Zamknij

Pilica rozgromiła w sparingu III-ligowca. Hattrick Kucharczyka

19:02, 04.02.2021 Bialobrzegi24.net
Skomentuj
W pierwszym test-meczu rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy wiosennej Pilica Białobrzegi pokonała III-ligową Lechię Tomaszów Mazowiecki 8-2.

Całe spotkanie toczone było pod zdecydowane dyktando podopiecznych trenera Tomasza Grzywny. Prowadzenie nasz zespół uzyskał po rzucie karnym, który został podyktowany po zagraniu ręką przez jednego z obrońców gości. Pewnym wykonawcą okazał się Michał Kucharczyk. Na 2-0 po zagraniu Konrada Paterka podwyższył Kamil Czarnecki. Goście z Tomaszowa odpowiedzieli bramką kontaktową za sprawą Kapronia. Na przerwę jednak schodziliśmy z dwubramkowym prowadzenie. Po indywidualnej akcji i ograniu kilku obrońców gola zdobył Paterek.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie, a z każdą minutą gry nasz zespół osiągał coraz większą przewagę. Na 4-1 po podyktowaniu kolejnego rzutu karnego bramkę zdobył Mateusz Gliński. Kolejnego gola po zagraniu Marcina Bykowskiego zdobył Czarnecki. Następnie goście po naszym błędzie zdobyli drugiego gola w tym meczu. Końcówka meczu należała jednak do naszego zespołu kiedy to dwukrotnie Kucharczyk i raz Damian Stanisławski pokonali golkipera z Tomaszowa i tym samym odnieśliśmy bardzo wysokie zwycięstwo w pierwszym sparingu przed rozpoczęciem rundy wiosennej.

W tym spotkaniu w barwach Pilicy zagrało dwóch nowych zawodników: Bartosz Gemza, bramkarz ostatnio występujący w Wiśle Dziecinów oraz Michał Dobkowski z Błonianki Błonie, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Pilicy. Obaj zawodnicy wystąpią w kolejnym meczu sparingowym i są bardzo blisko reprezentowania naszego klubu w rundzie wiosennej.

Kolejny sparing Pilica rozegra w sobotę 6 lutego na własnym boisku o godzinie 11. Przeciwnikiem będzie IV-ligowy MKS Piaseczne, którego trenerem jest doskonale znany w Białobrzegach Arkadiusz Modrzejewski, a w drużynie występują byli zawodnicy Pilicy m.in. Michał Janowski, Kamil Matulka, Kamil Ziemnicki czy też Bartosz Orłowski.

Pilica Białobrzegi – Lechia Tomaszów 8-2 (3-1)

Bramki: Kucharczyk 3, Czarnecki 2, Paterek, Gliński, Stanisławski – Kaproń, Przedbora

Pilica: Adamczyk – Kencel, Walasek, Karasek, Klinicki, Michalski, Rawski, Winiarski, Paterek, Kucharczyk, Czarnecki oraz Gemza (bramkarz), Król, Bykowski, Zawadzki, Gliński, Niedziela, Dobkowski, Stanisławski