Nowe boiska i wyremontowane strażnice w powiecie białobrzeskim

7 czerwca 2022 20:15; Materiał promocyjny

Kolejne 5 inwestycji w powiecie białobrzeskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Władze regionu przekażą ponad 283,4 tys. zł na rozwój bazy sportowej i remonty strażnic. Remont kompleksu boisk sportowych wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym w Przybyszewie czy modernizacja strażnicy OSP Piróg – to tylko część inwestycji, które powstaną w powiecie.


Jak zaznacza wicemarszałek Rafał Rajkowski (klub KO), wspólnie z samorządami lokalnymi budujemy Mazowsze. – Programy wsparcia to ogromny wkład w rozwój regionu. Nasze dofinansowania pomagają realizować inwestycje, na które w budżetach gmin zabrakło już pieniędzy. To obiekty sportowe, remonty strażnic, tworzenie miejsc rekreacji czy ochrona powietrza. Dzięki temu powstają miejsca, których oczekują mieszkańcy regionu.

Mazowsze dla sportu

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W powiecie białobrzeskim wsparcie w wysokości ponad 193,4 tys. zł otrzymają 2 inwestycje.

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie białobrzeskim:

– modernizacja Stadionu Miejskiego im. Z. Siedleckiego w Białobrzegach – 170,2 tys. zł;

– remont kompleksu boisk sportowych wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym w Przybyszewie – 23,2 tys. zł.

Mazowsze dla straży pożarnych

Na Mazowszu funkcjonuje blisko 2 tys. jednostek OSP, dysponują one blisko 1,9 tys. remiz strażackich. W tegorocznej edycji programu Mazowieckie Strażnice OSP-2022 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości maksymalnie 30 tys. zł. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły w sumie 244 wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 7,1 mln zł. Po ocenie formalnej i merytorycznej wniosków, dofinansowanie w wysokości w sumie ponad 6,5 mln zł trafi do 240 mazowieckich gmin i miast. Znalazły się wśród nich także 3 strażnice z powiatu białobrzeskiego. Na ich remonty lub modernizacje samorząd województwa przeznaczył blisko 90 tys. zł.

Po szczegółowej analizie wszystkich złożonych wniosków zdecydowaliśmy o przeznaczeniu na ten cel w sumie ponad 6,5 mln zł i dofinansowaniu aż 240 inwestycji. Część strażnic to budynki, które użytkowane są od lat. Dzięki tym środkom gminy będą mogły m.in. wymienić okna, instalacje elektryczne, wyremontować posadzki, pomalować ściany, a także przeprowadzić inne niezbędne prace modernizacyjne – podkreśla Leszek Przybytniak, radny województwa mazowieckiego (klub PSL).

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie białobrzeskim:

– modernizacja strażnicy OSP Piróg, gmina Stromiec – 29,9 tys. zł;

– remont strażnicy OSP Stawiszyn, gmina Białobrzegi – 30 tys. zł;

– remont strażnicy OSP Przybyszew, gmina Promna – 30 tys. zł.

Przeczytaj również

Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Na DK48 wjechała w pojazd służby drogowej

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

We wtorek po godz. 8.00 na drodze krajowej nr 48 kobieta prowadząca auto osobowe wjechała w pojazd służby drogowej.

Dodano: 28 czerwca 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Finał programu stypendialnego Klementyny. Powstał utwór muzyczny i teledysk!

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Tego jeszcze nie było. Letni hit od Stypendystów Klementyny jest idealny na początek wakacji Fundacja Koalicja Dla Młodych już kolejny rok prowadzi program stypendialny – Stypendium Klementyna. Tym razem było trochę inaczej, wyjątkowo i z...

Dodano: 27 czerwca 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

A może na camping?

  • Aktualności
  • Mazowsze

A może by tak spędzić weekend pod mazowiecką chmurką? Przygodę, niezależność, a jednocześnie komfort mamy gwarantowane. Samorząd Mazowsza zachęca do zwiedzania regionu. Jest tu sporo atrakcji, a już niedługo odbędą się pierwsze...

Dodano: 27 czerwca 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Trasa S7 zablokowana po wypadku ciężarówki

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W pojeździe ciężarowym wystrzeliła opona. Zestaw przebił bariery rozdzielające oba pasy ruchu i przewrócił się na bok.

Dodano: 24 czerwca 2022 r. Komentowano: 2 razy Autor: Bialobrzegi24.net

To Ty decydujesz, co powstanie w Twojej okolicy!

  • Aktualności
  • Mazowsze

Ostatni tydzień na oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Wybierz projekt z regionu radomskiego i oddaj swój głos. Turniej dziecięcej piłki nożnej, instalacja holograficzna, festiwale, szkolenia dla kierowców czy budowy i...

Dodano: 21 czerwca 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny