Kierowca BMW spowodował groźny wypadek na S7. Miał 2 promile

8 sierpnia 2022 08:25; Informacja prasowa

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca BMW, który w Promnie Koloni na trasie S7 spowodował wypadek drogowy. W wyniku zderzenia trzech pojazdów do szpitala została przewieziona pasażerka BMW. 32-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego już stracił prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w sobotę chwilę po godzinie 11:00 w Promnie Koloni na trasie S7. Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że 32-letni kierowca BMW wykonując nieprawidłowo manewr wyprzedzania doprowadził do zderzenia z pojazdem ciężarowym marki Daf oraz pojazdem osobowym marki Toyota. W wyniku zdarzenia obrażeń doznała pasażerka pojazdu BMW, która została przewieziona do Szpitala. Badanie trzeźwości kierowców wykazało, że kierowca BMW jest pijany. Alkomat w organizmie nieodpowiedzialnego kierowcy wykazał ponad 2 promile alkoholu. Policjanci 32-latkowi elektronicznie zatrzymali prawo jazdy.

Pamiętajmy, pijani kierowcy to potencjalni sprawcy niebezpiecznych wypadków drogowych. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje do 2 lat więzienia, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz dotkliwą karę finansową. Jednak nie chodzi tu o konsekwencje, ale wspólne bezpieczeństwo. Wobec pijanych kierowców białobrzescy policjanci nieustannie stosują zasadę zero tolerancji.

Autor: mł. asp. Ewa Kozyra

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Zaskakujące informacje ws. makabrycznego wypadku w miejscowości Małe Boże

  • Aktualności
  • Stromiec

Znany jest sprawca wypadku w miejscowości Małe Boże. To 19-latka, która twierdziła dotąd, że była pasażerką. - Okazało się, że to jednak ona siedziała za kierownicą.

Dodano: 3 października 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Straszny wypadek w gminie Stromiec! Audi przecięte na pół

  • Aktualności
  • Stromiec

W niedzielę po godz. 20.00 na drodze relacji Stromiec - Boże doszło do poważnego wypadku. Na skutek zderzenia osobowe audi zostało wręcz przecięte na pół. Drugie z aut biorących w wypadku - osobowy opel leży na boku.

Dodano: 2 października 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
SP ZOZ w Białobrzegach (fot. Bialobrzegi24.net)

Donald Tusk w Białobrzegach. Wicestarosta i PGNiG reagują

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Zakład Opieki Zdrowotnej w Białobrzegach dostał od PGNiG za to, że placówka… zużyła za mało gazu.

Dodano: 30 września 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Konferencja prasowa przed SP ZOZ w Białobrzegach

Donald Tusk w Białobrzegach. Chodzi o karę za ogrzewanie dla SP ZOZ

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W piątek przed budynkiem SP ZOZ w Białobrzegach odbyła się konferencja z udziałem lidera Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska.

Dodano: 30 września 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. materiały prasowe

W Stawiszynie odbyły się manewry z udziałem psów specjalnych

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Przewodnicy psów służbowych kolejny raz spotkali się na ćwiczeniach zorganizowanych w Oddziale Zewnętrznym w Stawiszynie. W szkoleniu uczestniczyli przewodnicy psów z Aresztu Śledczego w Grójcu oraz z Zakładu Kynologii Policyjnej. Wspólne...

Dodano: 29 września 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa