Gmina Stara Błotnica: 50 lat jednostki OSP Stare Żdżary

7 lipca 2021 14:13; Karolina Adamska

Piękny jubileusz OSP Stare Żdżary oraz przekazanie samochodu ratowniczego.

KPPSP w Białobrzegach
KPPSP w Białobrzegach

4 lipca 2021 r. odbył się uroczysty apel z okazji 50 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Żdżarach gm. Stara Błotnica, pow. białobrzeski połączony z poświęceniem i przekazaniem nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego.

Uroczystość poprzedziła msza św. w intencji strażaków w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Starym Goździe. Po nabożeństwie pododdziały oraz zaproszeni goście przemieścili się na plac przed strażnicą Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Żdżarach.

Uroczysty apel rozpoczął się złożeniem meldunku Prezesowi ZOW ZOSP RP dh Zbigniewowi Gołąbkowi. Kolejnym punktem było odegranie hymnu oraz podniesienie flagi państwowej.

Zaproszonych gości przywitał Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Żdżarach dh Radosław Kujawiak. Po przywitaniu gości i przedstawieniu historii jednostki odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego Renault jednostce OSP Stare Żdżary.

Po odczytaniu Aktu przekazania samochodu pożarniczego, przedstawiciele darczyńców wręczyli akt przekazania samochodu oraz kluczyki do nowego pojazdu na ręce naczelnika oraz kierowcy OSP Stare Żdżary.

Więcej: https://www.gov.pl/web/kppsp-bialobrzegi/jubileusz-50-lat-jednostki-osp-stare-zdzary-oraz-przekazanie-samochodu-ratowniczego?fbclid=IwAR2Md193Ntwk1xkt5IJXAIMfQHaXJkNGjrcAn155p3y5EYb7yqhFBDxsqdA

(KPPSP w Białobrzegach)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Burmistrz Adam Bolek i prezes firmy EnergoSter Sp. z o.o. Mariusz Mejka

Nowy inwestor wchodzi do Białobrzegów

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W Specjalnej Strefie Ekonomicznej zainwestuje firma EnergoSter. Gmina Białobrzegi sprzedała działkę, na której inwestor wybuduje zakład pracy.

Dodano: 29 lipca 2021 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. KPP w Białobrzegach

Święto Policji w Białobrzegach. Awanse odebrało 16 stróżów prawa

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

23 lipca policjanci oraz pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach obchodzili swoje Święto. W 102 rocznicę powstania Policji Państwowej wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Dodano: 28 lipca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 193

  • Aktualności
  • Mazowsze

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa "Mazowsze. Wiadomości z regionu" mówimy, m.in. o utworzeniu nowego oddziału neurologii w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach, inwestycjach sportowych w gminie Rzewnie i...

Dodano: 27 lipca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny

Pięciu nowych zawodników w Pilicy! To jeszcze nie koniec transferów

  • Sport
  • Białobrzegi

W ostatnim czasie białobrzeski klub zakontraktował pięciu nowych futbolistów.

Dodano: 26 lipca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Zakończyła się Wakacyjna Podróż z Klementynką

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

23.07.2021 zakończyliśmy 3 tygodnie Wakacyjnej Podróży z Klementyną. To projekt, który zapewnił dzieciom z terenów wiejskich powiatu białobrzeskiego opiekę, edukację i aktywnie spędzony czas w okresie wakacyjnym.

Dodano: 26 lipca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa