Kierowca BMW spowodował groźny wypadek na S7. Miał 2 promile

8 sierpnia 2022 08:25; Informacja prasowa

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca BMW, który w Promnie Koloni na trasie S7 spowodował wypadek drogowy. W wyniku zderzenia trzech pojazdów do szpitala została przewieziona pasażerka BMW. 32-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego już stracił prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w sobotę chwilę po godzinie 11:00 w Promnie Koloni na trasie S7. Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że 32-letni kierowca BMW wykonując nieprawidłowo manewr wyprzedzania doprowadził do zderzenia z pojazdem ciężarowym marki Daf oraz pojazdem osobowym marki Toyota. W wyniku zdarzenia obrażeń doznała pasażerka pojazdu BMW, która została przewieziona do Szpitala. Badanie trzeźwości kierowców wykazało, że kierowca BMW jest pijany. Alkomat w organizmie nieodpowiedzialnego kierowcy wykazał ponad 2 promile alkoholu. Policjanci 32-latkowi elektronicznie zatrzymali prawo jazdy.

Pamiętajmy, pijani kierowcy to potencjalni sprawcy niebezpiecznych wypadków drogowych. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje do 2 lat więzienia, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz dotkliwą karę finansową. Jednak nie chodzi tu o konsekwencje, ale wspólne bezpieczeństwo. Wobec pijanych kierowców białobrzescy policjanci nieustannie stosują zasadę zero tolerancji.

Autor: mł. asp. Ewa Kozyra

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. ROZPN

Turniej o Puchar Wiosny w Białobrzegach. To była znakomita impreza (VIDEO!)

  • Sport
  • Białobrzegi

10 drużyn, dwie grupy, dużo goli i mnóstwo kibiców na trybunach. Białobrzegi okazały się bardzo gościnne i pierwszy turniej z cyklu "O Puchar Wiosny" możemy uznać za udany - pisze na swojej stronie Radomski Okręgowy Związek Piłki Noż...

Dodano: 5 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Jest bardzo ślisko na S7. Doszło do zderzenia dwóch aut

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W sobotę przed godziną 9.00 na drodze ekspresowej nr 7 w miejscowości Gózd doszło do zderzenia dwóch aut osobowych.

Dodano: 4 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
100 lat Klubu Sportowego Pilica Białobrzegi 1922-2022

Białobrzegi moim miastem, Pilica moim klubem. Ukazał się album na 100-lecie klubu

  • Publicystyka i historia
  • Białobrzegi

Z okazji jubileuszu 100-lecia powstania Klubu Sportowego Pilica Białobrzegi ukazał się album, przedstawiający historię klubu w latach 1922-2022.

Dodano: 3 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. UMiG w Białobrzegach

Bulwar połączy ul. Krakowską z ul. Cichą. Rozpoczęły się prace!

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Rozpoczęły się prace przy budowie ścieżki przyrodniczej nad jeziorem wschodnim w Białobrzegach. Ciąg pieszy połączy ulicę Krakowską z ulicą Cichą. Gmina na to zadanie pozyskała środki z LGD Zapilicze w wysokości 172 tys. zł.

Dodano: 2 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. KPP w Białobrzegach

Białobrzeska Policja podsumowała 2022 rok

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

31 stycznia 2023 r. W Sali Konferencyjnej Hali Sportowej w Białobrzegach odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz efekty pracy funkcjonariuszy w minionym roku. W uroczystej naradzie uczestniczył I...

Dodano: 2 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa