Pilica Białobrzegi przeszła rewolucję kadrową. W sobotę start nowego sezonu

5 sierpnia 2022 08:43; Bialobrzegi24.net

Podopieczni trenera Marcina Sikorskiego zainaugurują rozgrywki od domowego pojedynku z silną Legionovią Legionowo (sobota, godz. 17). Latem w białobrzeskim klubie doszło do prawdziwej rewolucji personalnej.

Fot. facebook.com/PilicaBialobrzegi
Fot. facebook.com/PilicaBialobrzegi

Nowymi zawodnikami Pilicy zostali: Piotr Grober z Wilgi Garwolin, Mikołaj Zawistowski z Sokoła Kleczew, Mateusz Krawczyk z juniorów Rakowa Częstochowa, Wiktor Koptas z rezerw Radomiaka Radom, Łukasz Racis z Orła Baniochy, Aleksander Stawiarz z Jagiellonii II Białystok oraz Piotr Drabik z Unii Skierniewice.

Piotr Grober to 21-letni pomocnik, który ostatnio występował w Wildze Garwolin, a wcześniej m.in. w Górniku II Łęczna czy Stali Stalowa Wola.

Mikołaj Zawistowski ma 22 lata i gra na pozycji bocznego obrońcy bądź pomocnika. Jest wychowankiem Legii Warszawa, a ostatnio grał w Sokole Kleczew.

Mateusz Krawczyk ma 19 lat i ostatnio występował w juniorach Rakowa Częstochowa. Jest wychowankiem Championa Pionki, a jego nominalną pozycją jest lewa strona (obrona bądź pomoc).

Wiktor Koptas to 17-letni bramkarz, który jest wychowankiem MSPN Radomiaka Radom. Ostatnią rundę spędził na wypożyczeniu w IV-ligowym Zamłyniu Radom.

Łukasz Racis ma 19 lat na boisku występuje jako ofensywny pomocnik bądź napastnik. Jest wychowankiem Wigier Suwałki, a ostatnią rundę spędził na wypożyczeniu w Orle Baniocha.

Aleksander Stawiarz ma 19 lat i występuje najczęściej jako napastnik. Ostatnio reprezentował rezerwy Jagiellonii Białystok, wcześniej przez długi okres występował w juniorach Legii Warszawa.

Piotr Drabik jest 18-letnim obrońcą, wychowankiem Agrykoli Warszawa, a ostatni sezon spędził w Unii Skierniewice.

- Bardzo dużo „testowaliśmy” przed tą rundą i miałem okazję dość dokładnie przyjrzeć się każdemu z tych zawodników. Cieszę się z pozyskania każdego z nich i mam nadzieję, okażą się wzmocnieniem dla naszej drużyny – powiedział na łamach klubowej strony trener Marcin Sikorski.

W Pilicy w nowym sezonie występować będzie też 22-letni Oskar Wojtysiak, który ostatni sezon spędził w Stali Stalowa Wola, a wcześniej przez długie lata reprezentował barwy rezerw Legii Warszawa.

W Pilicy „jesienią” nie będą występować następujący zawodnicy: Marcin Rawski, który odszedł do Orła Baniochy, Adrian Karasek zasilił szeregi Pogoni Grodzisk Mazowiecki, Marcin Bykowski zagra w Ks Raszyn, Kacper Klinicki przeszedł do Hutnika Warszawa oraz Stanisław Muniak, który będzie występował w Ursusie Warszawa.

Wiadomo również, że z Pilicy odejdzie bramkarz Oskar Natorski, który w nowym sezonie będzie reprezentował barwy Warty Gorzów Wlkp. Natomiast z rezerwami Legii Warszawa trenuje Igor Korczakowski i prawdopodobnie w tym klubie będzie występował w nowym sezonie.

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Iwona Śliwa: odwołano mnie ze stanowiska na podstawie pomówień i insynuacji

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Publikujemy oświadczenie, jakie wydała Iwona Śliwa, którą zarząd Powiatu Białobrzeskiego odwołał bez wypowiedzenia ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

Dodano: 6 grudnia 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Policja.pl

Okradł mieszkanie w Białobrzegach. Teraz może "posiedzieć" nawet 10 lat

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Białobrzescy policjanci zatrzymali 40-latka, który usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do mieszkania na terenie miasta. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości blisko 10 000 złotych. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w...

Dodano: 5 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Wiadomo dlaczego odwołano dyrektor liceum w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego opublikowano uchwałę w sprawie odwołania bez wypowiedzenia Pani Iwony Śliwy ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

Dodano: 4 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. lobialobrzegi.pl

Trzęsienie ziemi w białobrzeskim liceum! Ujawniono nieprawidłowości

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Zarząd Powiatu Białobrzeskiego odwołał ze stanowiska długoletnią dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej, Iwonę Śliwę.

Dodano: 1 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Wnętrza budynku OSP w Kożuchowie (fot. Bialobrzegi24.net)

Wyśmierzyce. Po remoncie dachu: grzyb, odpadające tynki i basen na podłodze

  • Aktualności
  • Wyśmierzyce

Mieszkańcy miejscowości Kożuchów w gminie Wyśmierzyce skarżą się, że przez źle wykonany remont dachu, dewastacji ulega budynek miejscowej remizy.

Dodano: 30 listopada 2022 r. Komentowano: 3 razy Autor: Bialobrzegi24.net