Zamknij

Mecz towarzyski: Pilica Białobrzegi - Energia Kozienice 5:3

15:25, 27.02.2021 Bialobrzegi24.net
Skomentuj Fot. Bialobrzegi24.net, archiwum Fot. Bialobrzegi24.net, archiwum
W piątkowym test-meczu w ramach przygotowań do rundy wiosennej 2020/2021 Pilica Białobrzegi pokonała lidera Tymex ligi okręgowej Energię Kozienice 5:3. Mecz rozegrano na sztucznej nawierzchni w Białobrzegach.

Pierwsza połowa była bardzo prowadzona w dość szybkim tempie, co jest warto podkreślenia, ponieważ obydwa zespoły mają „w nogach” dość mocne treningi oraz rozegranych już kilka gier kontrolnych. Prowadzenie w tym spotkaniu objęli goście, którzy po składnej akcji objęli prowadzenie za sprawą Skowrońskiego. Potem zdecydowaną przewagę osiągnęli podopieczni trenera Tomasza Grzywny. Najpierw w polu karnym po faulu jednego z obrońców gości sędzia główny podyktował rzut karny dla Pilicy. Pewnym wykonawcą okazał się Mateusz Gliński. Następnie po ładnie rozegranym rzucie wolnym precyzyjnym strzałem z pola karnego popisał się Damian Winiarski. Popularny „Winiar” chwilę później wykorzystał prostopadłe zagranie i delikatnym lobem po raz trzeci umieścił piłkę w siatce. Niestety dwubramkowa przewaga wyraźnie rozluźniła nasze szeregi, a goście szybko to wykorzystali. Najpierw po rzucie wolnym i bardzo ładnym uderzeniu kontaktową bramkę zdobył Książek, w a tuż przed przerwą błąd naszej obrony wykorzystał ponownie Książek. Do przerwy był remis.

Druga połowa to już zdecydowana przewaga Pilicy, jednak dość długo utrzymywał się wynik remisowy. Jednak po raz kolejny wykorzystaliśmy swoje doświadczenie i błędy przeciwnika. Najpierw po rzucie rożnym w polu karnym najprzytomniej zachował się Kamil Czarnecki i z bliska skierował piłkę do siatki. Wynik meczu po ładnej kontrze ustalił precyzyjnym strzałem Bartek Zawadzki. Goście tak naprawdę w drugiej części nie zagrozili poważnie bramce strzeżonej przez Filipa Adamczyka.

W meczu z Energią z różnych powodów nie zagrali Bartłomiej Niedziela i Marcin Bykowski.

W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na wyjeździe z liderem III-ligi Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 6 marca o godzinie 12.

Warto wspomnieć, że w Pogoni gra nasz wychowanek Sebastian Przyrowski.

Pilica Białobrzegi – Energia Kozienice 5-3 (3-3)
Bramki: Winiarski 2, Gliński, Czarnecki, Zawadzki – Skowroński, Książek 2
Pilica: Gemza – Kencel, Walasek, Karasek, Klinicki, Gliński, Michalski, Winiarski, Paterek, Czarnecki, Kucharczyk oraz Adamczyk (bramkarz), Król, Rawski, Zawadzki, Skrzypek, Stanisławski, Dobkowski

(Miejski Klub Sportowy Pilica Białobrzegi)