Oddali znalezione pieniądze i dokumenty

16 lutego 2021 18:21; Bialobrzegi24.net

Wzorową postawą wykazali się mieszkańcy powiatu białobrzeskiego, którzy znaleźli pieniądze oraz portfel z dokumentami. Uczciwi znalazcy przekazali je dyżurnemu białobrzeskiej jednostki z prośbą o zwrócenie właścicielom.

Portfel z pieniędzmi
Portfel z pieniędzmi

W ostatnią sobotę 13 lutego przed godz. 12:00 do Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach przyszła kobieta, która na jednej z ulic Białobrzegów znalazła portfel. W środku znajdowały się pieniądze, dowód osobisty oraz karty bankomatowe. Uczciwa znalazczyni przekazała rzeczy dyżurnemu jednostki z  prośbą o zwrócenie ich właścicielowi.

Okazał się nim obywatel Ukrainy, któremu oddano zgubę. - Mężczyzna był bardzo wdzięczy za taką postawę mieszkance Białobrzegów - podkreśla mł. asp. Ewa Kozyra, rzecznik prasowy KPP w Białobrzegach.

Tego samego dnia mieszkaniec Przybyszewa przechodząc obok bankomatu w miejscowości Przybyszew zauważył wysunięty plik pieniędzy. Mężczyzna wyciągnął pieniądze i od razu zadzwonił na numer alarmowy i poinformował o zajściu dyżurnego jednostki. Pieniądze zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, a następnie zostaną przekazane do odpowiedniego Oddziału Banku i tam będą przechowywane do momentu odnalezienia właściciela.

- Należy pamiętać, że żadna rzecz, której nie jesteśmy właścicielami, nie jest nasza. Przestrzegamy, że znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi lub zgłosić ten fakt na Policję albo zanieść do biura rzeczy znalezionych - przypomina mł. asp. Ewa Kozyra, rzecznik prasowy KPP w Białobrzegach.

(mat)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

I Turniej FIFA 2021 o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Białobrzegi

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Ruszyły zapisy!

Dodano: 3 marca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Karolina Adamska
Mazowsze. Wiadomości z regionu

Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 172

  • Aktualności
  • Mazowsze

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" sprzeciw radnych Mazowsza przeciwko centralizacji szpitali, nowy sprzęt dla OSP Kuczbork, a także nowe eksponaty w Muzeum Mazowieckim w P...

Dodano: 1 marca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny

Amfiteatr, place zabaw i skatepark nad Pilicą? Tak, ale najpierw wał

  • Aktualności
  • Białobrzegi

We wtorkowej rozmowie z Zebrra.tv burmistrz Adam Bolek przyznał, że jeśli chodzi o podniesiony stan Pilicy to najgorsze mamy już za sobą. W najbliższych dniach odwołane zostanie pogotowie przeciwpowodziowe.

Dodano: 2 marca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Komenda PSP w Białobrzegach

Mł. kpt. Paweł Mirkowski odchodzi na emeryturę

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Pracował jako strażak ponad 20 lat.

Dodano: 2 marca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Karolina Adamska
Fot. rozpn.pl

Białobrzeski turniej Starosta Cup 2021

  • Sport
  • Powiat Białobrzeski

W sobotę 27 lutego 2021 r. w hali sportowej w Białobrzegach rozegrano pierwszą edycję turnieju piłki halowej ,,STAROSTA CUP 2021” dla dzieci z rocznika 2010 i młodszych. Turniej rozegrany został pod patronatem Starosty Powiatu Biał...

Dodano: 2 marca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net