Powstanie amfiteatr nad Pilicą. Gmina pozyskała 2 mln zł

4 sierpnia 2022 08:55; Informacja prasowa

Gmina Białobrzegi pozyskała 2 mln zł na budowę amfiteatru na terenach nadpilicznych. Wkrótce ogłoszone zostanie postępowanie przetargowe.

UMiG w Białobrzegach
UMiG w Białobrzegach

Amfiteatr nad Pilicą to część większego projektu, polegającego na zagospodarowaniu terenów nadpilicznych w Białobrzegach.

Przypomnijmy, Gmina kilka miesięcy temu pozyskała środki finansowe z puli rządowej (6,3 mln zł) i z samorządu woj. Mazowieckiego (2,2 mln zł) na realizację dużego projektu zagospodarowania terenów nadpilicznych. Pierwszy przetarg przewidywał m. in. budowę na tych terenach amfiteatru. Niestety jedyna oferta, która wpłynęła w tym postępowaniu była za wysoka i przetarg unieważniono. Pod koniec czerwca Gmina ogłosiła drugie postępowanie przetargowe. Aby osiągnąć niżą cenę z zakresu zadania zdjęto niektóre pozycje w tym amfiteatr. W ostatnich dniach okazało się, że gmina pozyskała 2 mln zł i amfiteatr będzie budowany.

Środki pochodzą z trzeciej edycji Rządowego Programu Polski Ład, dedykowanych do gmin, w których funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne. W tym samym naborze zgłoszono wniosek na budowę dróg w miejscowości Sucha na kwotę 5 mln zł. Niestety nie został on zakwalifikowany do realizacji.

Amfiteatr nad Pilicą będzie składał się z widowni na około 400 miejsc, zadaszonej muszli koncertowej z zapleczem dla artystów. W ramach tego zadania wybudowany zostanie również budynek, w który będą pomieszczenia gospodarcze oraz szalety. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na to zadanie.

(info UMiG w Białobrzegach)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Ruszyły zapisy na 4.edycję Białobrzeskich Regat Kajakowych nad Pilicą

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Wydarzenie to idealny pomysł na rodzinne zakończenie wakacji nad Pilicą.

Dodano: 10 sierpnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa
Fot. commons.wikimedia.org

Dzielnicowy pomógł bocianowi ze złamaną nogą

  • Aktualności
  • Wyśmierzyce

W poniedziałek białobrzescy policjanci zostali poinformowany, że przy trasie nr 48 w rejonie miejscowości Wyśmierzyce znajduje się bocian, który może potrzebować pomocy. Dzielnicowy powiadomił pracowników Urzędu Gminy w Wyśmierzycach....

Dodano: 10 sierpnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa
Fot. policja.pl

Na ul. Krakowskiej doszło do kolizji drogowej z udziałem rowerzysty

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę około godziny 17:30 doszło do kolizji drogowej z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego.

Dodano: 10 sierpnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa
Fot. policja.pl

Białobrzescy policjanci sprawdzają znaki drogowe. Jest apel do mieszkańców

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Białobrzescy policjanci rozpoczęli szczegółową lustrację dróg, oznakowań i sygnalizacji świetlnej na odcinkach przebiegających w rejonie szkół i przedszkoli na terenie naszego powiatu. Sprawdzenie oznakowań dróg ma na celu przede...

Dodano: 8 sierpnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

Kierowca BMW spowodował groźny wypadek na S7. Miał 2 promile

  • Aktualności
  • Promna

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca BMW, który w Promnie Koloni na trasie S7 spowodował wypadek drogowy. W wyniku zderzenia trzech pojazdów do szpitala została przewieziona pasażerka BMW. 32-letni mieszkaniec powiatu biał...

Dodano: 8 sierpnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa