Nowy inwestor wchodzi do Białobrzegów

29 lipca 2021 15:29; Bialobrzegi24.net

W Specjalnej Strefie Ekonomicznej zainwestuje firma EnergoSter. Gmina Białobrzegi sprzedała działkę, na której inwestor wybuduje zakład pracy.

Burmistrz Adam Bolek i prezes firmy EnergoSter Sp. z o.o. Mariusz Mejka
Burmistrz Adam Bolek i prezes firmy EnergoSter Sp. z o.o. Mariusz Mejka


Jak informuje oficjalna strona białobrzeskiego magistratu, firma EnergoSter z siedzibą w Warszawie powstała w 2003 roku. Zajmuje się doradztwem, projektowaniem, montażem instalacji niskiego napięcia, a także uruchamianiem ich w inwestycjach budowlanych. Produkuje automatykę budynkową, automatykę przemysłową: automatykę kotłowni, węzłów cieplnych, automatyka agregatów chłodniczych, monitoring i sterowanie instalacji technicznych (np. elektrycznych, wod-kan), instalacji elektrycznych, kontroli dostępu – SKD, sygnalizacji pożaru i oddymiania, sygnalizacji włamania i napadu – SSWiN, telewizji przemysłowej CCTV, okablowania strukturalnego i światłowodowego.

Firma otrzymała decyzję o wsparciu z Agencji Rozwoju Przemysłu. Zobowiązała się do wybudowania zakładu w ciągu 3 lat, zatrudnienia 13 pracowników, poniesienia nakładów w zakupiony teren w wysokości co najmniej 2 mln zł.

Wartość zakupionego w drodze przetargu kompleksu dwóch działek o łącznej powierzchni 0,4678 ha to 488.310 zł.

(UMiG w Białobrzegach)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (1)

Gienia; 30 lipca 2021 12:41

Wreszcie coś zaczyna się dziać pod względem miejsc pracy

Przeczytaj również

Szkolenia w ramach Białobrzeskiego Centrum Obywatelskiego

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

FUNDACJA KOALICJA DLA MŁODYCH w ramach Białobrzeskiego Centrum Obywatelskiego prowadzi nie tylko działalność doradczą i pomocową dla organizacji pozarządowych, ale także szkoleniową.

Dodano: 27 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. archiwum Bialobrzegi24.net

Pilica Białobrzegi wraca na zwycięską ściężkę! Pokonała 2:1 Wissę Szczuczyn

  • Sport
  • Białobrzegi

W spotkaniu X kolejki o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Wissę Szczuczyn 2:1.

Dodano: 26 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Wielki powrót sekcji szachowej do Białobrzegów – MGOK otwiera nabór!

  • Kultura
  • Białobrzegi

Po długiej przerwie, szachy znowu w Białobrzegach! Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku i poziomu umiejętności na zajęcia które startują już w październiku!

Dodano: 26 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Zdecyduj co powstanie w Twoim regionie!

  • Aktualności
  • Mazowsze

Tylko do 10 października br. możesz zagłosować na projekt, który zostanie zrealizowany w Twojej okolicy. Właśnie trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Wybierz spośród 17 projektów w regionie radomskim i 29 ogólnowojewó...

Dodano: 24 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny

Białobrzescy policjanci kolejny raz organizują zbiórkę krwi

  • Wkrótce
  • Powiat Białobrzeski

W czwartek 7 października 2021 r. w godz. 8:00 – 12:00 na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, przy ul. Żeromskiego 23 zaparkowany będzie Mobilny Punkt Poboru Krwi, w którym po raz drugi w tym roku odbędzie się zbiórka krwi...

Dodano: 24 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net