Zamknij

Pilica Białobrzegi wraca na zwycięską ściężkę! Pokonała 2:1 Wissę Szczuczyn

09:01, 26.09.2021 Bialobrzegi24.net
Skomentuj Fot. archiwum Bialobrzegi24.net Fot. archiwum Bialobrzegi24.net
W spotkaniu X kolejki o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Wissę Szczuczyn 2:1.

W meczu z Wissą z różnych powodów nie mogli zagrać Igor Korczakowski oraz Michał Dobkowski. Do składu zaś powrócił Kacper Klinicki.

Pierwsza połowa bardzo dobrze zaczęła się dla podopiecznych trenera Tomasza Grzywny. Już w 13 minucie po składnej akcji całego zespołu w polu karnym dobrze pokazał się Damian Winiarski, który zagrał płaską piłkę na piąty metr do dobrze ustawionego Marcina Rawskiego, a ten z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki gości. Niestety chwilę później był już remis. W 17 minucie po rzucie rożnym jeden z zawodników Wissy dobrze zacentrował w pole karne, a tam najwyżej do piłki wyskoczył Zalewski i głową doprowadził do wyrównania. Mimo ataków Pilicy i konstruowania składnych akcji do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron po raz kolejny to nasz zespół nadawał ton temu spotkaniu, starał się rozgrywać piłkę, konstruować akcję, a goście ograniczyli się do rozbijania naszych akcji i wyprowadzania groźnych kontr, które napędzały dużo strachu w naszych szeregach. Kiedy wydawało się, że mimo licznych ataków wynik nie ulegnie już zmianie wreszcie nastała 86 minuta gry. Wtedy to rzut rożny szybko rozegrała nasza drużyna. Piłkę w pole karne zagrał Kamil Czarnecki, tam dobrze ustawiony Bartek Michalski przyjął futbolówkę, a następnie szybko przełożył na drugą nogę po czym oddał fenomenalny strzał po którym piłką wylądowała w siatce gości. Mimo zrywu gości wynik nie uległ zmianie i Pilica mogła cieszyć się z kolejnych punktów uzyskanych na własnym stadionie oraz z faktu, że w dalszym ciągu znajduje się w ścisłej czołówce tabeli III ligi.

Brawo zawodnicy, brawo sztab, brawo Pilica!

W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na wyjeździe z Unią Skierniewice. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 1 października o godzinie 15.

Pilica Białobrzegi – Wissa Szczuczyn 2-1 (1-1)
Bramki: Rawski 13, Michalski 86 – Zalewski 17
Pilica: Adamczyk – Klinicki, Walasek, Karasek, Uziębło, Michalski, Rawski, Imiołek (61 Zawadzki), Winiarski, Paterek (70 Niedziela), Czarnecki