Finał programu stypendialnego Klementyny. Powstał utwór muzyczny i teledysk!

27 czerwca 2022 12:22; Informacja prasowa

Tego jeszcze nie było. Letni hit od Stypendystów Klementyny jest idealny na początek wakacji. Fundacja Koalicja Dla Młodych już kolejny rok prowadzi program stypendialny – Stypendium Klementyna. Tym razem było trochę inaczej, wyjątkowo i ze świetnym finałem. Po prostu z PASJĄ.


Aż 11 osób otrzymało wsparcie finansowe od Fundacji. O stypendium można było aplikować w ramach trzech ścieżek:

WYBITNA KLEMENTYNA- jest to ścieżka stworzona z myślą o młodych (od 12 do 19 roku życia), którzy chcą jeszcze intensywniej pracować nad rozwojem swojego talentu.

OPIEKUŃCZA KLEMENTYNA- droga stypendialna skierowana do młodych od 12 do 19 roku życia z trudną sytuacją finansową. Zdobywanie wiedzy jest nie tylko potrzebne, może być także pasją, którą warto rozwijać i doceniać.

KLEMENTYNA BEZ GRANIC-  ścieżkę tą dedykujemy osobom z niepełnosprawnością od 12 do 35 roku życia. Bo nie ma granic dla marzeń.

Dzięki pomocy finansowej podopieczni Fundacji mogli skorzystać z różnych warsztatów rozwojowych w swoich dziedzinach, odciążyć budżet rodziców, zacząć pracować na lepszych materiałach potrzebnych do realizacji ich pasji, zakupić potrzebne im książki, poczuć się odpowiedzialni za siebie.

W tym programie nie chodzi jednak tylko o wsparcie finansowe. Fundacja pokazuje, że docenia młodych ludzi, którzy chcą od życia czegoś więcej i sięgają po to. Stypendium Klementyna ma być także inspiracją i motywacją. W tej edycji stypendyści mieli swoją opiekunkę z ramienia Fundacji – Kasię Żabkę Miazgę. Jak powiedziała nam jedna z uczestniczek programu

„Pani Żabka jest osobą, która nas stypendystów w 100% rozumie, ponieważ sama ma pasje i miała ją będąc w naszym wieku. Doskonale wie, że ta pomoc, zarówno finansowa i ta, którą od niej otrzymujemy, jest nam po prostu potrzebna...no i zaraża nas pozytywną energią”.

Opiekunka wpadła na pomysł aby stworzyć utwór muzyczny opowiadający o nich – młodych pasjonatach. Piosenka miała nie tylko pokazać ich, ale także inspirować i motywować kolejne osoby. Jak mówi sama opiekunka:

„Chcieliśmy wszystko stworzyć sami, od początku do końca, aby pokazać sobie i innym, że to po prostu jest możliwe. Wśród stypendystów mamy wokalistkę, z Fundacją wcześniej współpracował artysta tworzący muzykę, ja amatorsko nagrywam i montuje filmiki, mamy 11 osób, które są inspiracją do stworzenia tekstu, mamy wsparcie Fundacji – nie ma rzeczy niemożliwych”

Tak powstał utwór „PASJA” i teledysk do niego. Muzykę stworzył uczestnik innego programu Fundacji – Bartek Mroku Tkaczyk, który w zeszłym roku realizował swój projekt w ramach Programu Działaj Lokalnie. Tekst do piosenki inspirowany stypendystami i pasją napisał Łukasz Ufo Łukomski. Melodie stworzyły wspólnie Kasia Żabka Miazga i Amelia Chodoła. Amelia jest utalentowaną i pracowitą wokalistką, która zaśpiewała „Pasję”. Całość została nagrana w studio Radomskiej Szkoły Rocka, a teledysk z udziałem stypendystów nagrała i zmontowała ich opiekunka. Na obrazku możecie zobaczyć atrybuty ich pasji wspierane przez Fundację, widoki z naszego miasta, sport, taniec, rysunki, sposoby na spędzanie wolnego czasu i lekki letni klimat.

Fundacja liczy, że utwór doda energii młodym ludziom i będzie inspirował pozostałych mieszkańców regionu do działania. Nam się podoba. A Wam?

Zobaczcie i posłuchajcie tutaj:

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Ruszyły zapisy na 4.edycję Białobrzeskich Regat Kajakowych nad Pilicą

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Wydarzenie to idealny pomysł na rodzinne zakończenie wakacji nad Pilicą.

Dodano: 10 sierpnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa
Fot. commons.wikimedia.org

Dzielnicowy pomógł bocianowi ze złamaną nogą

  • Aktualności
  • Wyśmierzyce

W poniedziałek białobrzescy policjanci zostali poinformowany, że przy trasie nr 48 w rejonie miejscowości Wyśmierzyce znajduje się bocian, który może potrzebować pomocy. Dzielnicowy powiadomił pracowników Urzędu Gminy w Wyśmierzycach....

Dodano: 10 sierpnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa
Fot. policja.pl

Na ul. Krakowskiej doszło do kolizji drogowej z udziałem rowerzysty

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę około godziny 17:30 doszło do kolizji drogowej z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego.

Dodano: 10 sierpnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa
Fot. policja.pl

Białobrzescy policjanci sprawdzają znaki drogowe. Jest apel do mieszkańców

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Białobrzescy policjanci rozpoczęli szczegółową lustrację dróg, oznakowań i sygnalizacji świetlnej na odcinkach przebiegających w rejonie szkół i przedszkoli na terenie naszego powiatu. Sprawdzenie oznakowań dróg ma na celu przede...

Dodano: 8 sierpnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

Kierowca BMW spowodował groźny wypadek na S7. Miał 2 promile

  • Aktualności
  • Promna

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca BMW, który w Promnie Koloni na trasie S7 spowodował wypadek drogowy. W wyniku zderzenia trzech pojazdów do szpitala została przewieziona pasażerka BMW. 32-letni mieszkaniec powiatu biał...

Dodano: 8 sierpnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa