Podstawówka w Suchej ma swojego patrona

23 listopada 2021 09:38; Karolina Adamska

19 listopada odbyła się uroczystość nadania imienia Janusza Korczaka Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej.

Fot. UMiG w Białobrzegach
Fot. UMiG w Białobrzegach

Uroczystość połączona była z poświęceniem sztandaru, ufundowanego przez Radę Rodziców i społeczność lokalną. Podczas mszy odprawionej przez proboszcza parafii św. Trójcy w Białobrzegach Artura Hejdę nastąpiło poświęcenie sztandaru. Po mszy uczniowie, nauczyciele, poczty sztandarowe oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystości nadania imienia Janusza Korczaka oraz przekazaniu sztandaru Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej.

W uroczystościach udział wzięli: wicemarszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski, dyrektor woj. urzędu pracy Andrzej Oziębło, burmistrz Adam Bolek, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Marcin Osowski, wicestarosta Bartłomiej Kowalczyk, dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Radomiu Wojciech Nalberski, zastępca dyr. Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Piotr Kacprzak. Nie zabrakło pocztów sztandarowych białobrzeskich szkół oraz radnych, sołtysów, rodziców, uczniów i absolwentów

Rada Rodziców wraz burmistrzem Miasta i Gminy Białobrzegi przekazali sztandar Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suchej w ręce dyrektor Anny Owczarskiej. Ważnym elementem było zaprzysiężenie szkolnego pocztu sztandarowego i ślubowanie przedstawicieli uczniów na sztandar szkoły.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/umigbialobrzegi/posts/1893668884126929

(kar)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Adam Bolek (burmistrz Białobrzegów), Łukasz Fonfara (prezes zielona-energia.com), Jacek Kacprzak (prezes Pilicy Białobrzegi)

Zielona-energia.com zacieśnia współpracę z Pilicą Białobrzegi i miastem

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W środę na stadionie miejskim podpisano nową umowę sponsorską pomiędzy firmą zielona-energia.com a Miejskim Klubem Sportowym Pilica Białobrzegi.

Dodano: 1 grudnia 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 211

  • Aktualności
  • Mazowsze

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" m.in. materiały o umowie partnerstwa 19 samorządów z północnego Mazowsza na rzecz budowy kolei z Przasnysza przez Zegrze do Warszawy...

Dodano: 30 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Laureaci Białobrzeskiego Festiwalu Piosenki

XXVIII Białobrzeski Festiwal Piosenki im. Jeremiego Przybory (FOTO i VIDEO)

  • Kultura
  • Białobrzegi

W piątek w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 odbył się XXVIII Białobrzeski Festiwal Piosenki im. Jeremiego Przybory. Patronat medialny sprawował portal Bialobrzegi24.net.

Dodano: 28 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Miejski Klub Sportowy Pilica Białobrzegi

Mecz odwołany. Koniec piłkarskiego roku dla Pilicy Białborzegi

  • Sport
  • Białobrzegi

Śnieg, jaki spadł na boisku Znicza Biała Piska uniemożliwił rozegranie zaplanowanego na sobotę meczu. Miało być to pierwsze spotkanie z rundy wiosennej rozegrane awansem.

Dodano: 27 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Różowo, nietypowo, kolorowo

  • Po godzinach
  • Białobrzegi

Fundacja Koalicja Dla Młodych rozchmurza jesienne humory. Przy siedzibie Fundacji na ulicy Reymonta pojawiła się RÓŻOWA ŁAWECZKA KLEMENTYNY. Jest oryginalna, wesoła, rzuca się w oczy i przyciąga uwagę. To nowy, ciekawy punkt na mapie Biał...

Dodano: 26 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Inforamacja prasowa