Fundacja Koalicja dla Młodych: zrobiliśmy to we wrześniu

14 października 2021 15:28; Informacja prasowa

Zaczęliśmy kolejny miesiąc pełen aktywności i działań na rzecz naszej lokalnej społeczności. Jak zawsze chcemy podzielić się z Wami tym czego udało nam się dokonać w poprzednim miesiącu, bo jak wiecie nie próżnujemy w dążeniach do tego aby tu gdzie żyjemy było nam dobrze.


We wrześniu wydarzyło się bardzo dużo. Pełną gęsią ruszył WOLONTARIAT Z KLEMENTYNĄ, który jest dla nas wyjątkowo istotny. Zdajemy sobie sprawę, że to właśnie wolontariusze są filarem większości działań organizacji pozarządowych. Z tą świadomością zorganizowaliśmy WOLONTARIAT Z KLEMENTYNĄ, który nie tylko korzysta, ale także daje wiele naszym wolontariuszom. Program już działa, wolontariusze już pracują dla Was, a my nie zamykamy się na kolejne chętne osoby. DRUŻYNA KLEMENTYNY nadal czeka na Was. We wrześniu zrobiliśmy także coś dla naszej społeczności organizacji pozarządowych. Dzięki dofinansowania ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego jeszcze mocniej i aktywniej działamy w ramach BIAŁOBRZESKIEGO CENTRUM OBYWATELSKIEGO. Zorganizowaliśmy i rozpoczęliśmy rekrutację organizacji na SZKOLENIE z pisania projektów. Jest to odpowiedź na potrzeby lokalnych organizacji, które właśnie taką formę wskazały jako najbardziej pożądaną.

Ogłosiliśmy także start kolejnego projektu, którym jest „PROMUJ I KOMUNIKUJ”. Ten projekt to próba rozwiązania dwóch bardzo istotnych problemów dla NGO – braku stabilności finansowej organizacji oraz nieefektywnej komunikacji. W tym projekcie także zaplanowaliśmy szkolenie dla organizacji – tym razem z zakresu komunikacji.

Wielkim sukcesem we wrześniu był nasz już stały punkt, czyli „KOSZYK WITAMIN DLA SENIORA”. W tej edycji po raz ostatni zorganizowaliśmy tą akcję we współpracy z RADOMSKIM BANKIEM ŻYWNOŚCI. Tym razem zebraliśmy około 5 ton produktów spożywczych i przygotowaliśmy 300 paczek dla seniorów i rodzin w potrzebie z aż trzech powiatów: białobrzeskiego, grójeckiego i kozienickiego.

Kolejnym sukcesem, który udało nam się wypracować jest udział w programie KARTA DOBRA. Jest to program FUNDACJI BIEDRONKI skierowany do lokalnych organizacji pomocowych. W jego ramach Fundacja Biedronki przekazuje karty na zakupy w sklepach Biedronka, które dzięki lokalnym organizacjom trafiają do potrzebujących seniorów. KARTY DOBRA przez rok będą stanowiły realne wsparcie domowych budżetów seniorów. Uczestnikami tej edycji programu jest 8 doświadczonych w świadczeniu pomocy organizacji z całej Polski, jedną z nich jest białobrzeska FUNDACJA KOALICJA DLA MŁODYCH.

We wrześniu doszło także do kilku kolejnych realizacji w ramach tegorocznej edycji programu DZIAŁAJ LOKALNIE, między innymi z projektu „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH” Inicjatywy Nauczyciele Dzieciom przy PPP w Promnie, „CZARODZIEJSKI OGRÓD” tworzonego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Jasionnie, czy „RAZEM DLA SZKOŁY JANUSZA KORCZAKA” stowarzyszenia Razem Dla Dzieci.

(inf. prasowa)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Adam Bolek (burmistrz Białobrzegów), Łukasz Fonfara (prezes zielona-energia.com), Jacek Kacprzak (prezes Pilicy Białobrzegi)

Zielona-energia.com zacieśnia współpracę z Pilicą Białobrzegi i miastem

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W środę na stadionie miejskim podpisano nową umowę sponsorską pomiędzy firmą zielona-energia.com a Miejskim Klubem Sportowym Pilica Białobrzegi.

Dodano: 1 grudnia 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 211

  • Aktualności
  • Mazowsze

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" m.in. materiały o umowie partnerstwa 19 samorządów z północnego Mazowsza na rzecz budowy kolei z Przasnysza przez Zegrze do Warszawy...

Dodano: 30 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Laureaci Białobrzeskiego Festiwalu Piosenki

XXVIII Białobrzeski Festiwal Piosenki im. Jeremiego Przybory (FOTO i VIDEO)

  • Kultura
  • Białobrzegi

W piątek w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 odbył się XXVIII Białobrzeski Festiwal Piosenki im. Jeremiego Przybory. Patronat medialny sprawował portal Bialobrzegi24.net.

Dodano: 28 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Miejski Klub Sportowy Pilica Białobrzegi

Mecz odwołany. Koniec piłkarskiego roku dla Pilicy Białborzegi

  • Sport
  • Białobrzegi

Śnieg, jaki spadł na boisku Znicza Biała Piska uniemożliwił rozegranie zaplanowanego na sobotę meczu. Miało być to pierwsze spotkanie z rundy wiosennej rozegrane awansem.

Dodano: 27 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Różowo, nietypowo, kolorowo

  • Po godzinach
  • Białobrzegi

Fundacja Koalicja Dla Młodych rozchmurza jesienne humory. Przy siedzibie Fundacji na ulicy Reymonta pojawiła się RÓŻOWA ŁAWECZKA KLEMENTYNY. Jest oryginalna, wesoła, rzuca się w oczy i przyciąga uwagę. To nowy, ciekawy punkt na mapie Biał...

Dodano: 26 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Inforamacja prasowa