Kampania z myślą o matkach i dzieciach

18 maja 2022 12:45; Informacja prasowa

Matki powinny czuć spokój, a czują strach i bezsilność... Tak o sytuacji matek z pogrążonej w wojnie Ukrainie mówi Fundacja Koalicja Dla Młodych. Jest to kampania, którą Fundacja przygotowała z okazji Dnia Matki i kolejne już działanie pomocowe dla Ukrainy.


Dzień Matki to święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Nie zapominamy, że w wyniku agresji wojsk rosyjskich w Ukrainie, tysiące matek i dzieci zmuszone zostało do opuszczenia swoich domów i ucieczki przed zagrożeniem. Ukraińskie matki zrobiły krok w niepewność, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom. Fundacja Koalicja Dla młodych już od pierwszych dni wojny okazuje swoją solidarność z Ukrainą, prowadzi magazyn darów, organizuje transporty pomocy humanitarnej na teren Ukrainy i kursy językowe dla dzieci i dorosłych, cały czas wspiera uchodźców w regionie.

TO NASI ZNAJOMI, PRZYJACIELE I SĄSIEDZI

„Poznaliśmy ukraińskie matki i dzieci, jesteśmy z nimi, a oni są z nami. Dla nas to nie są obcy ludzie, bezimienni uchodźcy, to nasi znajomi, przyjaciele, sąsiedzi. Możemy nadal dbać o ich bezpieczeństwo i zarażać optymizmem” - mówi zespół Fundacji Koalicja Dla Młodych.

Aktualnie Fundacja daje schronienie dla ponad 1000 matek z dziećmi. Zapewnia wyżywienie i opłaca obiady w szkołach, aby dzieci więcej nie czuły głodu. Dają leki i ciepłą odzież, żeby matek nie paraliżował już strach o zdrowie swoich dzieci. Przygotowują wyprawki do szkoły oraz organizują zajęcia pozaszkolne, aby choć raz zobaczyć radość i beztroskę na twarzach ukraińskich dzieci. Koalicja dla Młodych pomaga w dopełnieniu wszystkich formalności, zapewnia wsparcie psychologa, prowadzi telefon wsparcia dla uchodźców i aktywnie uczestniczy w organizacji życia Ukraińców w Polsce, bo nie można patrzeć obojętnie na strach i bezsilność. Rozmawiają, słuchają tych przerażających historii z ogarniętej wojną Ukrainy, reagują i cieszą się, że udaje się pomóc tak wielu osobom.

TYSIĄCE LUDZI CZEKA NA POMOC, FUNDACJA NIE MOŻE ZWOLNIĆ

Fundacja Koalicja Dla Młodych daje siłę i bezpieczeństwo matkom oraz ich dzieciom.

Teraz nie mogą pozwolić aby matki czuły się bezsilne i same w Dzień Matki. Ukrainki zapytane czego życzą sobie w Dniu Matki odpowiadają:
"Żeby moje dzieci nie czuły głodu"
"Chcę, żeby Tima wreszcie zobaczyła tatę"
"Żeby mój syn już nigdy nie widział wojny"

Kampania Fundacji daje możliwość spełnić te marzenia matek i potrzeby dzieci.

Każdego dnia Fundacja daje schronienie i pomoc dla ponad 1000 matek z dziećmi. Jednocześnie zdają sobie sprawę, że nie mogą zwolnić, bo wciąż tysiące ludzi czeka na ich wsparcie. Wśród tych ludzi jest Natasza z bliźniakami – Andriuszą i Ksenią.

NIECODZIENNA CODZIENNOŚĆ

11 lutego, w 33 tygodniu ciąży, Natasza urodziła długo wyczekiwane bliźnięta: Andriusza i Ksenię. Po porodzie dzieci zostały w szpitalu, malutka Ksenia spędziła 3 tygodnie pod respiratorem. Opuszczając z dziećmi szpital, Natasza była świeżo upieczoną mamą, w kraju ogarniętym wojną. Tata dzieci nalegał aby Ksenia, Natasza i Andriusz wyjechali z Ukrainy. Chciał mieć pewność, że jego rodzina jest bezpieczna. Młoda mama nie chciała zostawić domu, męża, bliskich. Codziennością stało się pakowanie ich walizek przez tatę, a następnie rozpakowywanie przez mamę. Rosyjska armia ostrzelała blok, w którym mieszkał dziadek Nataszy, następnie ostrzelany został blok jej teściowej. Dopiero to sprawiło, że spakowała walizki i wraz ze szwagierką ruszyły w drogę. Początkowo uciekały transportem ewakuacyjnym w kierunku Lwowa. Stamtąd wolontariusze pomogli im dotrzeć do Zamościa, aż w końcu o 2 w nocy, dwie kobiety z dwójką miesięcznych dzieci, przybyły do Siekluk w powiecie białobrzeskim. Wolontariuszki Fundacji Koalicja Dla Młodych otoczyły rodzinę opieką, zapewniły tak istotne poczucie bezpieczeństwa. Dzieci mają stałą opiekę lekarzy, specjalistów i hurtowe wręcz ilości nowych cioć i wujków.

Tak wygląda niecodzienna codzienność wielu matek i dzieci, które uciekły przed śmiertelnym zagrożeniem wojny.  

Wejdź na www.fundacjakdm.org/solidarni-z-ukraina i poznaj te rodziny, tak jak zna je drużyna Fundacji. 400 matek czeka na Twoją pomoc. Przekaż darowiznę i POMÓŻ UKRAIŃSKIM MATKOM ODZYSKAĆ SPOKÓJ I BEZPIECZEŃSTWO.

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Na DK48 wjechała w pojazd służby drogowej

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

We wtorek po godz. 8.00 na drodze krajowej nr 48 kobieta prowadząca auto osobowe wjechała w pojazd służby drogowej.

Dodano: 28 czerwca 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Finał programu stypendialnego Klementyny. Powstał utwór muzyczny i teledysk!

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Tego jeszcze nie było. Letni hit od Stypendystów Klementyny jest idealny na początek wakacji Fundacja Koalicja Dla Młodych już kolejny rok prowadzi program stypendialny – Stypendium Klementyna. Tym razem było trochę inaczej, wyjątkowo i z...

Dodano: 27 czerwca 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

A może na camping?

  • Aktualności
  • Mazowsze

A może by tak spędzić weekend pod mazowiecką chmurką? Przygodę, niezależność, a jednocześnie komfort mamy gwarantowane. Samorząd Mazowsza zachęca do zwiedzania regionu. Jest tu sporo atrakcji, a już niedługo odbędą się pierwsze...

Dodano: 27 czerwca 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Trasa S7 zablokowana po wypadku ciężarówki

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W pojeździe ciężarowym wystrzeliła opona. Zestaw przebił bariery rozdzielające oba pasy ruchu i przewrócił się na bok.

Dodano: 24 czerwca 2022 r. Komentowano: 2 razy Autor: Bialobrzegi24.net

To Ty decydujesz, co powstanie w Twojej okolicy!

  • Aktualności
  • Mazowsze

Ostatni tydzień na oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Wybierz projekt z regionu radomskiego i oddaj swój głos. Turniej dziecięcej piłki nożnej, instalacja holograficzna, festiwale, szkolenia dla kierowców czy budowy i...

Dodano: 21 czerwca 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny