Pasja pomagania prosto z... Kosmosu

21 marca 2022 10:42; Informacja prasowa

Białobrzeska szkoła tańca Kosmos jest solidarna z Ukrainą i wspiera zbiórkę darów Fundacji Koalicja Dla Młodych, już po raz kolejny. Trenerzy młodych białobrzeskich tancerzy zorganizowali zbiórkę potrzebnych medykamentów w swojej szkole tańca, prowadzą także darmowe zajęcia dla młodych uchodźców z Ukrainy.


- Wiedzieliśmy, że medykamenty potrzebne były na już, więc zaplanowaliśmy zbiórkę trwającą tylko trzy dni. Obawialiśmy się, że to za mało czasu aby uzbierać wystarczającą ilość produktów. Nasi tancerze okazali się być wspanialsi niż myśleliśmy - opowiada Kasia ŻABKA Miazga, właścicielka szkoły tańca.

Już po pierwszym dniu zbiórki, dary zostały dostarczone na Halę Sportową w Białobrzegach. Okazało się, że wystarczył jeden dzień aby wypełnić przeznaczone na dary miejsce w Kosmosie. To samo stało się i kolejnego dnia i ze szkoły tańca powędrowała więcej niż jedna planowana dostawa.

- Zależy nam aby z naszymi uczniami dzielić nie tylko pasję do tańca. Od początku naszej działalności wychodziliśmy poza schemat uczenia kroków tanecznych, stawiamy na rozwój kompletny. Uczymy zasad i historii związanej z naszymi tanecznymi kulturami, szacunku i tolerancji. Naszą misją jest wychowanie przez taniec, a empatia i potrzeba pomagania innym jest wyjątkowo ważna dla nas i jak widać także dla naszych tancerzy - podkreśla Łukasz UFO Łukomski, trener grup turniejowych w Kosmosie. Teraz w szkole tańca ruszyła kolejna zbiórka, która nie ma określonej daty zakończenia. Jak mówią Żabka i Ufo, skończymy gdy nie będzie potrzebna, lub zmienimy ją na zbiórkę zabawek, ubrań, czy czegokolwiek będzie wymagała sytuacja. Fundacja Koalicja Dla Młodych wykonuje ważną pracę, wraz z wolontariuszami, darczyńcami, mieszkańcami naszej części świata, prowadzi walkę o wartości, które przyświecają i trenerom Kosmosu jako hip hopowcom – Wolność, Pokój, Miłość, Jedność, Szacunek. To wszystko fundamenty kultury hip hop, która nie polega tylko na kiwaniu głową do rapu.

Taniec, wyjazdy na turnieje, sukcesy, puchary, reprezentowanie siebie, swoich ekip i swojego miasta to nie wszystko. Pomaganie należy także dodać do tej listy. Tancerze Kosmosu nie pierwszy raz udzielają się w ten sposób. Byli zaangażowani w finały WOŚP w Białobrzegach, dawali pokazy swoich umiejętności podczas wielu wydarzeń charytatywnych w Białobrzegach, w tym roku w Kosmosie także znalazła się puszka WOŚPu, trenerzy i tancerze zaangażowali się także w działania Szlachetnej Paczki i związali się z Fundacją Koalicja Dla Młodych. Teraz tańczą dla ofiar agresji Rosji na Ukrainę.

Szkoła tańca Kosmos postanowiła także zapewnić dzieciom z Ukrainy, które znalazły schronienie przed wojną w regionie białobrzeskim przyjemny i pożyteczny sposób na spędzenie wolnego czasu.

- Zdajemy sobie sprawę z tego jak traumatyczne dla tych młodych ludzi jest to, do czego zmusiła ich sytuacja. Opuścili swoje domy, swoje szkoły i zajęcia dodatkowe, często także członków rodziny, musieli uciekać przed wrogim ogniem, a teraz są w obcym miejscu. Podobnie jak ich opiekunowie, którzy potrzebują odrobiny wytchnienia i czasu aby zorganizować sobie nową codzienność - mówią Łukasz i Kasia. Właśnie dlatego Kosmos zaprasza młodych uchodźców na darmowe zajęcia taneczne w stylu HIP HOP i BREAK DANCE. Zajęcia odbywają się w piątki i można dołączyć w każdej chwili. Ukraińskie dzieci i tancerze Kosmosu trenują razem i integrują się, poznają poprzez taniec i spędzają wspólnie czas. Pierwsi kursanci z Ukrainy już pojawili się w Kosmosie. Jak się okazało, część z nich trenowała hip hop w Ukrainie, więc jest to wspaniała okazja do kontynuowania swojego rozwoju. Dołączyć jednak może każdy, zarówno osoby, które już tańczyły, jak i dzieciaki wcześniej nie trenujące. Takie zajęcia pozwalają poczuć się normalnie, wśród rówieśników i w dobrej atmosferze. Ruch do muzyki wyzwala endorfiny i powoduje uśmiech na twarzach uczestników zajęć. Trenerzy z Kosmosu, Żabka, Ufo i Zuza, trzymają kciuki za jak najszybszą możliwość powrotu nowych tancerzy do własnych domów, bezpiecznie i w pokoju, z drugiej jednak strony chętnie będą tańczyć z nimi jak najdłużej.

(inf. prasowa)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Już w ten weekend Majowe Dni Białobrzegów!

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Mateusz Mijal, Miły Pan, Long&Junior, Hlopaky, Szymon Wydra & Carpe Diem oraz Lady Pank - to wszystko czeka nas już w najbliższy weekend podczas Majowych Dni Białobrzegów 2022.

Dodano: 20 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Meredes stanął w płomieniach

  • Aktualności
  • Stara Błotnica

W czwartkowy wieczór w miejscowości Kadłubek w gminie Stara Błotnica doszło do pożaru samochodu osobowego marki mercedes.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Starostwo Powiatowe w Białobrzegach

W Białobrzegach uczczono pamięć Grzegorza Przemyka

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę, 15 maja 2022 r. w Białobrzegach odbyły się uroczystości poświęcone pamięci Grzegorza Przemyka i jego matki, Barbary Sadowskiej.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Na co wydadzą pieniądze?

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw oraz środki na inwestycje w ochronę powietrza i klimatu – w powiecie białobrzeskim dofinansowanych zostanie w sumie 17 projektó...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. KPP w Białobrzegach

Podinsp. Paweł Ozga został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W poniedziałek podczas odprawy kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, kierujący białobrzeską jednostką mł. insp. Grzegorz Mikołajczyk serdecznie powitał i złożył gratulacje podinsp. Pawłowi Ozdze, który objął...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net