Koalicja dla Młodych nie próżnuje - sprawdźcie, co udało się zrobić w czerwcu

1 lipca 2021 11:17; Informacja prasowa

Zaczął się lipiec, zaczęły się wakacje, a FUNDACJA KOALICJA DLA MŁODYCH nie próżnuje. Jesteśmy tutaj i każdego dnia pracujemy, aby tu gdzie żyjemy było nam dobrze. Co udało nam się osiągnąć w minionym miesiącu?

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Zacznijmy od programu DZIAŁAJ LOKALNIE. Do tegorocznej edycji programu DZIAŁAJ LOKANIE realizowanej przez AKADEMIĘ ROZWOJU FILANTROPII W POLSCE oraz ośrodek DZIAŁAJ LOKALNIE FUNDACJĘ KOALICJA DLA MŁODYCH dofinansowany ze środków POLSKO AMERYKAŃSKIEJ FUNDACJI WOLNOŚCI, nadesłano 16 wniosków z 7 gmin. Wnioski rozpatrywała komisja, w której zasiadali społecznicy, członkowie zaprzyjaźnionego OŚRODKA DZIAŁAJ LOKALNIE, przedstawiciele samorządów oraz darczyńcy. Wszystkie wnioski zostały przyjęte do realizacji i opiewają na łączną kwotę 60 tysięcy złotych. Przyznanie minigrantów wszystkim wnioskodawcom udało się dzięki wsparciu tegorocznych Darczyńców Fundacji oraz Partnerskich Samorządów:

- GALERIA SMAKU Barbara Federowicz

- AUTO-MAX-NESKA Kazimierz Neska

- PPHUB FORMAT Kamil Krawczyk

- Gmina Białobrzegi, Gmina Promna, Gmina Radzanów

Odbyło się także oficjalne otwarcie tegorocznej edycji programu podczas spotkania w SALI KONFERENCYJNEJ STAROSTWA POWIATOWEGO w BIAŁOBRZEGACH, które miało miejsce 11 czerwca. Oczywiście przebieg realizacji i naszych wnioskodawców możecie lepiej poznać na social mediach Fundacji, gdzie na bieżąco publikujemy posty o programie DZIAŁAJ LOKALNIE.

W czerwcu odbyła się także zbiórka pieniędzy na potrzeby naszego autorskiego programu stypendialnego – STYPENDIUM KLEMENTYNA. Program ten ma na celu wspierać, motywować i dodawać skrzydeł ludziom z pasją, a także tym, których wyniki w nauce są powodem do dumy. W ramach zbiórki stworzyliśmy akcję PRZYBIJ PIĄTKĘ, współpracowały z nami lokalne szkoły, a dzieci i młodzież ucząca się pokazała i udowodniła nam, że STYPENDIUM KLEMENTYNA nie jest im obojętne. Dziękujemy.

Rozpoczęliśmy także rekrutację dla 144 dzieci w wieku przedszkolnym do WAKACYJNEJ PODRÓŻY Z KLEMENTYNĄ, czyli półkolonii, które odbędą się w lipcu i dadzą dzieciakom możliwość rozwoju, aktywnego spędzenia czasu, edukacji i wspaniałej zabawy. Przy tym programie naszym partnerem jest FUNDACJA PZU. Rekrutacja nadal trwa i jeżeli jesteście zainteresowani, to zapraszamy na naszą stronę www.fundacjakdm.org

Postanowiliśmy także przybliżyć Wam Gąskę Klementynę, ale i pozwolić jej lepiej poznać Was i Białobrzegi. Klementyna była na plaży nad Pilicą, dyskutowała o kulturze z Jeremim na „Ławeczce”, chowała się przed słońcem w białobrzeskich lasach, podziwiała pasjonatów sportów ekstremalnych na lokalnym skateparku, a nawet tańczyła hip hop w szkole tańca. Klementyna była także w bardzo istotnych miejscach, odwiedziła TWÓRCÓW LOKALNEGO ŚWIATA – naszych darczyńców, którzy wspierają rozwój białobrzeskiej społeczności. W czerwcu była na obiedzie w GALERII SMAKU i szykowała listę zakupów w składzie budowlanym PPHUB FORMAT w Rogolinie, a w lipcu wybiera się także do AUTO-MAX-NESKA w Radomiu. Może odwiedzi także Twoje ulubione miejsce i spotkacie się na białobrzeskich ulicach? Wypatrujcie różowych kaloszy.

Czerwiec był dla nas bardzo aktywny i działo się mnóstwo ciekawych rzeczy. Fundacja zatrudniła także nowego pracownika na stanowisku SPECJALISTA ds. KOMUNIKACJI. Razem z nami jest teraz na pokładzie Łukasz Łukomski, który zadba abyśmy zawsze byli w kontakcie, abyście wiedzieli co Fundacja porabia, ale jest także po to abyście Wy mogli łatwiej kontaktować się z nami. Działamy dla lokalnej społeczności, jesteśmy lokalną społecznością i chcemy znać Wasze potrzeby, problemy i marzenia. Jeżeli chcecie się z nami czymś podzielić to śmiało piszcie na l.lukomski@fundacjakdm.org. Mamy także nadzieję, że do nas dołączysz właśnie TY. Ogłosiliśmy nabór na stanowisku FUNDRAISERA. Poszukujemy osoby kreatywnej, pełnej pasji, komunikatywnej i gotowej na wyzwania. Skontaktuj się z nami jeżeli to właśnie Ciebie szukamy.

W ubiegłym miesiącu odbyły się także dwa zebrania zarządu, który cały czas pracuje, aby tu gdzie żyjemy było nam dobrze. W temacie miejsca, w którym żyjemy, członkowie zarządu wybrali się na sprzątanie lasu przy okazji DNIA OCHRONY ŚRODOWISKA. Zachęcamy do takich aktywności, wystarczą rękawiczki, worek na śmieci i oczywiście chęci.

W czerwcu, wraz Urzędem Miasta i Gminy Białobrzegi oraz Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury, zorganizowaliśmy FESTYN CHARYTATYWNY ze zbiórką pieniędzy na walkę z nowotworem dla Szymonka. Festyn odbył się 27.06.2021 roku na Stadionie Miejskim w Białobrzegach. Była masa atrakcji, występów artystycznych, konkurencji sportowych, licytacji i dobrej atmosfery. Białobrzeżanie po raz kolejny już pokazali jak wielkie serca posiadają i udało nam się zebrać kwotę 34 436 złotych i 80 groszy. Bardzo Wam dziękujemy, kłaniamy się także wszystkim zaangażowanym oraz składamy wielkie podziękowania dla WOLONTARIUSZY.

Działo się prawda? A już zaczął się lipiec i nie mamy zamiaru opuszczać sobie poprzeczki. Bądźcie z nami, śledźcie nasze poczynania na social mediach i czytajcie na Białobrzegi24.net

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Burmistrz Adam Bolek i prezes firmy EnergoSter Sp. z o.o. Mariusz Mejka

Nowy inwestor wchodzi do Białobrzegów

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W Specjalnej Strefie Ekonomicznej zainwestuje firma EnergoSter. Gmina Białobrzegi sprzedała działkę, na której inwestor wybuduje zakład pracy.

Dodano: 29 lipca 2021 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. KPP w Białobrzegach

Święto Policji w Białobrzegach. Awanse odebrało 16 stróżów prawa

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

23 lipca policjanci oraz pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach obchodzili swoje Święto. W 102 rocznicę powstania Policji Państwowej wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Dodano: 28 lipca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 193

  • Aktualności
  • Mazowsze

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa "Mazowsze. Wiadomości z regionu" mówimy, m.in. o utworzeniu nowego oddziału neurologii w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach, inwestycjach sportowych w gminie Rzewnie i...

Dodano: 27 lipca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny

Pięciu nowych zawodników w Pilicy! To jeszcze nie koniec transferów

  • Sport
  • Białobrzegi

W ostatnim czasie białobrzeski klub zakontraktował pięciu nowych futbolistów.

Dodano: 26 lipca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Zakończyła się Wakacyjna Podróż z Klementynką

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

23.07.2021 zakończyliśmy 3 tygodnie Wakacyjnej Podróży z Klementyną. To projekt, który zapewnił dzieciom z terenów wiejskich powiatu białobrzeskiego opiekę, edukację i aktywnie spędzony czas w okresie wakacyjnym.

Dodano: 26 lipca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa