Pilica przekroczyła stan alarmowy. IMGW wydał nowe ostrzeżenie

12 lutego 2021 11:35; Bialobrzegi24.net

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nowe ostrzeżenie hydrologiczne - trzeciego stopnia dla Pilicy w rejonie Białobrzegów. "Radio dla Ciebie" podaje, że zagrożone są cztery gospodarstwa.
"Na Pilicy w rejonie Białobrzegów występuje gwałtowny wzrost stanu wody spowodowany piętrzeniem lodowym" - wskazał IMGW. W ciągu najbliższych godzin możliwy jest dalszy wzrost poziomu wody w strefie powyżej stanu alarmowego.

Sytuacja najgorzej wygląda w miejscowościach Budy Brankowskie i Brzeźce. Woda miejscami wystąpiła tam z koryta rzeki. Jak podaje "RDC", zagrożone są 4 gospodarstwa.

– Nie ma jednak potrzeby ewakuacji – mówi "RDC" burmistrz Białobrzegów Adam Bolek. – My na miejsce dowieźliśmy piach, dowieźliśmy worki. One są już na miejscu, jeżeli byłaby taka potrzeba, żeby ich użyć. Na razie można dotrzeć do tych gospodarstw. Oczywiście trzeba troszkę po jakiejś tam wodzie przejść, ale to nie jest stan, który budziłby jakiś wielki niepokój – tłumaczy.

Przypomnijmy, iż we wtorek burmistrz ogłosił stan pogotowia przeciwpowodziowego dla trzech miejscowości w gminie i powołał Miejsko-Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego. W środę rano najgorsza sytuacja była w Budach Brankowskich, gdzie rzeka mocno przybierała. Wieczorem jednak szybko opadła i sytuacja znacznie się poprawiła. Z kolei w środę wieczorem Pilica wystąpiła z brzegów w Brzeźcach i Wincentowie. Zagrożone były zabudowania przy ul. Rzecznej. Strażacy i pracownicy Zakładu Usług Komunalnych przygotowali nasyp z piasku i sytuacja została opanowana.

(mat)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

I Turniej FIFA 2021 o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Białobrzegi

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Ruszyły zapisy!

Dodano: 3 marca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Karolina Adamska
Mazowsze. Wiadomości z regionu

Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 172

  • Aktualności
  • Mazowsze

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" sprzeciw radnych Mazowsza przeciwko centralizacji szpitali, nowy sprzęt dla OSP Kuczbork, a także nowe eksponaty w Muzeum Mazowieckim w P...

Dodano: 1 marca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny

Amfiteatr, place zabaw i skatepark nad Pilicą? Tak, ale najpierw wał

  • Aktualności
  • Białobrzegi

We wtorkowej rozmowie z Zebrra.tv burmistrz Adam Bolek przyznał, że jeśli chodzi o podniesiony stan Pilicy to najgorsze mamy już za sobą. W najbliższych dniach odwołane zostanie pogotowie przeciwpowodziowe.

Dodano: 2 marca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Komenda PSP w Białobrzegach

Mł. kpt. Paweł Mirkowski odchodzi na emeryturę

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Pracował jako strażak ponad 20 lat.

Dodano: 2 marca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Karolina Adamska
Fot. rozpn.pl

Białobrzeski turniej Starosta Cup 2021

  • Sport
  • Powiat Białobrzeski

W sobotę 27 lutego 2021 r. w hali sportowej w Białobrzegach rozegrano pierwszą edycję turnieju piłki halowej ,,STAROSTA CUP 2021” dla dzieci z rocznika 2010 i młodszych. Turniej rozegrany został pod patronatem Starosty Powiatu Biał...

Dodano: 2 marca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net