Otwarto wystawę na 100-lecie Pilicy Białobrzegi (ZDJĘCIA!)

8 maja 2022 11:53; Bialobrzegi24.net

W piątkowe popołudnie w Białobrzeskim Centrum Kultury "Białe Brzegi" przy ul. Kościelnej otwarto wystawę PILICA BIAŁOBRZEGI 100 lat historii klubu.

fot. Bialobrzegi24.net
fot. Bialobrzegi24.net

Wystawa to jeden z elementów bogatego programu obchodów jubileuszu białobrzeskiego klubu, którego zwieńczeniem będzie zaplanowana na wrzesień gala. Ukazać ma się też specjalny album, nad którym pracuje burmistrz, a prywatnie wielki kibic Pilicy, Adam Bolek. – Na wystawie można odszukać ponad sto nazwisk, natomiast w albumie będzie około siedemset nazwisk, ludzi związanych z Białobrzegami. Dlatego tę wystawę traktuję jako wstęp do tego, co czeka nas na jubileuszowej gali i co znajdzie się w albumie – mówił podczas otwarcia.

Na wystawie można zobaczyć kilka ciekawych eksponatów związanych z klubem założonym w 1922 roku. Wśród nich są m.in. przyrządy do ćwiczeń, w tym sztanga, która pamięta czasy schroniska dla nieletnich w Stawiszynie, replika przedwojennych butów piłkarskich, łyżwy na których jeżdżono w latach 70-tych na stadionie w Białobrzegach czy zszywaną piłkę z lat 60-tych, którą Adam Bolek odnalazł w piwnicy przedszkola nr 2. Są też kroniki prowadzone przez byłych działaczy.

- Chcieliśmy pokazać na tej wystawie klub, składający się z kilku sekcji: piłki nożnej, podnoszenia ciężarów, boksów, lekkiej atletyki oraz szachów – podkreślił burmistrz.

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Iwona Śliwa: odwołano mnie ze stanowiska na podstawie pomówień i insynuacji

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Publikujemy oświadczenie, jakie wydała Iwona Śliwa, którą zarząd Powiatu Białobrzeskiego odwołał bez wypowiedzenia ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

Dodano: 6 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Policja.pl

Okradł mieszkanie w Białobrzegach. Teraz może "posiedzieć" nawet 10 lat

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Białobrzescy policjanci zatrzymali 40-latka, który usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do mieszkania na terenie miasta. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości blisko 10 000 złotych. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w...

Dodano: 5 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Wiadomo dlaczego odwołano dyrektor liceum w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego opublikowano uchwałę w sprawie odwołania bez wypowiedzenia Pani Iwony Śliwy ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

Dodano: 4 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. lobialobrzegi.pl

Trzęsienie ziemi w białobrzeskim liceum! Ujawniono nieprawidłowości

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Zarząd Powiatu Białobrzeskiego odwołał ze stanowiska długoletnią dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej, Iwonę Śliwę.

Dodano: 1 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Wnętrza budynku OSP w Kożuchowie (fot. Bialobrzegi24.net)

Wyśmierzyce. Po remoncie dachu: grzyb, odpadające tynki i basen na podłodze

  • Aktualności
  • Wyśmierzyce

Mieszkańcy miejscowości Kożuchów w gminie Wyśmierzyce skarżą się, że przez źle wykonany remont dachu, dewastacji ulega budynek miejscowej remizy.

Dodano: 30 listopada 2022 r. Komentowano: 3 razy Autor: Bialobrzegi24.net