Zamknij

Mecz towarzyski: Pilica Białobrzegi 5 Granat Skarżysko-Kamienna 2

19:25, 11.02.2021 Bialobrzegi24.net
Skomentuj
W kolejnym meczu sparingowym rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy wiosennej Pilica Białobrzegi pokonała IV-ligowy Granat Skarżysko-Kamienna 5:2.

Mecz rozegrano na sztucznej nawierzchni na stadionie w Białobrzegach. Podkreślić należy, że spotkanie rozgrywano było przy nieustannie padającym śniegu, boisko było mocno zmrożone, co z pewnością znacznie utrudniało grę obydwu zespołom.

Spotkanie sparingowe lepiej rozpoczęli piłkarze Granatu, którzy już na samym początku minucie objęli prowadzenie po trafieniu Ucińskiego. Nasz zespół szybko odpowiedział trafieniem Michała Kucharczyka. Później w odstępie kilku minut padły trzy gole w tym meczu. Najpierw po rzucie rożnym bramkę dla Pilicy zdobył Patryk Walasek, a następnie po uderzeniu z rzutu wolnego gola strzelił Konrad Paterek. Następnie po faulu naszego bramkarza w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla gości. Pewnym wykonawcą okazał się Bartosiak. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa to już zdecydowana przewaga naszego zespołu. Najpierw na 4-2 bramkę po składnej zespołowej akcje zdobył Bartek Zawadzki, a wynik meczu ustalił strzałem samobójczym jeden z obrońców gości. Granat tak naprawdę w drugiej połowie ani razu nie zagroził bramce Pilicy i tym samym odnieśliśmy kolejne wysokie zwycięstwo, które może cieszyć z perspektywy przygotowań do rundy wiosennej.

W Pilicy po raz kolejny zagrali Michał Dobkowski z Błonianki Błonie oraz Bartosz Gemza z Wisły Dziecinów. Wiadomo już, że ten pierwszy w rundzie wiosennej będzie reprezentował barwy Pilicy.

W kolejnym meczu Pilica zagra na własnym boisku z innym IV-ligowcem – Mszczonowianką Mszczonów. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 13 lutego o godzinie 11.00.

Pilica Białobrzegi – Granat Skarżysko 5-2 (3-2)
Bramki: Kucharczyk, Walasek, Paterek, Zawadzki, samobójcza – Uciński, Bartosiak
Pilica: Adamczyk – Klinicki, Walasek, Kencel, Niedziela, Dobkowski, Michalski, Gliński, Paterek, Czarnecki, Kucharczyk oraz Gemza (bramkarz), Król, Rawski, Bykowski, Winiarski, Zawadzki, Stanisławski.

(Miejski Klub Sportowy Pilica Białobrzegi)