Podstawówka w Suchej ma swojego patrona

23 listopada 2021 09:38; Karolina Adamska

19 listopada odbyła się uroczystość nadania imienia Janusza Korczaka Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej.

Fot. UMiG w Białobrzegach
Fot. UMiG w Białobrzegach

Uroczystość połączona była z poświęceniem sztandaru, ufundowanego przez Radę Rodziców i społeczność lokalną. Podczas mszy odprawionej przez proboszcza parafii św. Trójcy w Białobrzegach Artura Hejdę nastąpiło poświęcenie sztandaru. Po mszy uczniowie, nauczyciele, poczty sztandarowe oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystości nadania imienia Janusza Korczaka oraz przekazaniu sztandaru Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej.

W uroczystościach udział wzięli: wicemarszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski, dyrektor woj. urzędu pracy Andrzej Oziębło, burmistrz Adam Bolek, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Marcin Osowski, wicestarosta Bartłomiej Kowalczyk, dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Radomiu Wojciech Nalberski, zastępca dyr. Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Piotr Kacprzak. Nie zabrakło pocztów sztandarowych białobrzeskich szkół oraz radnych, sołtysów, rodziców, uczniów i absolwentów

Rada Rodziców wraz burmistrzem Miasta i Gminy Białobrzegi przekazali sztandar Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suchej w ręce dyrektor Anny Owczarskiej. Ważnym elementem było zaprzysiężenie szkolnego pocztu sztandarowego i ślubowanie przedstawicieli uczniów na sztandar szkoły.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/umigbialobrzegi/posts/1893668884126929

(kar)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Meredes stanął w płomieniach

  • Aktualności
  • Stara Błotnica

W czwartkowy wieczór w miejscowości Kadłubek w gminie Stara Błotnica doszło do pożaru samochodu osobowego marki mercedes.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Starostwo Powiatowe w Białobrzegach

W Białobrzegach uczczono pamięć Grzegorza Przemyka

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę, 15 maja 2022 r. w Białobrzegach odbyły się uroczystości poświęcone pamięci Grzegorza Przemyka i jego matki, Barbary Sadowskiej.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Na co wydadzą pieniądze?

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw oraz środki na inwestycje w ochronę powietrza i klimatu – w powiecie białobrzeskim dofinansowanych zostanie w sumie 17 projektó...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. KPP w Białobrzegach

Podinsp. Paweł Ozga został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W poniedziałek podczas odprawy kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, kierujący białobrzeską jednostką mł. insp. Grzegorz Mikołajczyk serdecznie powitał i złożył gratulacje podinsp. Pawłowi Ozdze, który objął...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Ależ thriller na stadionie w Białobrzegach!

  • Sport
  • Białobrzegi

Pilica grając w ósemkę zdołała w ostatniej minucie dogrywki doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie jednak w rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze Legii II Warszawa, i to oni zagrają w mazowieckim finale Pucharu Polski.

Dodano: 18 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net