Zamknij

Gęsiarze pokazali charakter! Drugie zwycięstwo z rzędu Pilicy w III lidze

08:13, 22.08.2021 Bialobrzegi24.net
Skomentuj Fot. archiwum Bialobrzegi24.net Fot. archiwum Bialobrzegi24.net
W trzecim meczu rundy jesiennej sezonu Pilica Białobrzegi na własnym stadionie pokonała Mamry Giżycko 4:1.

Przed sobotnim spotkaniem do białobrzeskiego zespołu dołączył 22-letni pomocnik Igor Korczakowski, który w poprzednim sezonie występował w Górniku Łęczna.

Prawdziwe emocje zaczęły się po przerwie. W 54.minucie Pilica próbowała założyć pułapkę ofsajdową, co się nie udało na bramkę ruszył Adamiec i pokonał Filipa Adamczyka. Za kilka chwil po strzale jednego z graczy gości piłka trafiła w poprzeczkę. Jednak od 65 minuty to już nasz zespół dyktował warunki na boisku. Wtedy to na indywidualną akcję zdecydował się Konrad Paterek, po której doprowadził do wyrównania. W 72 minucie Damian Winiarski odebrał piłkę jednemu z graczy z Giżycka, popędził na bramkę gości i piłka znalazła się w siatce. Nie minęło kilka minut i już było 3:1. Fantastycznym strzałem z około 25 metrów popisał się wprowadzony w drugiej połowie Bartłomiej Niedziela, piłka trafiła w poprzeczkę i spadła na głowę kapitana Marcina Rawskiego, który skierował ją siatki. Wynik meczu ustalił dzisiejszy debiutant Igor Korczakowski dzięki czemu Pilica może cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

- To był naprawdę trudny mecz, ale cieszę się, że drużyna zareagowała na stratę bramki, otrząsnęła się i narzuciła swoje warunki na boisku. Ożywienie dali zmiennicy, zaczęliśmy lepiej funkcjonować, no i w efekcie wygraliśmy. Cieszy taka postawa zespołu - podsumował na łamach portalu RadomSport.pl, trener Pilicy Tomasz Grzywna.

W kolejnym meczu jego drużyna zmierzy się na wyjeździe z pojedynku derbowym z Bronią Radom. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek 27 sierpnia o godzinie 19.

Pilica Białobrzegi - Mamry Giżycko 4:1 (0:0)
Bramki: Paterek 65, Winiarski 72, Rawski 75, Korczakowski 90+1 - Adamiec 54
Pilica: Adamczyk - Kencel, Walasek, Karasek (70 Å»urawski), Uziębło, Dobkowski (54 Niedziela), Michalski, Zawadzki (54 Korczakowski), Rawski (84 Bykowski), Winiarski (84 Imiołek) - Paterek

(Miejski Klub Sportowy Pilica Białobrzegi)