Pasja pomagania prosto z... Kosmosu

21 marca 2022 10:42; Informacja prasowa

Białobrzeska szkoła tańca Kosmos jest solidarna z Ukrainą i wspiera zbiórkę darów Fundacji Koalicja Dla Młodych, już po raz kolejny. Trenerzy młodych białobrzeskich tancerzy zorganizowali zbiórkę potrzebnych medykamentów w swojej szkole tańca, prowadzą także darmowe zajęcia dla młodych uchodźców z Ukrainy.


- Wiedzieliśmy, że medykamenty potrzebne były na już, więc zaplanowaliśmy zbiórkę trwającą tylko trzy dni. Obawialiśmy się, że to za mało czasu aby uzbierać wystarczającą ilość produktów. Nasi tancerze okazali się być wspanialsi niż myśleliśmy - opowiada Kasia ŻABKA Miazga, właścicielka szkoły tańca.

Już po pierwszym dniu zbiórki, dary zostały dostarczone na Halę Sportową w Białobrzegach. Okazało się, że wystarczył jeden dzień aby wypełnić przeznaczone na dary miejsce w Kosmosie. To samo stało się i kolejnego dnia i ze szkoły tańca powędrowała więcej niż jedna planowana dostawa.

- Zależy nam aby z naszymi uczniami dzielić nie tylko pasję do tańca. Od początku naszej działalności wychodziliśmy poza schemat uczenia kroków tanecznych, stawiamy na rozwój kompletny. Uczymy zasad i historii związanej z naszymi tanecznymi kulturami, szacunku i tolerancji. Naszą misją jest wychowanie przez taniec, a empatia i potrzeba pomagania innym jest wyjątkowo ważna dla nas i jak widać także dla naszych tancerzy - podkreśla Łukasz UFO Łukomski, trener grup turniejowych w Kosmosie. Teraz w szkole tańca ruszyła kolejna zbiórka, która nie ma określonej daty zakończenia. Jak mówią Żabka i Ufo, skończymy gdy nie będzie potrzebna, lub zmienimy ją na zbiórkę zabawek, ubrań, czy czegokolwiek będzie wymagała sytuacja. Fundacja Koalicja Dla Młodych wykonuje ważną pracę, wraz z wolontariuszami, darczyńcami, mieszkańcami naszej części świata, prowadzi walkę o wartości, które przyświecają i trenerom Kosmosu jako hip hopowcom – Wolność, Pokój, Miłość, Jedność, Szacunek. To wszystko fundamenty kultury hip hop, która nie polega tylko na kiwaniu głową do rapu.

Taniec, wyjazdy na turnieje, sukcesy, puchary, reprezentowanie siebie, swoich ekip i swojego miasta to nie wszystko. Pomaganie należy także dodać do tej listy. Tancerze Kosmosu nie pierwszy raz udzielają się w ten sposób. Byli zaangażowani w finały WOŚP w Białobrzegach, dawali pokazy swoich umiejętności podczas wielu wydarzeń charytatywnych w Białobrzegach, w tym roku w Kosmosie także znalazła się puszka WOŚPu, trenerzy i tancerze zaangażowali się także w działania Szlachetnej Paczki i związali się z Fundacją Koalicja Dla Młodych. Teraz tańczą dla ofiar agresji Rosji na Ukrainę.

Szkoła tańca Kosmos postanowiła także zapewnić dzieciom z Ukrainy, które znalazły schronienie przed wojną w regionie białobrzeskim przyjemny i pożyteczny sposób na spędzenie wolnego czasu.

- Zdajemy sobie sprawę z tego jak traumatyczne dla tych młodych ludzi jest to, do czego zmusiła ich sytuacja. Opuścili swoje domy, swoje szkoły i zajęcia dodatkowe, często także członków rodziny, musieli uciekać przed wrogim ogniem, a teraz są w obcym miejscu. Podobnie jak ich opiekunowie, którzy potrzebują odrobiny wytchnienia i czasu aby zorganizować sobie nową codzienność - mówią Łukasz i Kasia. Właśnie dlatego Kosmos zaprasza młodych uchodźców na darmowe zajęcia taneczne w stylu HIP HOP i BREAK DANCE. Zajęcia odbywają się w piątki i można dołączyć w każdej chwili. Ukraińskie dzieci i tancerze Kosmosu trenują razem i integrują się, poznają poprzez taniec i spędzają wspólnie czas. Pierwsi kursanci z Ukrainy już pojawili się w Kosmosie. Jak się okazało, część z nich trenowała hip hop w Ukrainie, więc jest to wspaniała okazja do kontynuowania swojego rozwoju. Dołączyć jednak może każdy, zarówno osoby, które już tańczyły, jak i dzieciaki wcześniej nie trenujące. Takie zajęcia pozwalają poczuć się normalnie, wśród rówieśników i w dobrej atmosferze. Ruch do muzyki wyzwala endorfiny i powoduje uśmiech na twarzach uczestników zajęć. Trenerzy z Kosmosu, Żabka, Ufo i Zuza, trzymają kciuki za jak najszybszą możliwość powrotu nowych tancerzy do własnych domów, bezpiecznie i w pokoju, z drugiej jednak strony chętnie będą tańczyć z nimi jak najdłużej.

(inf. prasowa)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. ROZPN

Turniej o Puchar Wiosny w Białobrzegach. To była znakomita impreza (VIDEO!)

  • Sport
  • Białobrzegi

10 drużyn, dwie grupy, dużo goli i mnóstwo kibiców na trybunach. Białobrzegi okazały się bardzo gościnne i pierwszy turniej z cyklu "O Puchar Wiosny" możemy uznać za udany - pisze na swojej stronie Radomski Okręgowy Związek Piłki Noż...

Dodano: 5 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Jest bardzo ślisko na S7. Doszło do zderzenia dwóch aut

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W sobotę przed godziną 9.00 na drodze ekspresowej nr 7 w miejscowości Gózd doszło do zderzenia dwóch aut osobowych.

Dodano: 4 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
100 lat Klubu Sportowego Pilica Białobrzegi 1922-2022

Białobrzegi moim miastem, Pilica moim klubem. Ukazał się album na 100-lecie klubu

  • Publicystyka i historia
  • Białobrzegi

Z okazji jubileuszu 100-lecia powstania Klubu Sportowego Pilica Białobrzegi ukazał się album, przedstawiający historię klubu w latach 1922-2022.

Dodano: 3 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. UMiG w Białobrzegach

Bulwar połączy ul. Krakowską z ul. Cichą. Rozpoczęły się prace!

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Rozpoczęły się prace przy budowie ścieżki przyrodniczej nad jeziorem wschodnim w Białobrzegach. Ciąg pieszy połączy ulicę Krakowską z ulicą Cichą. Gmina na to zadanie pozyskała środki z LGD Zapilicze w wysokości 172 tys. zł.

Dodano: 2 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. KPP w Białobrzegach

Białobrzeska Policja podsumowała 2022 rok

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

31 stycznia 2023 r. W Sali Konferencyjnej Hali Sportowej w Białobrzegach odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz efekty pracy funkcjonariuszy w minionym roku. W uroczystej naradzie uczestniczył I...

Dodano: 2 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa