Mini Mistrzostwa Europy w Białobrzegach. Kto okazał się najlepszy?

31 maja 2021 20:49; Bialobrzegi24.net

W sobotę 29 maja na stadionie miejskim w Białobrzegach odbyły się eliminacje w ramach Mini Mistrzostw Europy w piłce nożnej dla dzieci z roczników 2008 – 2013.


Mini Mistrzostwa Europy to cykl 12 turniejów eliminacyjnych kończących się wielkim finałem w Warszawie. W sumie weźmie w nim udział blisko 3 000 młodych piłkarzy występujących i zrzeszonych w klubach piłkarskich. Turniej będzie odbywał się przy współpracy następujących miast: Białobrzegi, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Izabelin, Kozienice, Piaseczno, Radom, Warka, Warszawa, oraz Ośrodków Sportu i klubów piłkarskich.

W Białobrzegach rywalizowali młodzi sportowcy z rocznika 2010 i młodsi. Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz miasta i gminy Białobrzegi Adam Bolek.

Do turnieju zgłosiło się w sumie 17 zespołów i zostało podzielonych na dwie grupy. Każdy z zespołów występował pod szyldem wylosowanego wcześniej państwa, a rywalizacja odbyła się systemem każdy z każdym dzięki czemu wyłoniono po dwie najlepsze drużyny w grupie, które następnie zagrały w półfinale. Zwycięscy półfinałów zaś awansowali do turnieju finałowego, który w czerwcu zostanie rozegrany w Warszawie.

Na bocznej płycie stadionu w Białobrzegach rozgrywano jednocześnie trzy spotkania, a każdy mecz trwał 12 minut. Po kilku godzinach niezwykle zaciętej, ale sportowej rywalizacji w półfinałach zmierzyły się zespoły Hiszpanii i Ukrainy oraz Belgii i Węgier. Ostatecznie górą okazali się Hiszpanie i Belgowie i to te zespoły zobaczymy w Warszawie.

Każda z występujących drużyn na zakończenie otrzymała pamiątkowe medale, a pierwszych 8 zespołów dodatkowo puchary ufundowane przez głównego organizatora mistrzostw – Krzysztofa Roszaka.

Wręczone zostały również dwie indywidualne statuetki dla najlepszego bramkarza, którym został Jakub Tłuczek z Hiszpanii, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Antoniego Bownika z zespołu Belgii.

(Info i fot. Miejski Klub Sportowy Pilica Białobrzegi)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach

Ćwiczenia i ewakuacja szkoły w Przybyszewie

  • Aktualności
  • Promna

W środę odbyły się ćwiczenia na obiekcie Zespołu Placówek Oświatowych w Przybyszewie. Były to manewry jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu gminy Promna.

Dodano: 21 października 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Białobrzegi POPularne! (VIDEO)

  • Po godzinach
  • Białobrzegi

Białobrzegi zyskują na popularności wśród tancerzy z całej Polski, szczególnie tych zajmujących się stylem POPPING.

Dodano: 20 października 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Jak zaplanować wyjazd na narty?

  • Po godzinach
  • Polska

Sezon zimowy zacznie się lada dzień, a wszyscy miłośnicy nart z pewnością już myślą, gdzie w tym roku będą mogli oddawać się swojej ulubionej rozrywce. W tym tekście opowiemy Ci o najważniejszych rzeczach, o których powinieneś pami...

Dodano: 20 października 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Jerzy Popiełuszko (fot. wikipedia.org)

Tajemnicza śmierć pod Białobrzegami. Zginęli śledczy, którzy badali sprawę zabójstwa ks. Popiełuszki

  • Publicystyka i historia
  • Białobrzegi

19 października 1984 r. komunistyczna Służba Bezpieczeństwa porwała ks. Jerzego Popiełuszkę wracającego ze Mszy św. w Bydgoszczy. Na przełomie 1984 i 1985 r. sąd skazał oficerów SB Grzegorza Piotrowskiego, Leszka Pękalę i Waldemara...

Dodano: 19 października 2021 r. Komentowano: 2 razy Autor: Tomasz Plaskota

Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 205

  • Aktualności
  • Mazowsze

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" mówimy m.in. o trwających konsultacjach zmian w uchwale antysmogowej, a także nowej pracowni tomografii komputerowej w Nowodworskim...

Dodano: 19 października 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny