Jak zaplanować wyjazd na narty?

20 października 2021 07:24; Materiał promocyjny

Sezon zimowy zacznie się lada dzień, a wszyscy miłośnicy nart z pewnością już myślą, gdzie w tym roku będą mogli oddawać się swojej ulubionej rozrywce. W tym tekście opowiemy Ci o najważniejszych rzeczach, o których powinieneś pamiętać podczas planowania zimowego wyjazdu na narty.


Ubezpieczenie narciarskie


Zakup ubezpieczenia powinien być pierwszą rzeczą, którą zrobisz w związku z planowaniem swojego wyjazdu narciarskiego. Jeśli zależy Ci na najlepszych ofertach, które są dopasowane do Twoich potrzeb, poszukaj w Internecie. Sprawę mogą znacznie ułatwić ogólnodostępne i całkowicie darmowe w użytkowaniu porównywarki. Dzięki nim szybko i bez zbędnych formalności znajdziesz polisę, która będzie do Ciebie pasować. Wejdź na stronę: https://www.ubezpieczenienarciarskie.pl/ i dowiedz się więcej.

Kask


Bez kasku nawet nie zastanawiaj się nad wyjazdem na narty. To on bowiem chroni Twoją głowę i sprawia, że upadki nie powodują groźnego urazu. Upewnij się jednak, że wybrany przez Ciebie kask posiada certyfikaty bezpieczeństwa, jest wygodny, a noszenie go nie sprawia Ci dyskomfortu. Najlepiej będzie, jeśli udasz się do sklepu sportowego i poprosisz sprzedawcę o pomoc w wyborze odpowiedniego kasku.

Odpowiednie narty


Bardzo często osoby początkujące uważają, że jeśli kupią sobie profesjonalne narty, to będą lepiej jeździć. Niestety, ale prawda jest zupełnie inna. Źle dobrane narty mogą w najlepszym wypadku utrudnić jazdę, a w najgorszym doprowadzić do groźnej kontuzji. To trochę tak, jak dać całkowitemu amatorowi motocykl, który ma 300 koni mechanicznych. Jest małe prawdopodobieństwo, że da sobie z nim radę.

Stok dopasowany do Twoich umiejętności


Jeśli już zajmujemy się odpowiednią oceną swoich umiejętności, to bardzo ważny jest również wybór stoku. Miejsce, w którym masz zamiar jeździć, powinno być dopasowane do Twojego poziomu zaawansowania. Jeśli nie umiesz jeszcze jeździć, najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na ośrodek, w którym znajduje się szkółka. Dzięki niej szybko złapiesz podstawy i będziesz mógł zacząć swoją narciarską przygodę.

Karta EKUZ


Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to bardzo dobre uzupełnienie zakresu ochrony oferowanego przez polisę turystyczną. Z kartą będziesz mógł leczyć się bezpłatnie w publicznych ośrodkach zdrowia na terenie całej Unii Europejskiej oraz w krajach zrzeszonych w Europejskim Stowarzyszeniu Wolnego Handlu. Wyrobienie karty jest całkowicie darmowe i trwa co najwyżej kilka dni. Jeśli jednak chcesz zaopatrzyć się w EKUZ, zrób to poza sezonem letnim, ponieważ możesz napotkać naprawdę duże kolejki.

Podsumowanie


Dobrze zaplanowany wyjazd narciarski może być źródłem wielu niezapomnianych wspomnień. Jeśli przed podróżą przypilnujesz kilku ważnych spraw, masz szansę przeżyć pełen relaksu i aktywnego wypoczynku zimowy urlop. Chcesz dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniach narciarskich lub masz jakieś pytania? Zajrzyj na tę stronę: https://www.ubezpieczenienarciarskie.pl/d/kontakt/0.html.

Przeczytaj również

Adam Bolek (burmistrz Białobrzegów), Łukasz Fonfara (prezes zielona-energia.com), Jacek Kacprzak (prezes Pilicy Białobrzegi)

Zielona-energia.com zacieśnia współpracę z Pilicą Białobrzegi i miastem

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W środę na stadionie miejskim podpisano nową umowę sponsorską pomiędzy firmą zielona-energia.com a Miejskim Klubem Sportowym Pilica Białobrzegi.

Dodano: 1 grudnia 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 211

  • Aktualności
  • Mazowsze

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" m.in. materiały o umowie partnerstwa 19 samorządów z północnego Mazowsza na rzecz budowy kolei z Przasnysza przez Zegrze do Warszawy...

Dodano: 30 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Laureaci Białobrzeskiego Festiwalu Piosenki

XXVIII Białobrzeski Festiwal Piosenki im. Jeremiego Przybory (FOTO i VIDEO)

  • Kultura
  • Białobrzegi

W piątek w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 odbył się XXVIII Białobrzeski Festiwal Piosenki im. Jeremiego Przybory. Patronat medialny sprawował portal Bialobrzegi24.net.

Dodano: 28 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Miejski Klub Sportowy Pilica Białobrzegi

Mecz odwołany. Koniec piłkarskiego roku dla Pilicy Białborzegi

  • Sport
  • Białobrzegi

Śnieg, jaki spadł na boisku Znicza Biała Piska uniemożliwił rozegranie zaplanowanego na sobotę meczu. Miało być to pierwsze spotkanie z rundy wiosennej rozegrane awansem.

Dodano: 27 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Różowo, nietypowo, kolorowo

  • Po godzinach
  • Białobrzegi

Fundacja Koalicja Dla Młodych rozchmurza jesienne humory. Przy siedzibie Fundacji na ulicy Reymonta pojawiła się RÓŻOWA ŁAWECZKA KLEMENTYNY. Jest oryginalna, wesoła, rzuca się w oczy i przyciąga uwagę. To nowy, ciekawy punkt na mapie Biał...

Dodano: 26 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Inforamacja prasowa