Otwarto wystawę na 100-lecie Pilicy Białobrzegi (ZDJĘCIA!)

8 maja 2022 11:53; Bialobrzegi24.net

W piątkowe popołudnie w Białobrzeskim Centrum Kultury "Białe Brzegi" przy ul. Kościelnej otwarto wystawę PILICA BIAŁOBRZEGI 100 lat historii klubu.

fot. Bialobrzegi24.net
fot. Bialobrzegi24.net

Wystawa to jeden z elementów bogatego programu obchodów jubileuszu białobrzeskiego klubu, którego zwieńczeniem będzie zaplanowana na wrzesień gala. Ukazać ma się też specjalny album, nad którym pracuje burmistrz, a prywatnie wielki kibic Pilicy, Adam Bolek. – Na wystawie można odszukać ponad sto nazwisk, natomiast w albumie będzie około siedemset nazwisk, ludzi związanych z Białobrzegami. Dlatego tę wystawę traktuję jako wstęp do tego, co czeka nas na jubileuszowej gali i co znajdzie się w albumie – mówił podczas otwarcia.

Na wystawie można zobaczyć kilka ciekawych eksponatów związanych z klubem założonym w 1922 roku. Wśród nich są m.in. przyrządy do ćwiczeń, w tym sztanga, która pamięta czasy schroniska dla nieletnich w Stawiszynie, replika przedwojennych butów piłkarskich, łyżwy na których jeżdżono w latach 70-tych na stadionie w Białobrzegach czy zszywaną piłkę z lat 60-tych, którą Adam Bolek odnalazł w piwnicy przedszkola nr 2. Są też kroniki prowadzone przez byłych działaczy.

- Chcieliśmy pokazać na tej wystawie klub, składający się z kilku sekcji: piłki nożnej, podnoszenia ciężarów, boksów, lekkiej atletyki oraz szachów – podkreślił burmistrz.

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Ruszyły zapisy na 4.edycję Białobrzeskich Regat Kajakowych nad Pilicą

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Wydarzenie to idealny pomysł na rodzinne zakończenie wakacji nad Pilicą.

Dodano: 10 sierpnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa
Fot. commons.wikimedia.org

Dzielnicowy pomógł bocianowi ze złamaną nogą

  • Aktualności
  • Wyśmierzyce

W poniedziałek białobrzescy policjanci zostali poinformowany, że przy trasie nr 48 w rejonie miejscowości Wyśmierzyce znajduje się bocian, który może potrzebować pomocy. Dzielnicowy powiadomił pracowników Urzędu Gminy w Wyśmierzycach....

Dodano: 10 sierpnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa
Fot. policja.pl

Na ul. Krakowskiej doszło do kolizji drogowej z udziałem rowerzysty

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę około godziny 17:30 doszło do kolizji drogowej z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego.

Dodano: 10 sierpnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa
Fot. policja.pl

Białobrzescy policjanci sprawdzają znaki drogowe. Jest apel do mieszkańców

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Białobrzescy policjanci rozpoczęli szczegółową lustrację dróg, oznakowań i sygnalizacji świetlnej na odcinkach przebiegających w rejonie szkół i przedszkoli na terenie naszego powiatu. Sprawdzenie oznakowań dróg ma na celu przede...

Dodano: 8 sierpnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

Kierowca BMW spowodował groźny wypadek na S7. Miał 2 promile

  • Aktualności
  • Promna

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca BMW, który w Promnie Koloni na trasie S7 spowodował wypadek drogowy. W wyniku zderzenia trzech pojazdów do szpitala została przewieziona pasażerka BMW. 32-letni mieszkaniec powiatu biał...

Dodano: 8 sierpnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa