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Białobrzescy policjanci zatrzymali 40-latka, który usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do mieszkania na terenie miasta. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości blisko 10 000 złotych. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w...

Dodano: 5 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Wiadomo dlaczego odwołano dyrektor liceum w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego opublikowano uchwałę w sprawie odwołania bez wypowiedzenia Pani Iwony Śliwy ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

Dodano: 4 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. lobialobrzegi.pl

Trzęsienie ziemi w białobrzeskim liceum! Ujawniono nieprawidłowości

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Zarząd Powiatu Białobrzeskiego odwołał ze stanowiska długoletnią dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej, Iwonę Śliwę.

Dodano: 1 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Wnętrza budynku OSP w Kożuchowie (fot. Bialobrzegi24.net)

Wyśmierzyce. Po remoncie dachu: grzyb, odpadające tynki i basen na podłodze

  • Aktualności
  • Wyśmierzyce

Mieszkańcy miejscowości Kożuchów w gminie Wyśmierzyce skarżą się, że przez źle wykonany remont dachu, dewastacji ulega budynek miejscowej remizy.

Dodano: 30 listopada 2022 r. Komentowano: 3 razy Autor: Bialobrzegi24.net