Mini Mistrzostwa Europy w Białobrzegach. Kto okazał się najlepszy?

31 maja 2021 20:49; Bialobrzegi24.net

W sobotę 29 maja na stadionie miejskim w Białobrzegach odbyły się eliminacje w ramach Mini Mistrzostw Europy w piłce nożnej dla dzieci z roczników 2008 – 2013.


Mini Mistrzostwa Europy to cykl 12 turniejów eliminacyjnych kończących się wielkim finałem w Warszawie. W sumie weźmie w nim udział blisko 3 000 młodych piłkarzy występujących i zrzeszonych w klubach piłkarskich. Turniej będzie odbywał się przy współpracy następujących miast: Białobrzegi, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Izabelin, Kozienice, Piaseczno, Radom, Warka, Warszawa, oraz Ośrodków Sportu i klubów piłkarskich.

W Białobrzegach rywalizowali młodzi sportowcy z rocznika 2010 i młodsi. Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz miasta i gminy Białobrzegi Adam Bolek.

Do turnieju zgłosiło się w sumie 17 zespołów i zostało podzielonych na dwie grupy. Każdy z zespołów występował pod szyldem wylosowanego wcześniej państwa, a rywalizacja odbyła się systemem każdy z każdym dzięki czemu wyłoniono po dwie najlepsze drużyny w grupie, które następnie zagrały w półfinale. Zwycięscy półfinałów zaś awansowali do turnieju finałowego, który w czerwcu zostanie rozegrany w Warszawie.

Na bocznej płycie stadionu w Białobrzegach rozgrywano jednocześnie trzy spotkania, a każdy mecz trwał 12 minut. Po kilku godzinach niezwykle zaciętej, ale sportowej rywalizacji w półfinałach zmierzyły się zespoły Hiszpanii i Ukrainy oraz Belgii i Węgier. Ostatecznie górą okazali się Hiszpanie i Belgowie i to te zespoły zobaczymy w Warszawie.

Każda z występujących drużyn na zakończenie otrzymała pamiątkowe medale, a pierwszych 8 zespołów dodatkowo puchary ufundowane przez głównego organizatora mistrzostw – Krzysztofa Roszaka.

Wręczone zostały również dwie indywidualne statuetki dla najlepszego bramkarza, którym został Jakub Tłuczek z Hiszpanii, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Antoniego Bownika z zespołu Belgii.

(Info i fot. Miejski Klub Sportowy Pilica Białobrzegi)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Pilica zaczyna baraże o III ligę! Na początek wyjazd do Ząbek

  • Sport
  • Białobrzegi

Od sobotniego meczu z Ząbkovią Ząbki bój o awans rozpoczną podopieczni trenera Tomasza Grzywny.

Dodano: 18 czerwca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Kobiecym głosem na dwa serca - to będzie wyjątkowy koncert na rynku

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy wieczór podczas którego dwie charyzmatyczne kobiety wyśpiewują co im w duszy gra w partiach solowych i w duetach, a także wspierając się drugim głosem. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę 20...

Dodano: 17 czerwca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Mecz Polska - Hiszpania: będzie strefa kibica na rynku w Białobrzegach!

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Burmistrz Adam Bolek oraz MGOK zapraszają całe rodziny z gminy Białobrzegi i okolic do strefy kibica na wspólne piknikowe oglądanie w plenerze MISTRZOSTW EUROPY W PIŁCE NOŻNEJ! Organizatorzy gwarantują profesjonalną transmisję na dużym...

Dodano: 17 czerwca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Kultura HIP HOP nad Pilicą

  • Kultura
  • Powiat Białobrzeski

Lubię obserwować ludzi, widzieć czym żyje ulica i w jakim rytmie oddycha miasto. Bez względu na to czy jestem w Warszawie, Opolu czy Białobrzegach, wszędzie zauważam wspólny mianownik. Tym wspólnym mianownikiem jest wszechobecna kultura...

Dodano: 15 czerwca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Łukasz UFO Łukomski

Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 187

  • Aktualności
  • Mazowsze

W tym wydaniu magazynu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" mówimy m.in. o zielonych przystankach w Brwinowie z dotacją z budżetu Mazowsza, nowo powstającym Centrum Integracji Społecznej w...

Dodano: 15 czerwca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny