Otwarto wystawę na 100-lecie Pilicy Białobrzegi (ZDJĘCIA!)

8 maja 2022 11:53; Bialobrzegi24.net

W piątkowe popołudnie w Białobrzeskim Centrum Kultury "Białe Brzegi" przy ul. Kościelnej otwarto wystawę PILICA BIAŁOBRZEGI 100 lat historii klubu.

fot. Bialobrzegi24.net
fot. Bialobrzegi24.net

Wystawa to jeden z elementów bogatego programu obchodów jubileuszu białobrzeskiego klubu, którego zwieńczeniem będzie zaplanowana na wrzesień gala. Ukazać ma się też specjalny album, nad którym pracuje burmistrz, a prywatnie wielki kibic Pilicy, Adam Bolek. – Na wystawie można odszukać ponad sto nazwisk, natomiast w albumie będzie około siedemset nazwisk, ludzi związanych z Białobrzegami. Dlatego tę wystawę traktuję jako wstęp do tego, co czeka nas na jubileuszowej gali i co znajdzie się w albumie – mówił podczas otwarcia.

Na wystawie można zobaczyć kilka ciekawych eksponatów związanych z klubem założonym w 1922 roku. Wśród nich są m.in. przyrządy do ćwiczeń, w tym sztanga, która pamięta czasy schroniska dla nieletnich w Stawiszynie, replika przedwojennych butów piłkarskich, łyżwy na których jeżdżono w latach 70-tych na stadionie w Białobrzegach czy zszywaną piłkę z lat 60-tych, którą Adam Bolek odnalazł w piwnicy przedszkola nr 2. Są też kroniki prowadzone przez byłych działaczy.

- Chcieliśmy pokazać na tej wystawie klub, składający się z kilku sekcji: piłki nożnej, podnoszenia ciężarów, boksów, lekkiej atletyki oraz szachów – podkreślił burmistrz.

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Meredes stanął w płomieniach

  • Aktualności
  • Stara Błotnica

W czwartkowy wieczór w miejscowości Kadłubek w gminie Stara Błotnica doszło do pożaru samochodu osobowego marki mercedes.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Starostwo Powiatowe w Białobrzegach

W Białobrzegach uczczono pamięć Grzegorza Przemyka

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę, 15 maja 2022 r. w Białobrzegach odbyły się uroczystości poświęcone pamięci Grzegorza Przemyka i jego matki, Barbary Sadowskiej.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Na co wydadzą pieniądze?

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw oraz środki na inwestycje w ochronę powietrza i klimatu – w powiecie białobrzeskim dofinansowanych zostanie w sumie 17 projektó...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. KPP w Białobrzegach

Podinsp. Paweł Ozga został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W poniedziałek podczas odprawy kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, kierujący białobrzeską jednostką mł. insp. Grzegorz Mikołajczyk serdecznie powitał i złożył gratulacje podinsp. Pawłowi Ozdze, który objął...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Ależ thriller na stadionie w Białobrzegach!

  • Sport
  • Białobrzegi

Pilica grając w ósemkę zdołała w ostatniej minucie dogrywki doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie jednak w rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze Legii II Warszawa, i to oni zagrają w mazowieckim finale Pucharu Polski.

Dodano: 18 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net