Pasja pomagania prosto z... Kosmosu

21 marca 2022 10:42; Informacja prasowa

Białobrzeska szkoła tańca Kosmos jest solidarna z Ukrainą i wspiera zbiórkę darów Fundacji Koalicja Dla Młodych, już po raz kolejny. Trenerzy młodych białobrzeskich tancerzy zorganizowali zbiórkę potrzebnych medykamentów w swojej szkole tańca, prowadzą także darmowe zajęcia dla młodych uchodźców z Ukrainy.


- Wiedzieliśmy, że medykamenty potrzebne były na już, więc zaplanowaliśmy zbiórkę trwającą tylko trzy dni. Obawialiśmy się, że to za mało czasu aby uzbierać wystarczającą ilość produktów. Nasi tancerze okazali się być wspanialsi niż myśleliśmy - opowiada Kasia ŻABKA Miazga, właścicielka szkoły tańca.

Już po pierwszym dniu zbiórki, dary zostały dostarczone na Halę Sportową w Białobrzegach. Okazało się, że wystarczył jeden dzień aby wypełnić przeznaczone na dary miejsce w Kosmosie. To samo stało się i kolejnego dnia i ze szkoły tańca powędrowała więcej niż jedna planowana dostawa.

- Zależy nam aby z naszymi uczniami dzielić nie tylko pasję do tańca. Od początku naszej działalności wychodziliśmy poza schemat uczenia kroków tanecznych, stawiamy na rozwój kompletny. Uczymy zasad i historii związanej z naszymi tanecznymi kulturami, szacunku i tolerancji. Naszą misją jest wychowanie przez taniec, a empatia i potrzeba pomagania innym jest wyjątkowo ważna dla nas i jak widać także dla naszych tancerzy - podkreśla Łukasz UFO Łukomski, trener grup turniejowych w Kosmosie. Teraz w szkole tańca ruszyła kolejna zbiórka, która nie ma określonej daty zakończenia. Jak mówią Żabka i Ufo, skończymy gdy nie będzie potrzebna, lub zmienimy ją na zbiórkę zabawek, ubrań, czy czegokolwiek będzie wymagała sytuacja. Fundacja Koalicja Dla Młodych wykonuje ważną pracę, wraz z wolontariuszami, darczyńcami, mieszkańcami naszej części świata, prowadzi walkę o wartości, które przyświecają i trenerom Kosmosu jako hip hopowcom – Wolność, Pokój, Miłość, Jedność, Szacunek. To wszystko fundamenty kultury hip hop, która nie polega tylko na kiwaniu głową do rapu.

Taniec, wyjazdy na turnieje, sukcesy, puchary, reprezentowanie siebie, swoich ekip i swojego miasta to nie wszystko. Pomaganie należy także dodać do tej listy. Tancerze Kosmosu nie pierwszy raz udzielają się w ten sposób. Byli zaangażowani w finały WOŚP w Białobrzegach, dawali pokazy swoich umiejętności podczas wielu wydarzeń charytatywnych w Białobrzegach, w tym roku w Kosmosie także znalazła się puszka WOŚPu, trenerzy i tancerze zaangażowali się także w działania Szlachetnej Paczki i związali się z Fundacją Koalicja Dla Młodych. Teraz tańczą dla ofiar agresji Rosji na Ukrainę.

Szkoła tańca Kosmos postanowiła także zapewnić dzieciom z Ukrainy, które znalazły schronienie przed wojną w regionie białobrzeskim przyjemny i pożyteczny sposób na spędzenie wolnego czasu.

- Zdajemy sobie sprawę z tego jak traumatyczne dla tych młodych ludzi jest to, do czego zmusiła ich sytuacja. Opuścili swoje domy, swoje szkoły i zajęcia dodatkowe, często także członków rodziny, musieli uciekać przed wrogim ogniem, a teraz są w obcym miejscu. Podobnie jak ich opiekunowie, którzy potrzebują odrobiny wytchnienia i czasu aby zorganizować sobie nową codzienność - mówią Łukasz i Kasia. Właśnie dlatego Kosmos zaprasza młodych uchodźców na darmowe zajęcia taneczne w stylu HIP HOP i BREAK DANCE. Zajęcia odbywają się w piątki i można dołączyć w każdej chwili. Ukraińskie dzieci i tancerze Kosmosu trenują razem i integrują się, poznają poprzez taniec i spędzają wspólnie czas. Pierwsi kursanci z Ukrainy już pojawili się w Kosmosie. Jak się okazało, część z nich trenowała hip hop w Ukrainie, więc jest to wspaniała okazja do kontynuowania swojego rozwoju. Dołączyć jednak może każdy, zarówno osoby, które już tańczyły, jak i dzieciaki wcześniej nie trenujące. Takie zajęcia pozwalają poczuć się normalnie, wśród rówieśników i w dobrej atmosferze. Ruch do muzyki wyzwala endorfiny i powoduje uśmiech na twarzach uczestników zajęć. Trenerzy z Kosmosu, Żabka, Ufo i Zuza, trzymają kciuki za jak najszybszą możliwość powrotu nowych tancerzy do własnych domów, bezpiecznie i w pokoju, z drugiej jednak strony chętnie będą tańczyć z nimi jak najdłużej.

(inf. prasowa)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Zaskakujące informacje ws. makabrycznego wypadku w miejscowości Małe Boże

  • Aktualności
  • Stromiec

Znany jest sprawca wypadku w miejscowości Małe Boże. To 19-latka, która twierdziła dotąd, że była pasażerką. - Okazało się, że to jednak ona siedziała za kierownicą.

Dodano: 3 października 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Straszny wypadek w gminie Stromiec! Audi przecięte na pół

  • Aktualności
  • Stromiec

W niedzielę po godz. 20.00 na drodze relacji Stromiec - Boże doszło do poważnego wypadku. Na skutek zderzenia osobowe audi zostało wręcz przecięte na pół. Drugie z aut biorących w wypadku - osobowy opel leży na boku.

Dodano: 2 października 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
SP ZOZ w Białobrzegach (fot. Bialobrzegi24.net)

Donald Tusk w Białobrzegach. Wicestarosta i PGNiG reagują

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Zakład Opieki Zdrowotnej w Białobrzegach dostał od PGNiG za to, że placówka… zużyła za mało gazu.

Dodano: 30 września 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Konferencja prasowa przed SP ZOZ w Białobrzegach

Donald Tusk w Białobrzegach. Chodzi o karę za ogrzewanie dla SP ZOZ

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W piątek przed budynkiem SP ZOZ w Białobrzegach odbyła się konferencja z udziałem lidera Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska.

Dodano: 30 września 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. materiały prasowe

W Stawiszynie odbyły się manewry z udziałem psów specjalnych

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Przewodnicy psów służbowych kolejny raz spotkali się na ćwiczeniach zorganizowanych w Oddziale Zewnętrznym w Stawiszynie. W szkoleniu uczestniczyli przewodnicy psów z Aresztu Śledczego w Grójcu oraz z Zakładu Kynologii Policyjnej. Wspólne...

Dodano: 29 września 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa